• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2108659,311
  % 0,27
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

SGK’da işlemleri gerçekleştirirken gelen evrak dosyasına kaldırılmış kelimesi karşımıza çıkabilmektedir. Bu aslında memur zimmetinde olan evrağın dosyaya kaldırıldığı anlamını taşımaktadır. Genel anlamda açıklayacak olursak aslında her dosya için yapılan bir işlemdir. İşlemleri yapılan veya tamamlanan evrak olarak dosya kaldırma işlemi yapılmaktadır. Ancak buradaki asıl nokta, evrağın genel anlamda dosya kaldırılmış olması işlemi tamamlandığı anlamına gelmediğidir. Evrak ile ilgili olarak ek işlemler gerektirebilir. Bununla ilgili herhangi bir işlem duyduğunuzda SGK ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Uyarısı Nedir?

SGK ile ilgili bir işlem yaparken farklı uyarılar karşımıza gelebilir. Bu uyarılarla ilgili SGK’yı arayarak ve ya giderek bilgi almak çok daha sağlıklı olacaktır. Sonuç itibariyle sizlere verilmiş olan uyarılar ile ilgili bazen evrak dosyasına kaldırılmış uyarısı karşımıza çıkar. Bu evrağın işleminin tamamlandığı anlamına gelmez. Tamamlanmamış ya da eksik evrak durumları da olabilir. Bu yüzden bilgi almak ve buna göre hareket etmek daha sağlıklı olmaktadır.

gelen evrak dosyası

gelen evrak dosyası

SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

Gelen evrak dosyasına kaldırılmış genel anlamda bu evraklarla ilgili işlem yapılmış anlamına gelmektedir. Bütün dosyalar memuriyet sürecine bağlı olarak kalıplaşmış kelimeler ile anlatılır. Bu sayede bir memurun değişmesi veya farklı bir durum atanması durumunda da işlem düzende devam edebilir.

Ev Hanımlarına Maaş (Asgari Ücret) 2023

Bilhassa ev hanımlarının ilgi ile bekledikleri, merak ettikleri ve mümkünlüğü konusunda tereddüte düştükleri ev hanımlarına maaş konusuna 2021 verilerini baz alarak detaylı bir bakış atacağız. Ev hanımlarının bu hususta evvela bilmesi gereken nokta bazı kriterlerin olduğudur. Bu kriterlerin neler olduğuna ve nasıl asgari ücret alabileceklerini açıklamaya çalışacağız.  Ev Hanımlarına 1500 TL Maaş Evinde kendi el emeğiyle üretim yapmaya çabalayan ev hanımlarının hem sigortalı olması hem de ileride emekli olabilme

İlgili İçerik

Dys Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış İfadesi

Evrakların işlemleriyle ilgili olarak yine aynı mantıkla gelen tüm evrakların dosyalar içerisinde zimmetlenmesi ve buna göre düzenlenmesi anlamı taşımaktadır. Hangi işlemi yaparsanız yapın kesinlikle bu tip durumlarda kurumla bağlantı kurmak önemlidir.

Ek olarak Moneygram Ptt’de Var Mı? başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

SGK Gelen Evrak Beklemede Ne Demek?

SGK’da elbette ki tek bir durum söz konusu değildir. Gelen evrak kayıtlı, gelen evrak beklemede gibi uyarılarla karşı karşıya gelebiliriz. Bu tip bir durumda gelen evrağın memura henüz havale edilmediği anlamı taşımaktadır. Yani memura teslim edilmemiş beklemeye alınmıştır. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi bu uyarı ile  beraber de size tavsiyemiz SGK kurumu ile bağlantı kurarak bilgi almanız olacaktır. Ancak bu sayede daha sağlıklı sonuçlar alma şansınız olur.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Maaş (Asgari Ücret) 2023 başlıklı makalemizde 3 çocuğu olan ev hanımına maaş, ev hanımlarına 1500 TL maaş ve ev hanımlarına 823 TL maaş hakkında bilgiler verilmektedir.