• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2225669,120
  % 0,31
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri

Türkiye’de devlet tarafından bakıma muhtaç ve engelli olan kişilere; evde bakım maaşı adı verilen her ay düzenli ödeme programı verilmektedir. Öte yandan evde bakım maaşına kredi de bazı bankalar tarafından verilmektedir. Devletin sunduğu bu destekten faydalanan kişiler; her ay belirli günlerde düzenli bir şekilde 1.000 TL civarlarında bir maaş almaktadırlar. Bakım maaşı alanlar kredi alabilir mi sorusuna yanıt vermek gerekirse; bazı bankalar evde bakım maaşına kredi vermektedir.

Evde Bakım Maaşına Kredi Verilir Mi?

Evde bakım maaşı alanlar kredi alabilir mi sorusunun yanıtı; evet alabilirler. Zira bu kişiler, belirli ve düzenli bir gelire sahip kişilerdir. İşten çıkarılma, maaş kesilme ve benzeri gibi durumlar söz konusu olmadığı için; evde bakım maaşına kredi verilmektedir. Yukarıda sıraladığımız bankalar, engelli bireylere kredi vermektedirler.

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

 

Engelli Maaşına Kredi Verilir Mi?

Bakım maaşı alanlar kredi alabilir mi sorusunun yanıtı; Evde bakım maaşı alan kişiler PTT aracılığı ile birçok bankadan kredi alabilir. Düzenli bir maaşları olduğundan dolayı, birçok banka için engelli bireyler risk teşkil etmezler. PTT kurumunun aracılığı ile, daha önceden belirtilen şartlara uyan kişiler; evde bakım maaşına kredi alabilirler.

Bunun yanı sıra bireysel olarak da bankalara başvuru yapılabilir ve bankanın uygun gördüğü kişiler; standart prosedürler ile engelli maaşına kredi alabilirler. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi, PTT aracılığı ile kredi almanız, farklı bir ifade ile PTT anlaşması bulunan özel ve kamu bankalarından kredi başvurusu yaparak, kredi almanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Zira anlaşması bulunan bankalar, sizlere daha avantajlı ve çok daha düşük faiz oranlı krediler sunacaktır.

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Özürlü maaşına kredi veren bankalar; genellikle Türkiye’de faaliyet gösteren bütün bankalardır. Fakat işinizi garantiye almak istiyorsanız ve faiz oranı düşük bir kredi çekmek istiyorsanız; PTT’nin anlaşma yaptığı bankalardan kredi çekmeniz, sizin için daha avantajlı olacaktır.

Aşağıda yer alan bankalar ile iletişime geçerek ya da PTT şubeleri üzerinden başvuru yaparak kredi alabilirsiniz.

 1. AKTİF BANK
 2. ING Bank
 3. TEB
 4. Denizbank
 5. BURGAN BANK
Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekmek İçin Bakım Aylığı Kesilir Mi?

Kredi çekmek için bakım aylığı kesilir mi sorusu, birçok evde bakım maaşına kredi almak isteyen kişilerin akıllarını kurcalayan sorulardan biridir. Kredi çekmeden önce, bakım aylığı aldığınız kurum ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer kurum uygun görürse ve bir sorun teşkil etmezse; kredi çekmenizde herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Bunun yanı sıra kurum onay verdikten sonra kredi çekmek için bakım aylığınız da herhangi bir kesintiye uğramaz.

Kredi çektikten sonra, eğer borçlarınızı düzenli olarak öderseniz, taksitleri aksatmaz ve borcunuzu ödemeye devam ederseniz; kredi çektikten sonra bakım aylığınız kesilmez. Fakat borçlarınızı ödemediğiniz takdirde; banka ihtar sonrasında maaşınıza haciz koyabilir.

Bakım Maaşı Alanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok kamu bankası ve özel bankalar, özürlü maaşına kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Yapmanız gereken tek şey, bu bankalar ile iletişime geçerek; evde bakım maaşına kredi kartı almak istediğinizi söylemektir. Evde bakım maaşına kredi veren bankaları sıralamak gerekirse;

 1. Ziraat Bankası
 2. Vakıfbank
 3. Halkbank
 4. Denizbank
 5. Yapı kredi bankası
 6. Akbank
 7. Garanti bankası
 8. Şekerbank
 9. ING bank
 10. Qnb Finansbank
 11. Türkiye ekonomi bankası
 12. İş bankası

 

Bir önceki yazımız olan Varlık Yönetim Şirketi Borcumu Ödemezsem Ne Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR YAZ
 • Antje3 sene önce
 • Evde bakım maaşı alıyorum kedi kredi kartı alabilirmiyim

 • sperrmüll anmelden berlin4 sene önce
 • Evde bakım maaşı üzerinden 3000tl kredi almak istiyorum ama kimse yardımcı olmuyor