• YARIM ALTIN
  8.454,00
  % -1,03
 • AMERIKAN DOLARI
  33,2372
  % 0,00
 • € EURO
  36,0366
  % 0,20
 • £ POUND
  42,7034
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3823
  % -0,13
 • BITCOIN/TL
  2250011,496
  % 1,47
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kredi Kayıt Bürosu Nedir? Nasıl Sorgulanır?

Kredi Kayıt Bürosu Nedir? Nasıl Sorgulanır?

Olası bir kredi kartı veya kredi çekme taleplerinde bankaların sizler hakkında bilgi edinmek amacıyla başvurduğu kredi kayıt bürosu nedir sorusunun cevabını aramaya çalışacağız. Aslında kısaca bahsettiğimiz üzere KKB kurumu sizlerin riskli müşteri olup olmadığınızı anlamak için başvurdukları resmi bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Bu kapsamda kkb nedir sorusuna aşağıdaki başlık ile daha detaylı bilgi veriyor olacağız.

Konut Kredisi Ekspertiz Raporu Nedir? (Sorgulama)

Bir konut sahibi olmak isteyenlerin en çok ihtiyacı olan ve sorguladığı kavramlardan olan konut kredisi ekspertiz raporu hakkında detayları incelemeye çalışacağız.Günümüzde bilhassa kirada oturan ve bundan çok sıkılmış, ekonomik açıdan kendini özgür hissetmeyen bireyler konut kredisi imkanı ile ev sahibi olmanın hayalini kurmaktadır.Bu nedenle konut kredisi kavramına bakış atarken bu bağlamda ihtiyacı olan diğer terimlerin de ne olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Bu yüzden bu kavramın ne olduğuna nasıl

İlgili İçerik

Kredi Kayıt Bürosu Nedir

Kredi kayıt bürosu nedir sorusuna cevap aramaya çalışalım. Yada bir diğer ismi ile kkb nedir sorusuna değinecek olursak. Kısaca bütün bankalar aslında sizlerle ilgili tüm bilgileri kayıtları altında tutmaktadırlar. Örneğin kredi veya kredi kartı borçlarınızı geç mi ödediniz ya da borçlarınızın ödemesini çok mu düzensiz yapıyorsunuz? Tüm bu bilgiler KKB tarafında kayıt altındadır.

Elime Sahte Para Geçti Ne Yapmalıyım?

Günümüzde gelişen teknoloji koşulları bilhassa bankacılık ve finans sektöründe kolaylıklar sağlamaktadır. Buna rağmen elime sahte para geçti ne yapmalıyım sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Aşağıda hem sahte paranın ne olduğuna hem de olası bir durumda nasıl yol izlemeniz gerektiğine bakacağız.Sahte Para Nedir İnsanların kötü niyet besleyerek kendi imkanları doğrultusunda ürettiği ve orijinal banknotlara birebir benzeyen, resmi olarak hiçbir geçerliliği bulunmayan kağıtlara sahte para ismi verilmektedir. Sahte para

İlgili İçerik

Herhangi bir bankaya kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz zaman ya da kredi çekme talebinde bulunduğunuz zaman bankalar böyle bir durumu bilmeleri halinde size olumlu yaklaşmayacaklardır. Çünkü banka riski bir müşteriye asla kredi vermek istemez.

Peki ama diyelim ki A bankası B bankasında yaptığımız işlemleri nereden bilecek? Mesela. B bankasına olan borcunuzu yatırmadınız fakat bankasına kredi almak için başvurdunuz. Kredi Kayıt Bürosu işte tam da bu noktada devreye giriyor. Hem bankası hem de B Bankası sizinle ilgili bilgileri Kredi Kayıt Bürosu’na veriyor ve Kredi Kayıt Bürosu sizin için bir kredi notu belirliyor.

kredi kayıt bürosu risk raporu sorgulama

kredi kayıt bürosu risk raporu sorgulama

Bu nota göre siz bankaya göre ya kredi borçlarını aksatan riskli bir müşteri misiniz ya da ödemelerini düzenli yapan, borçlarıyla ilgili hiçbir sorunu olmayan müşteri misiniz banka sizin bu kredi notunuzu bakar ve size kredi verip vermeme konusunda bir karar verir.

Şimdi daha kısa bir şekilde ifade edip özetlemek gerekirse Kredi Kayıt Bürosu, başvuruda bulunduğunuz bankaların sizin hakkınızda bilgilere ihtiyaç duyduklarında başvurdukları bir nevi devasa bir bilgi havuzudur.

Kredi Kayıt Bürosu Risk Raporu Sorgulama

Herhangi bir müşteri tarafından verilen ya da kendinize ait bir risk raporunu almak ya da sorgulamak istiyorsanız kkb resmi sitesinden işlem yapmanız gereklidir. İligli web sitesinde yer alan sorgulama sayfasına kimlik numarası, vergi kimlik numarası, referans numarası, risk rapor tarihi gibi bilgileri girerek işlem yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elime Sahte Para Geçti Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde sahte para nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • nazmi akdağ3 yıl önce
 • çözüm tasarruf konya

 • nazmi akdağ3 yıl önce
 • konyadan bir arkadaşımın tavsiyesiyle katıldım katılmaz olaydım düzenli ve zamanında taksidimi yatırmama rağmen engeç ocak ayının 8 ınde teslimatımın yapılması gerekirken halen teslimatım yapılmadı. 15 binlirayı teslim edemeyen bir firma