• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2110123,317
  % 1,50
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Kütük Ev Fiyatları ve Modelleri 2023

Kütük Ev Fiyatları ve Modelleri 2023

Kütük evler son yıllarda ülkemizde oldukça popüler bir kullanım seviyesine ulaşmış bulunmakta. Kütük ev fiyatları yapılan modellere göre oldukça uygun olduğu için doğa severlerin ilgisini de yüksek oranda çekmektedir.

Kütük Ev Nedir?

Özellikle tomruklar ile yapılan ve kullanılan ağaç ve tomruk malzemelerinin lego gibi birbirine birleştirilmesi ile yapılan ev modellerine kütük ev denir. Günümüzde kütük evlerin kullanımı bir çok ülkede yaygınlaşmaktadır. Kütük ev yapımında kullanılan kütüklerin evde kullanıma hazır olabilmesi için çok fazla işlem yapılmaktadır. Böylelikle hem kalite hem de yalıtım açısından çok daha iyi bir hal alırlar. Özellikle Ukrayna ve Rusya bölgesinde kütük ev kullanımı aşırı derecede yaygındır. Ağır iklim koşulları yaşanan bu ülkelerin iklim koşullarına karşı kütük evler oldukça dayanıklıdır. Kütük ev fiyatları normal ev fiyatlarına göre de daha hesaplı olduğu için bu bölgelerde insanlar kütük ev modelleri konusunda oldukça gelişmiştir. Kütük ev yapımı için kullanılan kütük modelleri kütük ev ömrü konusunda oldukça önemlidir.

Evde Yemek Yapıp Yemek Sepeti Üzerinden Satmak

Evde iş yapmak isteyenler için evde yemek yapıp yemek sepeti üzerinden satmak güzel bir fikir olarak gelebilir. Ancak tabii ki insan böyle bir fikre kapıldığı anda da negatifleri ve pozitifleri çok iyi bir şekilde düşünmesi gerekir. Evde yemek yapmak kolay bir işlem gibi gözükmektedir.Sadece evde yapmış olduğunuz yemekler sizin misafirlerinize çıkardığınız yemeklerdir. Ancak iş Yemeksepeti veya farklı platformları üzerinden satışa geldiği zaman işin rengi biraz değişmektedir.Aklınıza gelen

İlgili İçerik

Kütük Evlerin Ömrü

Bir çok insan kütük ev yapamadan önce kütük evler dayanıklı mı diye düşünüyor. Kütük evlerin ömrü kullanılan kütüklere ve yapılan işlemlere göre değişmektedir. Ancak genel anlamda kütük evler uzun ömürlüdür. Mesela Sarı bir çam ağacı kullanılarak yapılan ve emperye ve fırınlanma işlemi yapılmış olan bir kütük ev ortalama olarak bakıldığında 80-100 yıl ömürlüdürler. Bu da normal bir eve göre çok yüksek bir orandır. Kütük ev fiyatları kütük ev ömürlerine göre çok ama çok iyidir.

Kütük Evin Avantajları

Kütük evler bir çok konuda çok avantajlıdır ve aynı zamanda çok da sağlıklıdırlar. Kütük evlerde kullanılan ağaçlarda nem oranı dengeleme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kütük ev içerisinde nem oranı her zaman dengelidir. Ayrıca kütük ev içerisinde her zaman sağlıklı hava bulunmaktadır. Kütük evde yaşayan bir insan normal evde yaşayan bir insana göre sağlık konusunda çok daha avantajlıdır.

Kütük Ev Fiyatları

Kütük evler yapılırken evin yapılacağı bölgenin iklim ve coğrafik koşullarına uygun şekilde hazırlanmalıdır. Bu durumda da kütük ev fiyatları değişkenlik gösterir ancak biz sizlere ortalama olarak kütük ev fiyatlarını vereceğiz.

 • 250 metrekare kütük ev fiyatı: Bu büyüklükte bir ev ortalama olarak 4-6 oda + 1 salondan oluşmaktadır. Oldukça geniş bir yapıdır. Eğer sizde 250 metrekare bir kütük ev yaptırmak isterseniz size ortalama olarak 400 bin TL’ye mal olmaktadır.
 • 150 Metrekare kütük ev fiyatları: Bu büyüklükte bir kütük ev ise ortalama olarak 3-4 oda + 1 salondan oluşurlar. İyi denilebilecek bir büyüklüğe sahiptirler. 150 Metrekare bir kütük ev sahibi olmak isterseniz size ortalama olarak 190 bin TL’ye mal olur.
 • 110 Metrekare kütük ev fiyatları: Bu büyüklükte bir kütük ev ise ortalama olarak 2-3 oda + 1 salondan oluşmaktadır. Orta bir büyüklüğe sahiptirler. Eğer sizde 110 metrekare bir kütük ev yaptırmak isterseniz size ortalama olarak 150 bin TL’ye mal olmaktadır.
 • 70 metrekare kütük ev fiyatıı: Bu büyüklükte bir ev ortalama olarak 2 oda + 1 salondan oluşmaktadır. Küçük bir yapıya sahip olur. Eğer sizde 70 metrekare küçük bir kütük ev yaptırmak isterseniz size ortalama olarak 90 bin TL’ye mal olmaktadır.
 • 55 Metrekare kütük ev fiyatları: 55 Metrekare bir kütük ev ise ortalama olarak 1 oda + 1 salondan oluşmaktadır. Çok küçük bir yapıdır. Eğer sizde 55 metrekare bir kütük ev yaptırmak isterseniz size ortalama olarak 750 bin TL’ye mal olmaktadır.

İthal Kütük Ev Fiyatları

Bazı ülkelerde kütük ev kullanımı ülkemize göre çok daha yaygındır. Türkiye’de kütük ev yapımı son yıllarda başladığı için şu an kütük ev fiyatları ülkemizde biraz yüksektir. Kullanımı yaygın olan ülkelerde kütük ev fiyatları ülkemize göre daha yaygın olduğu için ithal kütük ev fiyatları da daha hesaplıdır.

Kütük Ev Modelleri

İşte bu konuda hayal gücünüzü dilediğiniz kadar geniş tutabilirsiniz. Çünkü kütük ev modelleri sizi çok fazla heyecanlandıracaktır. Dizayn konusunda çok iyi kütük ev yapımcıları bulunmaktadır. Ülkemizde kütük ev modelleri konusunda iyi bir seviyededir. Aklınıza gelebilecek her türlü ev modelini kütük ev ile yapmanız mümkündür. Özellikle lüks bir kütük ev sahibi olmak isteyenler genelde dubleks kütük evler yaptırmayı tercih etmektedirler. Dubleks kütük ev modelleri normal kütük ev modellerine göre çok daha güzel ve şık görünürler.

 

ithal kütük ev modelleri

ithal kütük ev modelleri

en güzel kütük evler

en güzel kütük evler

kütük ev

kütük ev

kütük ev modelleri

kütük ev modelleri

Bir önceki yazımız olan Amme Davası Nedir? Amme Davası Neden ve Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde Amme davası, Amme davası nasıl açılır ve Amme davası neden açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • Kırmızı elbise modelleri3 sene önce
 • Sizinle iletişime geçmek istiyorum lütfen beni ararmısınız