• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2149800,175
  % -0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Krediler, insanların birtakım ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için verilir. Bankalar, kredi verirken çeşitli koşulları göz önünde bulundurmaktadır. Başvuruda bulunan herkesin başvurusu değerlendirmeye alınmaktadır. Kredi verilirken de bazen kefil talep edilebilir. Kefilsiz kredi çekmek isteyenler için de seçenekler bulunmaktadır. Bazı bankalar kefilsiz krediler sunmaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri? Sorusu birçok insan tarafından merak edilmektedir. TEB tarafından kefilsiz kredi seçenekleri sunulmaktadır. Enpara ve ING Bank tarafından da kefil gerektirmeyen ihtiyaç kredileri verilmektedir.

Aktif Bank da kefilsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Yapı Kredi tarafından da şubesiz ve kefilsiz kredi verilmektedir. Genel olarak şubesiz ihtiyaç kredilerinde kefil talep edilmez. Akbank ve Garanti Bankası da kefilsiz kredi destekleri vermektedir. Akbank Direkt kredi ile kefil göstermeden belirli bir miktar kredi çekilebilmektedir. Garanti E-kredi ile de kefil göstermeden ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Denizbank tarafından da kefilsiz ve şubesiz başvuru yapılabilen ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. Daha birçok bankadan farklı şekillerde kefilsiz krediler almak mümkündür. Bankaların incelemeleri sonucu kefil talep edilmeyebilir.

Bankalar Neden Kefil İster?

Bankaların kredi verirken kefil talep etme hakkı vardır. Hatta kefilsiz kredi veren bankalar, bazı durumlarda kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Bankaların kefil istemesinin sebebi ödeme güvencesi sağlamaktır. Kredi talebinde bulunan kişilerin ödemede zorluk yaşayacağı düşünülürse ya kredi verilmez yanda kefil gösterilmesi şartı ile kredi verilir. Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri? Sorusuna birçok banka ile cevap verilebilmektedir. Genellikle ihtiyaç kredilerinde ve yüksek olmayan kredilerde kefile gerek duyulmaz.

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınabilir?

Kefilsiz kredi almak için bankaların teklifleri incelenmelidir. Akbank, Denizbank, CEPTETEB, Aktif Bank ve benzeri birçok bankadan kefilsiz kredi almak mümkündür. Bunun dışında herhangi bir mal varlığının ipotek olarak gösterilmesi durumunda da kefile gerek kalmayabilir. Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri? Diye merak edenler, bu yöntemi de kullanabilir. Bunun dışında pek çok bankadan kefilsiz kredi alınabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ipoteksiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde ipoteksiz kredi ve İpoteksiz Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.