• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2152448,521
  % -0,39
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

İnternetten Banka Hesabı Açma (Bankaya Gitmeden Hesap Açma)

İnternetten Banka Hesabı Açma (Bankaya Gitmeden Hesap Açma)

Banka işlemlerinin artık daha kolay, elektronik platformlar, atm’ler, mobil uygulamalar sayesinde daha kolay bir hale geldiği dönemde internetten banka hesabı açma işlemi mümkün iken banka şubelerine gitmek oldukça zor ve gereksiz olarak görünüyor.

Peki bu şekilde, bankaya gitmeden hesap açma işlemi gerçekleştirebilmemiz gerçekten mümkün mü? Bu makalemizde bu konuya geniş bir bakış atmaya çalışacağız.

 

İnternetten Banka Hesabı Açma İşlemi Nedir?

Dönemimizin bize sağladığı kolaylıklar ve pandemi dönemi de göz önüne alınırsa banka işlemlerimizde bankaya gitmeden kolay bir şekilde hesap açma imkanlarının sunulması hem bizim hem de bankalar için doğru bir hamle olacaktır. Bu kapsamda hizmet veren bankalar bulunmaktadır.

Kolay bir şekilde, internet veya mobil uygulamalar üzerinden şubeye gitmeden hesap açma işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemler kapsamında dolduracağımız form bankaya ulaşmaktadır onlarda gerekli işlemleri başlatıp banka hesap cüzdanınızı, banka kartınızı kuryeler imkânı ile adresinize ulaştırmaktadır.

Bankaların EFT Saatleri ve EFT Günleri 2023

Merhaba değerli serbestpiyasa okurları. Birçok insanın ödeme yapacağı veya ödeme alacağı zaman sorguladığı bir konu olan bankaların eft saatleri ve eft günleri hakkında aklınızdaki tüm soruları bu makalemiz ile çözüme ulaştıracağız. Malum 2021 yılındayız ve her bazı yıllarda bankaların eft saatleri ve eft günleri değişiklik göstermektedir. Bizler de sizler için 2021 bankaların eft saatleri ve eft günleri nelerdir bunları paylaşacağız. EFT Nedir En basit anlatımı ile birbirinden farklı iki banka

İlgili İçerik

İnternetten Banka Hesabı Açmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Bankaya gitmeden hesap açma işlemini gerçekleştirebilmek için başvuru kanalı üzerinden doldurmanız gereken bir form istenecektir. Bu formda ilgili alanları doldurarak işlemleri tamamlamalı ardından başvuruyu onay sürecine göndermelisiniz.

Başvuru formları bankadan bankaya değişiklik gösteriyor olsa da genel itibari ile aşağıdaki şekilde toparlanabilir.

 • TC Kimlik Numarası,
 • Cep Telefon Numarası,
 • İkametgah Adresi Bilgileri,
 • Şahsi Bilgiler (Anne Kızlık Soyadı vb.)

Başvuru formları doldurulup gönderim sağlandıktan sonra onay alması durumunda özel kuryeler aracılığı ile size gönderilecek olup kuryeye verilecek imza neticesinde sonuçlanmış olacaktır.

Daha önce sizlere bahsettiğimiz kredi kartı dağıtım şirketleri hangileri isimli içerikten bu firmaları inceleyebilirsiniz. Hesap cüzdanı ve banka kartı bilgileri de yine çoğu zaman aynı firmalar aracılığı ile gönderilmektedir.

Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Hangileri?

Günümüzde kredi kartı başvurusu yapıldığında bununla ilgili olarak onaylandığı zaman kredi kartı dağıtım şirketleri yetkilendirilir. Her banka farklı kredi kartı dağıtım şirketleriyle çalışma gösterse de genellikle aynı şirketler üzerinde dağıtım gerçekleştirilir. Kredi kartı dağıtım şirketleri arasında en çok kullanılan şirketler şu şekildedir;Kuryenet Firması Aktif İleti FirmasıBankalar bu firmalarla işbirliği içerisinde kredi kartı gönderimi yapmaktadır. Kredi kartı gönderimine geçilmeden öncem müşteriler bankalara başvuru yapar. Başvuru yapıldıktan sonra

İlgili İçerik

Şubeye Gitmeden Hesap Açma İşlemi Yapabilen Bankalar

Kolay şekilde ve şubeye gitmeden internetten banka hesabı açma imkânı sunan bazı bankalar; TEB, Kuveyt Türk, Finansbank, Yapı Kredi şeklinde listelenebilir. Bu bankalar üzerinden kolaylıkla hesap açabileceğimiz gibi bankaya kadar gitme zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Bunların yanı sıra bazı bankalar internet üzerinden başvuru imkânı sunsa da dosya işlemlerinin tamamlanabilmesi için yine şubeye giderek imza atılması gerekliliği bulundurmaktadır. Bu bankaları; Garanti Bankası, Ziraat Katılım, ING Bank olarak listeleyebiliriz

