• YARIM ALTIN
  3.400,00
  % -0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6349
  % -0,04
 • € EURO
  19,3106
  % -0,64
 • £ POUND
  22,4539
  % -0,52
 • ¥ YUAN
  2,5899
  % -0,37
 • РУБ RUBLE
  0,3134
  % 1,59
 • BITCOIN/TL
  301376,192
  % -2,16
 • BIST 100
  4.874,34
  % 0,33

Serbest Piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı

Serbest Piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı

Döviz, tüm yabancı ülkelerin kullandığı paraya verilen isimdir. İstediğiniz herhangi bir ülkenin para birimini farklı bir ülkenin para birimine çevirme işleminize döviz işlemi denmektedir.  Serbest piyasa döviz kurları herhangi bir ülkenin parası, ülkenin gelişmişliğine, ekonomik durumun gelişmişliğine ve yüksekliğine bağlı olarak ülkenin parası değer kazanmaktadır. Kısacası bir ülkede ekonomi yüksek ise eğer o ülkenin para birimi de oldukça değerlidir.

Herhangi iki ülkeyi kıyaslamak ve karşılaştırmak isterseniz eğer birbirlerinde bulunan para değerlerine bakarak farkı görebilirsiniz. Dövizde var olan miktarlar her gün değişiklik göstermektedir. Döviz kurları günlük değişim göstermenin yanı sıra anlık olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Bunun sebebi ise bir ülkede siyasi, sosyal ya da ekonomik durumda oluşan farklılıklardır. Kimi zaman düşüşü görürken kimi zaman da çıkışı görmektedirler.

Vadeli Hesap

Sürekli olarak değişiklik yaşan döviz sistemi yani para birimleri sabah saatlerinde yüksek olurken akşam vaktine düşüş yaşayarak farklı rakamlar karşınıza çıkabilir. Ülkemiz genelinde yatırım yapılan para birimi avro, dolar olarak dövizcilere tarafından belirlenmiştir. Yatırım yaptığınız para birimini sürekli olarak takip ederek hedeflediğiniz kar miktarına ya da hedeflediğiniz yatırıma ulaşmanız mümkündür. Serbest piyasa döviz kurları düzenli olarak takip etmeli ve serbest piyasa canlı döviz de sürekli takip edilmeli ve rakamlar unutulmamalı.

Serbest Piyasa Döviz Fiyatları Nedir?

Serbest piyasa döviz fiyatları, serbest piyasa dövizde bulunan ülkelerin para biriminin değerlerine denmektedir. Örneğin Amerikan doları 6,23 bir dolar Amerika’da 6,23’e kullanırken Türkiye’de 6 TL 23 kuruşa takabil etmektedir. 1 Amerikan doları alabilmek için Türkiye’de 6TL 23 kuruş ödemeniz gerekmektedir. Fakat tüm para birimlerini takip edebilmeniz için sürekli olarak serbest piyasa canlı dövizi takip etmeniz gerekir.

20 aralik altin fiyatlari belli oldu gram altin ve ceyrek altin alis satis ne kadar 1576820975 8283

Güncel Serbest Piyasa Altın Fiyatları

Serbest piyasa altın fiyatları sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Gün içerisinde farklı rakamlara ulaşan altın, bir anda olduğundan çok daha düşük fiyata satılırken birkaç saat ya da birkaç gün içerisinde çok daha pahalıya satılabilmektedir. Şu an güncel serbest piyasa altın fiyatları şu şekilde gözlemlenmektedir.  Altın gram 317,03 TL, 22 ayar bilezik 297,04 TL, has altın gram 325,70 TL, cumhuriyet altını 2,161,00 TL, tam altın 2,149,64 TL, tam altın 2,149,64 TL, tam altın 1,038,99, çeyrek altın 512,12 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Kapalı Çarşı Döviz Büroları Nerededir

Kapalı çarşı değerli madenlerin ve altının krallığı olarak bilinmektedir. Kapalı çarşı içerisinde çok sayıda döviz bürosu bulunmaktadır. Kapalı çarşı hem döviz hem de kuyumcu açısından çok geniştir. Tam anlamı ile bir handır diyebiliriz. Türkiye’nin birçok yerinde döviz büroları bulunmaktadır. Bu bürolarda döviz bozdurma ya da altın alma ve bozdurma işlemlerini bu bürolar üzerinden yapmanız mümkündür. Kapalı çarşıdan alınmış herhangi bir dövizi kapalı çarşı dışında herhangi bir döviz bürosunda da bozdurmanız mümkündür.

Serbest Piyasa Döviz Yorumları

Serbest piyasa döviz yorumcuları yatırım yapmak isteyen kişiler için günlük hatta saatlik olarak yorum yapmaktadır. Yapılan yorumlar sonunda alıcılar istedikleri dövizleri yapılan yorumları değerlendirerek mantıklı ya da bütçeye uygun olan durumlarda yatırım amaçlı diledikleri dövizi ya da altını alabilmeleri mümkündür. Yapılan yorumlar sayesinde birikim yapmak isteyen kişiler hangi döviz kuruna yapmaları gerektiğini ileriye yönelik düşünür ve yapılan yorumlar sayesinde kendine uygun olanı seçerek bir yatırım kuru belirler. Döviz yorumları kur kapandıktan sonra uzmanlar tarafından yorumlanır. Kur kapatılmadan yorum yapıp kara vermek çok doğru olmayabilir. Gün sonu yapılan yorumlara göre karar vermek çok daha doğru olacaktır.

Borsa, hisse ve kurlar ile ilgiliyseniz; Ecilc Hisse Yorumları Teknik Analiz başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ecilc Hisse Yorumları Teknik Analiz 2022 başlıklı makalemizde ecilc hisse yorumları, ecilc nedir ve hisse tahminleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