• YARIM ALTIN
  8.438,00
  % -1,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8555
  % -0,60
 • € EURO
  35,9985
  % 0,08
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % -0,80
 • BITCOIN/TL
  2251209,414
  % 1,54
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ziraat Bankası İçerik Üreticisi Hesabı Açma 2023

Ziraat Bankası İçerik Üreticisi Hesabı Açma 2023

İnternet üzerinden reklam geliri sağlayanlara özel ziraat bankası içerik üreticisi hesabı açma yöntemini ve hesabın ne olduğunu detaylı şekilde incelemeye çalışacağız. Özellikle adsense üzerinden gelir sağlayan kişiler için açılması şart durumdadır.

Ziraat Bankası İçerik Üreticisi Hesabı Nedir

İnternet üzerinden reklam kazancı sağlayan kişilerin bu kazançlarına vergi ödemeleri gerekmektedir. Bu vergileri devlete ödemeyen kişiler için son dönemlerde maliye bakanlığı müfettişleri tarafından soruşturma açıldığı görülmektedir. Vergi verme konusunda zorluk çeken kişiler için oluşturulan bu hesap sayesinde artık vergiler kolay şekilde ödenebilecek.

Vergi levhasına sahip olmayan kişilerin açtırabilecekleri bu hesap sayesinde artık devlet %15 kesinti sağlayarak vergilerini kolay şekilde tahsil edebilecektir. Üzerinde özellikle durmamız gereken nokta bu hizmetten vergi levhaları olmayan kişilerin yararlanabileceğidir. Çünkü vergi levhasına sahip olan şahıslar/firmalar eski usulde olduğu gibi vergilerini ödemeye devam edeceklerdir.

Ziraat bankası tarafından açılan ziraat bankası içerik üreticisi hesabı ile GOOGLE IRELAND carisinden hesaba aktarılan ödemelerden, %15 kesinti yapılacak olup geri kalan kısım tarafınızca kullanılabilecektir. Bu kesinti yapılan oranı devlet vergi olarak tahsil etmiş olacak böylelikle ilerleyen zamanlarda tarafınıza bir vergi borcu çıkmıyor olması sağlanacaktır.

Özellikle artık ufak meblağ veya büyük meblağlarda ödeme alan kişilerin bu hesabı açtırıp geçmesi ardından hesap numaralarını bu hesaba yönlendirmelerinin ardından vergi borcu çıkmaması adına içleri rahat edecektir. Oldukça kolay bir şekilde hesap açabilirsiniz.

Ziraat Bankası İçerik Üreticisi Hesabı Nasıl Açılır

2022 Yılı itibariyle yeni başlayan bu uygulamaya henüz her ziraat bankası şubesi hakim olmayabilir. Her bankacının bu hesap hakkında bilgi sahibi olmadığı biliniyor. Bunun nedeni adsense ve Google reklamcılığı terimlerine uzak olunması ve uygulamanın yeni başlamış olduğu şeklinde gösterilebilir.

ziraat bankası içerik üreticisi hesabı nasıl açılır

ziraat bankası içerik üreticisi hesabı nasıl açılır

Bu nedenle herhangi bir ziraat bankası şubesine gidildiği zaman ziraat içerik üreticisi hesabı açtırmak istediğinizi belirtmeli, maliyeden aldığınız istisna belgesini sunmalısınız. O hesabın ne olduğunu bilmedikleri veya böyle bir hesap olmadığı iddia edildiği zaman ise genel merkezlerinden bilgi almaları talep edilmelidir. Yine aynı şekilde şehrinizdeki en yoğun, en büyük ziraat şubelerinden birisine gitmeniz işlemleri daha hızlıca sağlamanıza sebebiyet verecektir.

