• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2109742,728
  % 0,28
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

2023 Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ? (Faizsiz Hayvan Kredileri)

2023 Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ? (Faizsiz Hayvan Kredileri)

2021 hayvancılık kredisi için Türkiye’de hizmet veren birçok banka; kişilere kolaylıkla kredi verebilmektedir. Başta kamu bankası olan Ziraat Bankası olmak üzere, diğer birçok özel banka da 2021 hayvancılık kredisi vermektedir. Buna ek olarak, devlet destekli 2021 hayvancılık kredisi yerine hayvancılık hibe desteği de belirli şartlar sağlandığı takdirde; ilgili bankalardan alınabilmektedir.

Hayvancılık Hibe Desteği Nasıl Alınır ?

Eğer hayvancılık alanında bir projeniz varsa ve 2021 hayvancılık kredisi almak istemiyor; hibe olanaklarından faydalanmak istiyorsanız; bir proje hazırlayarak Tarım ve Orman müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Eğer projeniz gerekli şartlara uyuyorsa; müdürlük tarafından yapılan incelemeler neticesinde onaylanacaktır. Bunun ardından müdürlük bir süre tanımlayacaktır.

tarla destek parası

tarla destek parası

Bu süre içerisinde projeniz için gerekli malzemeleri almanız, yatırım yapmanız gerekmektedir. yaptığınız yatırımlar ve masraflar fatura karşılığında Tarım ve Orman müdürlüğüne iletildiği takdirde; tüm masraflarınızı karşılayacak kadar hayvancılık hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Tabii ki belirtmekte fayda var, Tarım ve Orman müdürlükleri sunulan her projeyi kabul etmediği gibi; kabul ettikleri projeler için talep ettikleri şartlar da değişkenlik gösterebiliyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat bankası 2021 hayvancılık kredisi için; müşterilerine oldukça uygun bir şekilde kredi imkanı sunmaktadır. 11.188 numaralı resmi gazete ilanına göre; Tarım ve Kredi Kooperatifleri ve Ziraat bankası; yüzde 100 indirimli faizli krediler tanımlamaktadır. Bu kredileri 3 yıllık bir süreç içerisinde ödeyebilirsiniz. Ziraat bankası hayvancılık kredisi için 2021 yılının son gününe kadar başvuru yapabilirsiniz.

tarla destek parası

tarla destek parası

Ziraat bankası 2021 hayvancılık kredisi için; size en yakın Ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubede gerekli evrakları tamamladıktan sonra; düşük faizli ya da faizsiz hayvancılık kredisi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken en büyük husus, bu kredilerin 3 yıl vadeli olduğudur. Vade süreleri 3 yılı aşamamaktadır.

2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

2 yıl geri ödemesiz 2021 hayvancılık kredisi yalnızca ziraat bankası tarafından verilmektedir. Buna ek olarak Tarım ve Orman müdürlüklerine başvuru yaparak; tamamen hibe kredilerden de yararlanabilirsiniz. 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi alabilmek için; Ziraat Bankasına giderek, bir kredi başvurusu oluşturmanız gerekmekte. Bu başvuru esnasında; Ziraat bankası sizden bir takım evraklar ve belgeler talep edecektir. Bu istenilen evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde verdiğiniz takdirde; 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisine başvurunuz alınmaktadır.

Fakat bu konuda bilmeniz gereken en önemli husus, kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuzu – puanınızı bilmiyorsanız; ücretsiz bir şekilde öğrenebilmek için, ücretsiz findex notu öğrenme başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası, bir kamu bankası olduğundan dolayı; 2021 hayvancılık kredisi için de birçok vatandaşa kredi desteği vermektedir. Ziraat bankası yalnızca küçükbaş hayvan kredisi değil; aynı zamanda kuzulu koyun, büyük baş hayvan kredisi de vermektedir. Bu krediler kişiye özel tanımlanmaktadır. Yüzde 100 faiz indirimi ile yararlanabileceğiniz bu kredi olanaklarından; duruma göre çok düşük bir faiz oranıyla da yararlanabilirsiniz.

tarla destek parası

tarla destek parası

Şayet faizli bir kredi alacaksanız; bu kredi tutarının yüzde 0,16 oranında olduğunu bilmenizde yarar var. Bu faiz oranını kabaca örneklemek gerekirse; 12 ay vade ile 100 bin TL değerinde bir kredi çektiğiniz takdirde; vade sonunda ödemiş olduğunuz toplam tutar 91 Bin 127 TL 17 Kuruş olacaktır. Vatandaşlar ve hayvancılık ile uğraşan kişiler için oldukça cazip olan bu faiz oranları; birçok kişiye teklif edilmektedir.
Yapmanız gereken tek şey, sizden talep edilen evraklar ile bankaya giderek başvuru yapmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan B001, B002, B003 Mesajları Nasıl İptal Edilir? başlıklı makalemizde b001 ne demek, b002 ne demek ve b003 ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.