 

BankaBaşvuru YöntemiBankaya Gitme DurumuNasıl Açılır
QNQ FinansbankİnternetYokQNB Finansbank İnternetten Hesap Açma (Enpara)
Kuveyt TürkİnternetYokKuveyt Türk İnternetten Hesap Açma (Senin Bankan)
TEBİnternetYokTEB İnternetten Hesap Açma (CepteTEB)
ING BankİnternetYokING Bank İnternetten Hesap Açma (e-Turuncu Hesap)
İş BankasıMobil UygulamaYokİş Bankası İnternetten Hesap Açma (İşCep)
Yapı KrediMobil UygulamaYokYapı Kredi İnternetten Hesap Açma (Yapı Kredi Mobil)
Garanti BankasıMobil UygulamaVarGaranti Bankası İnternetten Hesap Açma (Garanti BBVA Mobil)
Ziraat BankasıİnternetVarZiraat Katılım İnternetten Hesap Açma (Anında Hesap)

 

İlgili tabloda “Nasıl Açılır” sütununda yer alan bağlantılara tıklayarak detaylarını içeren sayfaya ulaşabilirsiniz.

 

QNB Finansbank İnternetten Hesap Açma (Enpara)

Belki de internetten banka hesabı açma konusunda en etkili bankalardan birisi olan QNB Finansbank müşterilerine Enpara isimli dijital bankacılık iştiraki ile hizmet vermektedir.

Müşterilerine sunduğu birçok özellik, hizmet sunan enpara’ya aşağıdaki linkten ulaşıp kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz:

https://www.qnbfinansbank.enpara.com

qnb finansbank internetten hesap açma

qnb finansbank internetten hesap açma

Enpara web sitesine tarayıcınız aracılığı ile giriş yaptığınız zaman sağ üstte yer alan “Enparalı ol” butonuna tıklamanız ardından karşınıza çıkacak olan seçimleri yaparak forma sizden istenen bilgileri girmeniz yeterlidir.

qnb finansbank internetten hesap açma başvuru

qnb finansbank internetten hesap açma başvuru

Başvuru amacınız ekranında size en uygun seçimi yaparak ilerleyin

qnb finansbank internetten hesap açma başvuru

qnb finansbank internetten hesap açma başvuru

Ardından bu forma TC Kimlik numaranız, cep telefonunuz ve doğum tarihi bilgilerinizi ekleyerek devam edin.

Bu işlemlerin ardından QNB Finansbank internetten hesap açma işlemi zahmetsiz bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Daha sonrasında Finansbank yetkilisi sizleri arayıp bilgilerinizin ve adresinizin doğruluğu hakkında teyit isteyecek ardından işleminizi tamamlayacaktır.

Sonrasında devam eden birkaç hafta sonrasında gerekli belgeleriniz ve hesap kartlarınız size kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 

Kuveyt Türk İnternetten Hesap Açma (Senin Bankan)

Kuveyt Türk’ün sahibi olduğu Senin Bankan isimli dijital bankacılık aracılığı ile kolay ve zahmetsiz bir şekilde başvuru sağlayıp internetten banka hesabı açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru işlemini gerçekleştirmek için önceki başlığımızda olduğu gibi önce Senin Bankan dijital bankacılık web sitesine girmeniz ve “Senin Bankanlı Ol” butonuna tıklayarak başvuru adımlarına geçiş yapmalısınız.

kuveyt türk internetten hesap açma

kuveyt türk internetten hesap açma

 

Senin Bankanlı olmak için aşağıdaki linkten başvuru sağlayabilirsiniz:

https://www.seninbankan.com.tr

Başvuru işlemini tamamlamak için sizlerden doldurmanız istenen formu doldurmanız ve gönderip işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

senin bankan internetten hesap açma başvuru

senin bankan internetten hesap açma başvuru

Başvuru sırasında sizlerden istenecek bilgileri doldurup işlemi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Sizden istenecek bilgiler de şu şekilde sıralanabilir:

 • İsim Soyad,
 • Cep Telefonu,
 • TC Kimlik Numarası,
 • Doğrum Tarihi,
 • E-Posta Adresi,
 • İkametgah Adresi

Bilgileri doldurup KVKK metnini okuyup, onaylayıp işlemi tamamlayabilir ardından Kuveyt türk internetten hesap açma başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

 

TEB İnternetten Hesap Açma (CepteTEB)

Mobil uygulama yardımı ile kolaylıkla internetten hesap açma işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir diğer banka ise TEB olarak beliriyor. CepteTEB ile rahatlıkla banka hesabınızı açabilirsiniz.

