• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2227132,552
  % 0,26
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Moneygram Ptt’de Var Mı?

Moneygram Ptt’de Var Mı?

Türkiye’de birçok bankada kolaylıkla para transferinin yapılmasını sağlayan MoneyGram ptt ile anlaşmalı mı değil mi; bu içeriğimizde sizler için açıklayacağız. MoneyGram, yurt dışı ve yurt içi para transferi yapılmasını sağlayan bir hizmettir.

MoneyGram aracılığı ile herhangi bir ülkeden bir başka ülkeye kolaylıkla para transferi yapılabilmektedir. Üstelik düşük komisyon oranları ile yurt içinde de kolay ve hızlı bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için; MoneyGram anlaşmalı bankalar ile ya da acenteler ile işlem yapmanız gerekmektedir. Bugün, bu içeriğimizde sizler için MoneyGram ptt ile anlaşmalı mı, MoneyGram hangi bankalarda var gibi soruları yanıtlayacağız.

Normal Swift işlemleri ve bankacık prosedürleri oldukça uzun süren ve maliyet gerektiren işlemlerdir. Bu nedenle birçok kişi, standart bankacılıktan uzaklaşarak; alternatif ödeme kanalları ile transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu alternatif ödeme – transfer kanallarından birisi de; MoneyGram’dır.

Moneygram visa ripple enkriptohaber

Özellikle de Türkiye dışında çalışan vatandaşlarımız tarafından oldukça sık kullanılan MoneyGram; çok düşük miktarda komisyon kesintisi yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı para transferleri konusunda sıklıkla tercih edilen MoneyGram; Türkiye’de hizmet veren birçok bankada olsa da, PTT’de bulunmuyor. MoneyGram ptt ile anlaşmalı olmadığından dolayı; birçok kişi işlemlerini ya acentelerde ya da MoneyGram anlaşmalı bankalarda gerçekleştiriyor.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

 1. Küveyt Türk Katılım Bankası
 2. Deniz Bank
 3. Bank Asya
 4. Koop Bank
 5. Near East Bank
 6. Ziraat Bankası
 7. Garanti Bankası

Yukarıda yer alan bankalar; MoneyGram anlaşması bulunan bankalardır. Bu bankalara giderek kolaylıkla yurt içi ve yurt dışı para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. MoneyGram ptt ile anlaşmalı olmadığından dolayı, birçok kişi özel ya da kamu bankalarına gitmek durumunda kalıyor. Eğer bankalar ile para transferi yapmak istemiyorsanız; Size en yakın MoneyGram acentesi ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. MoneyGram acenteleri ile MoneyGram anlaşmalı bankalar; aynı miktarda komisyon ücreti almaktadır.

Moneygram anlaşmalı bankalar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz; Moneygram anlaşmalı bankalar başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

MoneyGram ve Ripple XRP 696x464 1

Buna ek olarak bilmeniz gereken en önemli husus; para transferi esnasında size verilen referans numarasını kaybetmemeniz yönünde olacaktır. Eğer bu referans numarasını kaybederseniz, para gönderdiğiniz kişi parasını çekemez, çekmek için oldukça fazla uğraşmanız gerekebilir.

Moneygram Komisyonu Kesintileri Ne Kadar?

MoneyGram yapılan her para transferi için belirli bir tutarda komisyon almaktadır. Para tutarına göre komisyon ücreti de değişiklik göstermektedir.

MoneyGram komisyon kesintilerini sıralamak gerekirse;

 • 1 TL ila 240 TL arasında yapılan para transfer komisyon ücreti : 29 TL
 • 240 TL ila 410 TL arasında yapılan para transfer komisyon ücreti : 39 TL
 • 410 TL ila 670 TL arasında yapılan para transfer komisyon ücreti : 49 TL

Komisyon ücreti alınmaktadır. Fakat en net ve güncel komisyon tutarını hesaplayabilmek için MoneyGram resmi internet sitesine giriş yaparak hesaplayabilirsiniz.

Moneygram Referans Numarası Kaç Haneli

MoneyGram para transferinden sonra; gönderilen paranın alıcı tarafından çekilebilmesi için; MoneyGram tarafından verilen referans numarası gereklidir. Eğer bu referans numarası olmazsa, herhangi bir şekilde para çekilemez. Bu nedenle oldukça önemlidir.

MoneyGram referans numarası kaç haneli sorusunu yanıtlamak gerekirse; 8 hanelidir. Transfer sonrasında gönderici kişiye 8 haneli bir numara verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2023 Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ? (Faizsiz Hayvan Kredileri) başlıklı makalemizde 2017 besicilik kredileri, 2018 hayvan kredisi ve hayvan kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.