• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2110184,656
  % 0,46
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

2023 BETAV Burs Başvuruları Başladı

2023 BETAV Burs Başvuruları Başladı

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı

Bitlis’li bir çok öğrencinin okumasına katkıda bulunan BETAV bursu, Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı tarafından verilmektedir. En önemli meselenin Bitlis’in ve Türkiye’nin eğitim düzeyini arttırma inancı olduğu inancıyla kurulmuş bir vakıftır.

Tarihte kültür ve eğitim alanında büyük bir öneme sahip olan Bitlis son asırda yaşanan savaş ve istikrarsızlık ve yaşanan göçlerin etkisi ile iktisadi ve kültürel canlılığını maalesef kaybetmiştir. Bu duruma karşı varlığını devam ettirmek, gelişmek için mücadele etmiş ve etmeye devam eden Bitlis’li bazı iş adamları ve aydınlar tarafından 1987 yılında BETAV kurulmuştur. BETAV’ın kuruluş amacı geleceğe bir umut olmak, gelişim ve eğitim imkanlarını güçlendirmek amacı ile kurulmuştur.

BETAV Bursu

Şehirde eğitim kalitesini arttırmak, eğitim düzeyini yükseltmek amacı ile kurulan BETAV Bitlis’li bir çok gence burs imkanı sağlamıştır. Vakfın öncelikli amacı yeteneği olan ve istekli olan gençlere destek vermektir. Çeyrek asırdır varlığını sürdüren BETAV, BETAV bursu ile 3.636 öğrenciye burs imkanı sağlamıştır.

BETAV Bursu Başvuru Tarihleri

Yeni Başvurular Ve Devam Eden Öğrenciler İçin Olan Başvurular E Bursum Sitesi Üzerinden Yapılabilecektir.

Başvurular 15 Eylül 2021 İle 4 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Başvuru İçin Tıklayın.

BETAV Bursu Başvurusu

BETAV Bursuna Nasıl Başvurabilirim?

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) burs başvuruları E-Bursum üzerinden alınıyor. Burs başvurusu için yapmanız gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir. Tüm adımları sorunsuzca takip ederek burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

 1. E-Bursum’a üye ol.
  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV)
   Bursu’na başvurabilmek için ilk olarak E-Bursum’a üye olmalısınız. Nasıl üye olacağınızı öğrenmek için E-Bursum’u Üyelik Rehberi videosunu izleyebilirsiniz.
 2. Üyeliğini aktive et.
  Üye olurken girmiş olduğunuz e-posta adresine üyeliğini aktive etmeniz için bir aktivasyon bağlantısı gelecek. Üyeliğinizi, gelen e-posta içerisindeki “İşlemi Gerçekleştir” butonuna basarak aktive edebilirsiniz. Aktivasyon bağlantısıyla üyeliğinizi aktive ettikten sonra üyeliğinize giriş yapabilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız  E-Bursum’u Keşfet Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
 3. Profil bilgilerini doldur.
  Üyeliğinize giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi doldurmalısınız. Profil sayfanızın sol tarafında bulunun Ayarlar’a basarak profil ayarlarına ulaşabilirsiniz. Profil ayarlarınızı eksiksiz doldurduktan sonra profil doluluk oranın %100’e ulaşacak. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız ya da profil ayarlarına nereden ulaşabileceğinizi ve bilgilerinizi nasıl doldurmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız  E-Bursum’u Keşfet Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
 4. Burs Ara sayfasından Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’nu bul ve başvur’a bas.
  Burs Ara sayfasına girip Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’nu bulup başvur tuşuna basmalısınız. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz. Aktif olarak BETAV’dan burs alıyorsanız, profilinizde sol tarafta bulunan menüden BURSLARIM kısmında BETAV Devam Edenler Bursunu bulup başvur’a tıklayın.
 5. Burs Açıklaması sayfasından başvuru koşullarını incele.
  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’nun tüm burs koşullarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Bursu’na başvurmadan önce tüm koşullarını dikkatlice okumalısınız. Tüm burs detaylarını okuduktan sonra başvur seçeneğine basarak, bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
 6. Temel Bilgiler sayfasında başvuru bilgilerini incele.
  Temel bilgiler sayfasında Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs başvurunda geçerli olacak görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu adımda tüm bilgilerinizin doğru olduğunu mutlaka kontrol etmelisiniz. Tüm bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
 7. Burs Başvuru Formu’nu doldur.
  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs Başvuru Formu’nu doldurmalısınız. Burs başvurusunda bir sonraki adıma geçebilmek ve sorunsuzca başvuru yapabilmek için bu formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmalısınız. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız Burs Başvuru Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
 8. Başvuru Belgeleri sayfasından istenilen belgeleri yükle.
  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs Başvurusu 
  için zorunlu olan belgeleri bu adımda yükleyebilirsiniz. Yüklemen gereken belge e-Devlet bünyesinde bulunuyorsa, belgeyi e-Devlet’ten indirip yüklemelisiniz. (Örneğin öğrenci belgesini e-Devlet’ten indirdiğin belgeni yüklemelisiniz.) Yükleyeceğiniz belgeler PDF formatında ve güncel (son 3 ay içerisinde alınmış) olması gerekiyor. Belgelerinizi yükledikten sonra “Devam Et” butonuna basarak burs başvurunu tamamlayabilirsiniz. Bu adımda herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız ya da nasıl belge yükleyeceğinizi ve belge yüklerken dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenmek istiyorsanız Belge Yükleme Rehberi’ni izleyebilirsiniz.
 9. Tebrikler! Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Burs Başvurunu tamamladın.
  Burs başvurunuzu tamamladığında telefon numaranıza burs başvurunu tamamladığınızı bildiren bir bilgilendirme mesajı gelecek. Bu sayede başvurunu tamamladığınıza emin olabilirsiniz. Yaptığınız burs başvurusunun durumunu takip etmek için profilinde bulunan Başvurularım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2023 İş Dünyası Vakfı Bursu Başvurusu başlıklı makalemizde İDV, İş Dünyası Vakfı ve İş Dünyası Vakfı Burs Başvuru Tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.