Hesap açma işlemini için evvela CepteTEB resmi web sitesine girmeli ve “Hesap Aç” butonu ile form doldurma işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir.

cepteteb internetten hesap açma

CepteTEB internetten hesap açma

CepteTEB başvurusu sırasında sizlerden detaylı bilgiler istenecektir.:

 • TC Kimlik Numarası
 • Cep Telefonu
 • Davet Kodu (var ise)
 • Kimlik Doğrulama
 • Çalışma Bilgileri
 • İletişim Bilgileri
cepteteb internetten hesap açma

CepteTEB internetten hesap açma

İlgili bilgileri girip devam ettiğiniz zaman TEB internetten hesap açma başvurusu işlemi gerçekleşmiş olacak ve ilgili başvurunun sonuçlanması için süreci bekliyor olacaksınız. CepteTEB aracılığı ile bir çok kampanyadan yararlanma imkanından da başvurunuz onaylandıktan sonra yararlanmaya başlayabileceksiniz.

 

ING Bank İnternetten Hesap Açma (e-Turuncu Hesap)

Şubeye gitmeden hesap açma işlemini gerçekleştirmeniz ING Bank’ın e-Turuncu Hesap ile size sunduğu yöntem ile mümkün durumda. Vadeli olarak açabileceğiniz bu hesaba kolay şekilde internet ile başvuru sağlayabilirsiniz. Bunun için evvela aşağıdaki linkten başvuru formuna ulaşmanız gerekmektedir:

https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/ing-turuncu-hesap/eturuncu-basvuru-formu

ing bank internetten hesap açma

ing bank internetten hesap açma

İlgili link üzerinden ulaşabileceğiniz formda sizden istenecek olan bilgiler:

 • TC Kimlik No
 • Cep Telefonu

Şeklinde listelenebilir. Bu bilgileri girip formu kolaylıkla doldurabilir ve başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. ING Bank internetten banka hesabı açma eyleminin bankanın da başvurunuzu onaylayıp sonuçlandırmasının ardından vadeli hesabınızı kullanmaya başlayabiliriz.

Kurye tarafından sizlere gelecek olan resmî belgeleri imzalayıp e-Turuncu hesabınızın açılış işlemlerini sonuçlandırmış olabilirsiniz.

 

İş Bankası İnternetten Hesap Açma (İşCep)

İş Bankası internetten hesap açma işlemi için mobil uygulama kullanmanız gereklidir. Bunun için kullandığınız telefonun işletim sistemine göre Gogle Play veya Apple Store üzerinden “İşCep” isimli uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Bankaya gitmeden hesap açma işlemini İşCep uygulaması ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linklerden uygulamayı indirmeniz gereklidir.

 

Bu uygulamalara link üzerinden erişmek isterseniz:

Anroid için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pozitron.iscep&hl=tr

IOS için: https://apps.apple.com/tr/app/i-şcep-mobile-banking/id308261752

Bağlantılarından erişip telefonunuza indirebilirsiniz.

iş bankası internetten hesap açma

iş bankası internetten hesap açma

İndirme işleminin ardından “Müşteri Olmak İstiyorum” butonuna dokunarak formu dolruracağınız bölüme geçiş yapabilirsiniz. Bu formda sizden istenecek olan bilgiler:

 

 • TC Kimlik Numarası
 • Cep telefon Numarası
 • Doğum Tarihi
 • Adres Bilgileri

 

Şeklinde listelenecektir. Bilgileri girip devam ettiğiniz zaman başvurunuz alınmış olup süreci takip etmeniz gerekli olacaktır.

 

Yapı Kredi İnternetten Hesap Açma (Yapı Kredi Mobil)

Yapı kredi bankası şubeye gitmeden hesap açma işlemi gerçekleştirmek isteyen müşterileri için mobil uygulaması üzerinden hizmet sunmaktadır. Evvela yapı kredi internetten hesap açma işlemi için cep telefonunuzdan uygulama marketine “Yapı Kredi Mobil” yazıp, aratıp indirmeniz gereklidir.

yapı kredi internetten hesap açma

yapı kredi internetten hesap açma

Ya da aşağıdaki linklerden bu uygulamalara erişip kolaylıkla indirebilirsiniz:

Andoid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ykb.android&hl=tr

IOS: https://apps.apple.com/tr/app/yapı-kredi-mobil/id458627086?l=tr

Yapı Kredi Bankası World Kart Şifre Nasıl Alınır?

