• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2228369,483
  % 0,24
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Devletten Çiftçiye Bedava Traktör 2023 (Traktör Desteği)

Devletten Çiftçiye Bedava Traktör 2023 (Traktör Desteği)

Devletin özellikle tarım, ziraat sektöründe verdiği teşvikler oldukça ciddi seviyeye ulaştı. Bunlardan bir tanesi olan, devletten çiftçiye bedava traktör hibesi sayesinde tarımcılık hayallerinizde en büyük yardımcılarınızdan bir tanesini çok uygun faizsiz hibeler desteğiyle kolay şekilde temin edebilirsiniz.

Özellikle pandemi sürecinin ardından dünya genelindeki önemi daha net şekilde anlaşılan tarım, gıda, ziraat sektörüne yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için ülkemiz belki de diğer ülkelere kıyasla en kolay ve geniş imkanlar sunan devletlerin başında geliyor. Bu doğrultuda böyle bir düşünceniz var ise 2021 traktör hibe desteği başvuru şartlarına göz atabilirsiniz.

Tarım sektöründe makineleşme sürecinin hızlanması neticesinde iş yükü de oldukça hafiflemiş durumda. Gerek tarlalar için gerekse ulaşım için her çiftçinin muhakkak ihtiyaç duyacağı traktör desteği için aşağıdaki başlıklarda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

Orman Köylülerine Verilen Destekler (Orköy Destekleri) 2023

Orman köylülerine verilen bir çok proje desteği Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli tarafından açıklanıyor. Orköy destekleri Orman ve Köy İlişkileri Daire Başkanlığı altında verilen çok sayıda ekonomik destekler ve sosyal destek projeleri olarak sağlanıyor. Ülkemizde orman köylüsü olarak yaşayan yaklaşık olarak 7 milyon kişi bulunmaktadır. Özellikle faizsiz kredi olarak sağlanan bu destekler tarım ve hayvancılığın ilerlemesi için önemli bir rol oynuyor.Devletimiz tarım ve hayvancılığın gelişmesi için özellikle

İlgili İçerik

Çiftçiye Traktör Desteği Nedir

Devlet tarafından sağlanan çiftçiye traktör desteği ile %50 faiz indirimli devlet desteği şeklinde ya da düşük faiz imkanları ile kredi alımı sağlayabiliyorsunuz. Devletten çiftçiye bedava traktör kavramı aslında düşük faizli veya yarısı hibeli şekilde size sunulan teşvik anlamı taşıyor. Bu kapsamda tamamen ücretsiz şekilde bir traktör desteği söz konusu değildir.

Devletin size sunduğu imkanlar neticesinde kolay bir şekilde krediyi temin edip geri ödeme konusunda sizlere sağlanan yardım ve kolaylıklar doğrultusunda traktör hibesi işleminden faydalanabilir ve tarım sektörüne yatırım yapabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredileri Nedir? (2023 Hesaplama Tablosu)

Ticari iş yeri sahiplerinin esnaf kefalet kredileri sayesinde ciddi nefes aldıklarını sürekli duyuyoruz. Bankalar, meslek odaları gibi yerler vasıtasıyla sıklıkla dile getirilen bu kredi sisteminin ne olduğu ve nasıl bir çalışma düzeni içerisinde sunulduğu hakkında bilgi vermeye gayret göstereceğiz.Ticari İşletme sahiplerinin özel ayrıcalıklar dahilinde almış olduğu bir ticari kredi olarak özetlenebilir. Sağlamış olduğu en büyük avantaj, birçok krediye göre daha uzun vadeli oluşudur. Esnafa sunulmuş olan

İlgili İçerik

Devletten Çiftçiye Bedava Traktör Desteği Başvurusu

Ziraat bankası devlet destekli traktör kredisi imkânı ile çekebileceğiniz tutarı 3, 6, 12 ay vadeler ile ödeyebiliyorsunuz. Proformalar ya da satış tekliflerinin %75’i satın alınabiliyor. Verilen traktör kredisini sadece sıfır traktörler için kullanabilirsiniz. Ayrıca orköy traktör desteği imkanı hakkında detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunabilmek için:

 • Resimli TC Kimlik Belgesi,
 • Resimli TC Kimlik Belgesi Fotokopisi,
 • Tapu fotokopisi,
 • Proformalar,
 • Ikametgah belgesi
devletten çiftçiye bedava traktör başvurusu

devletten çiftçiye bedava traktör başvurusu

ile birlikte başvuruda bulunulması gerekiyor. En fazla 250 bin’e kadar verilen kredi de %50 faiz indirimi uygulanabiliyor. Eğer bu tutar 75 bin tutarına kadarsa %25 oranında faiz indirimi sağlanıyor.

2023 Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ? (Faizsiz Hayvan Kredileri)

2021 hayvancılık kredisi için Türkiye’de hizmet veren birçok banka; kişilere kolaylıkla kredi verebilmektedir. Başta kamu bankası olan Ziraat Bankası olmak üzere, diğer birçok özel banka da 2021 hayvancılık kredisi vermektedir. Buna ek olarak, devlet destekli 2021 hayvancılık kredisi yerine hayvancılık hibe desteği de belirli şartlar sağlandığı takdirde; ilgili bankalardan alınabilmektedir. Hayvancılık Hibe Desteği Nasıl Alınır ? Eğer hayvancılık alanında bir projeniz varsa ve 2021 hayvancılık kredisi almak istemiyor; hibe olanaklarından

İlgili İçerik

Başvuruları yapabilmek için TKDK İl Koordinatörlükleri’ne başvurmanız gerekmektedir. Fakat her il için bu imkanın tanınmadığını da bilmeniz gerekiyor. Sadece bazı illerde başvuru imkanı bulunan bu hibe için TKDK İl Koordinatörlüklerine ulaşarak detaylı bilgi almanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan TOGG Yerli Otomobil ÇED Raporu Onaylandı başlıklı makalemizde yerli otomobil, yerli otomobil çed ve yerli otomobil çed raporu hakkında bilgiler verilmektedir.