Tabii ki bunun nedeni bu tür talepleri büyük şubelerin daha çok duyuyor olması ve daha tecrübeli bankacıları bünyelerinde barındırıyor olmasıdır. Şubeye gitmeden önce doğru şekilde yönlendirilmek ve detaylı bilgi almak için 444 00 00 – 0850 220 00 00 ziraat bankası çağrı merkezlerini arayabilirsiniz. Ayrıca ziraat bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma konumuza da göz atarak bu konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Ülkemizde bankacılığın gelişmesi ve gidişatında en büyük rolü alan ziraat bankası son dönemlerde özellikle destekleri konusunda halkın övgüsünü almaya devam ediyor. Ziraat bankası atmler, şubeler, mobil bankacılık ve çağrı merkezleri ile ciddi anlamda kaliteli bir hizmet sunmak için elinden geleni yapmaya devam etmektedir. Ziraat bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma nasıl olur sizlerle paylaşacağız.En çok da devlet destekli katkıları sayesinde ciddi yol kat eden ziraat bankası günümüzde örnek bankacılığı uyguluyor

İlgili İçerik

Ziraat Bankası İçerik Üreticisi Hesabı Başvurusu İçin İstenilen Belgeler

Hesabı açmak için sizlerden istenecek olan önemli bir belge vardır:

  • Vergi dairesinden alınan istisna belgesi

Hesabı açmak için yanınızda götürmeniz gereken belgeyi, maliyeden temin etmelisiniz. İstisna belgesi ismi verilen bu belgeyi götürmeden içerik üreticisi hesabı açmanız söz konusu olmayacaktır. Belgenin nasıl alınacağı konusunda vergi dairesinden detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

İçerik Üreticisi Hesabı Kesintileri

Açmış olduğunuz içerik üreticisi hesabında GOOGLE IRELAND carisinden gelen ödemelerde otomatik olarak %15 kesinti olacaktır. Bu kesinti vergi miktarı olarak devlete ödenmiş olacaktır. Bu hesap üzerinden gerçekleşen diğer işlemlerde (eft vb durumlar hariç) bir kesinti olmayacaktır. Yani başka hesabınızdan bu hesaba göndereceğiniz rakamda bir kesinti meydana gelmeyecektir.

Sadece bahsettiğimiz cariden gelen adsense ödemeleri kesintiye uğrayacaktır. Bu nedenle web siteleri veya youtube üzerinden adsense reklamlarından gelir elde eden kişilerin bu hesaba geçiş yapmaları ileride vergi borçlarının çıkmaması adına önemlidir. Özellikle bu hususta şüpheleri veya korkuları olan herkesin bir an evvel hesap açtırmaları gerekmektedir. Üstelik hesabı açmak için istenilen belgeler de alınması zor belgeler olmadığı için rahatlıkla işlem sağlanması da mümkün olacaktır.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Türkiye'nin en çok tercih edilen bankalarından birisi olan Ziraat Bankası; vermiş olduğu hizmetlerle birçok kişinin güvenini kazanmıştır. Bu noktada, birçok tüketici, Ziraat Bankası döviz hesabı açmak istemektedir. Bu hesap sayesinde Türk Lirası dışındaki paralarınızla da birikim yapabilirsiniz. Farklı türdeki döviz cinsleri için birikim fırsatı sunulmaktadır.Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ücreti Ziraat Bankası döviz hesabı açma ücreti; daha çok hesap işletim ücreti olarak bilinmektedir. Bu noktada, yalnızca 7

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Adsense Vergi Ödemeleri

Google tarafından size reklam ücreti adı altında yatırılan tüm miktarlar için vergi ödenmesi gereklidir. Bu detayı unutan/atlayan yüzlerce kişi ilerleyen zamanlarda kendilerine gelen vergi borçları nedeniyle zor zamanlar geçirebiliyor.

Bu tür durumları ve zorlukları yaşamamanız adına devletin sağladığı ziraat bankası içerik üreticisi hesabı ile vergi levhasına ihtiyaç duymadan, şirket kurmadan veya bağkur ödeme derdi olmadan %15 oranında devlete verginizi otomatik olarak ödeyebilir ve gelir kazanımlarınıza devam edebilirsiniz.

Tekrar hatırlatmamız gerekirse hesabı açabilmeniz için vergi dairesi, maliye kurumlarından istisna belgesi almanız şarttır. Belge almadan şubeye gitmeniz durumunda hesap açılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank'tan Esnaf ve İşletmelere Üreten Kart 2023 başlıklı makalemizde Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk! Hem Business Kart hem Banka Kartı, Şeker Şirket Kart ve Şekerbank'tan Esnaf ve İşletmelere Üreten Kart 2021 hakkında bilgiler verilmektedir.