Yapı Kredi, teknolojik gelişmeler ile paralel bir şekilde ilerleyen bankaların başında gelmektedir. Yapı Kredi hizmetlerinden biri olan World kart şifre alabilmek için oldukça basit işlemlere sahiptir. World kart alabilmek için şubeye gidebilir ya da mobil uygulama üzerinden World kart şifrenizi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.Buna ek olarak yapı kredi World kart şifre değiştirebilmek için ya da yeni bir şifre alabilmek için; SMS kanalını da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yapı Kredi

İlgili İçerik

Uygulamayı indirdikten sonra “Yapı Kredili Olmak İstiyorum” butonuna tıklayınız. Ardından sizden istenecek bilgiler:

 • TC Kimlik Numarası,
 • TC Kimlik Seri No, Sora No,
 • Cep Telefonu Bilgileri
 • Adres Bilgileri

Daha sonrası görüntülü işlem asistanına bağlanıp kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir.

yapı kredi monil internetten hesap açma

Şubeye gitmeden yapı kredi hesabı açma işlemi için banka tarafından hazırlanmış olan tanıtım ve kullanım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=VMp8_J7zQbw&feature=emb_title

 

Garanti Bankası İnternetten Hesap Açma (Garanti BBVA Mobil)

Garanti BBVA internetten hesap açma işlemi için mobil uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Android kullanıcısı iseniz play store üzerinden IOS kullanıcısı iseniz apple store üzerinden arama ekranına Garanti BBVA yazarak uygulamaları temin etmeniz gerekmektedir.

garanti bankası internetten hesap açma

garanti bankası internetten hesap açma

Bu konu hakkında; şubeye gitmeden hesap açma garanti bankası için biraz daha farklıdır. Çünkü hesabınızı açsanız dahi yine bir şubeye uğrayıp imza vermeniz gerekecektir. İlgili imza verilmedikçe hesap aktif olmayacaktır. İnternetten banka hesabı açma Garanti Bankası üzerinde mümkün olsa da aktif edilmesi için şubeye uğramak gerekecektir.

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2023 (BÜTÜN BANKALAR)

Yurt içindeki ve aynı zamanda yurt dışındaki bütün bankalar, kişilerin günlük belirli miktarda ATM aracılığı ile para çekmelerine olanak tanımaktadır. atm para çekme limitleri, kişilerin güvenliği sağlamak için mutlaka gereklidir. Fakat bunun yanı sıra, atm para çekme limitleri aynı zamanda farklı bir nedeni daha var. Günlük belirlenen limitin üzerinde para çekimi yapıldığı durumlarda, ATM içerisinde yer alan para tükenebiliyor, ve kısa süreli de olsa banka müşterilerine hizmet

İlgili İçerik
Hesap açma işlemi için uygulamada “Hesap Aç” butonuna dokunun. Daha sonrasında aşağıdaki bilgilere ihtiyaç olacaktır:

 • TC Kimlik Numarası
 • Cep Telefonu Bilgileri

Uygulama üzerinde bu işlemlerden sonra ilgili banka yetkilileri tarafından aranarak görüntülü konuşma gerçekleştirmeniz ve hesabınızın aktif edilmesi işlemi tamamlanması gerekecektir.

 

Ziraat Katılım İnternetten Hesap Açma (Anında Hesap)

Ziraat katılım bankaya gitmeden hesap açma işlemini internet ve tarayıcınız yardımıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Katılım internetten hesap açma işlemi için evvele aşağıdaki linkten ziraat katılım web sayfasına gitmeli ardından “Anında Hesap Aç” butonu yardımıyla başvuru formuna ulaşmalısınız:

https://www.ziraatkatilim.com.tr/bireysel/Sayfalar/Aninda-Hesap-Ac.aspx

Başvuru işlemi esnasında sizden istenecek bilgiler:

 • TC Kimlik Numaranız
 • Cep Telefonu numaranız
 • Kişisel Bilgiler
 • Adres Bilgileri

 

Şeklinde listelenmektedir. Bu işlem sonrasında banka yetkilileri size telefon aracılığı ileulaşarak sesli onay alacak ve hesabınızın başvuru işlemini tamamlayacaktır.

ziraat katılım internetten hesap açma

ziraat katılım internetten hesap açma

Fakat tıpkı garanti BBVA’da da olduğu gibi ziraat katılım bankası da hesabın aktif olması için şubeye gelerek ilgili dosyaları imzalamanızı isteyecektir.

Detaylarda da görüleceği üzere internet üzerinden banka hesabı açma konusunda sizlere çok kapsamlı bir rehber sunmaya çalıştık. Bu bağlamda yeni eklenen bankalar oldukça veya eksildikçe makalemizde güncelliyor olacağız.

Bir önceki yazımız olan Turkcell Finansman Kredisi Nedir? (Financell ve Kullanımı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.