• YARIM ALTIN
  8.468,00
  % -0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0516
  % 0,01
 • € EURO
  36,0321
  % 0,17
 • £ POUND
  42,7367
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  4,5495
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3809
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  2251299,135
  % 1,41
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

TOGG Yerli Otomobil ÇED Raporu Onaylandı

TOGG Yerli Otomobil ÇED Raporu Onaylandı

Milli gururumuz olan Türkiye’nin otomobil girişim grubu aracılığı ile yapım aşamaları öngörüldüğü şekilde devam eden otomobilimiz için Gemlik / Bursa’da kurulacak fabrika inşaat çalışmalarının başlaması için gerekli olan ÇED raporu onaylandı. Yani yerli otomobil ÇED raporu onaylandı.

 

ÇED Raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilmektedir. ÇED Raporunun uzun ismi Çevresel Etki Değerlendirmesi raporudur.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından yapılan açıklamada Çevre şehircilik bakanlığınca hazırlanmış olan raporda “Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi hakkında ÇED Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereğince bakanlığımızca ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi olumlu’ kararı verilmiştir.” şeklinde bir ifade bulunmaktadır.

yerli otomobil çed raporu onaylandı

yerli otomobil çed raporu onaylandı

TOGG Yerli Otomobil ÇED Raporu Onaylandı

Yerli otomobilimiz için bu fabrikada planlanan üretim kapasitesi senede 175 bin adettir. Bu kampüsün yatırım bedeli ise toplam olarak 22 milyar dolardır.

Fabrika aynı zamanda Gemlik bölgesi için çok ciddi bir istihdam sahası olacaktır. Bu fabrikanın doğrudan 4 bin insana istihdam sağlaması planlanmaktadır. Dolaylı olarak ise 20 bin kişilik bir istihdam potansiyeline sahiptir.

ASELSAN Teknik Analiz 2023 (Asels)

Geçtiğimiz hafta içerisinde Asels 25 TL civarlarında ilerleme gösterirken, şu an 24 TL civarlarına gerilediğini görüyoruz. Bu gerilemenin daha ne kadar süreceği merak konusu iken yorumcular bu düşüşün kısa süreli olduğunu ve ilerleyen haftalar içerisinde tekrar yükselişe geçeceğini söylüyor. Detaylı aselsan teknik analiz konusuna bakış atalım.Yatırımcılar bu küçük düşüşten dolayı hisselerini satmayarak tekrar yükselişe geçmesini bekliyor. Son zamanlarda Aselsan’ın yaptığı anlaşmalar sayesinde hisse senedi fiyatlarında büyük bir yükseliş olmasa

İlgili İçerik

Yerli otomobilimizin başardığı bir ilk ise Avrupa genelinde geleneksel olmayan yani bünyesinde içten yanmalı araç üretmeyen ilk elektrikli araba üreticisi olmak olacak.

Fabrikada ilk olarak %100 elektrikli olan bir C segmentinde SUV araç üretilecek. Ardından gelen senelerde ilse yine doğuştan %100 elektrikli C segmentinde MPV, Sedan, Hatchback, SUV model araçlar üretilecektir.

Bir önceki yazımız olan Döviz Makas Aralığı En Az Olan Banka Hangisidir? başlıklı makalemizde altında makas aralığı nedir, bankalardaki makas ve döviz bürosu makas aralığı hakkında bilgiler verilmektedir.