• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2226997,309
  % 0,19
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

ipoteksiz Kredi Veren Bankalar

ipoteksiz Kredi Veren Bankalar

İnsanların yaşam boyunca birçok maddi ihtiyacı olmaktadır. Bu ihtiyaçlar araba almak, ev almak, iş ihtiyacı, tatil ve seyahat ihtiyacı, eğitim ihtiyacı gibi şeyler olabilmektedir. Bu nedenle araştırdıkları ipoteksiz kredi veren bankalar konusunda sizlere detay vereceğiz.

Bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için de bankalar tarafından krediler sunulur. Fakat çekilecek olan kredi için de birtakım şartların yerine getirilmesi gerekir. Banklar kredi verirken bazen ipotek talep edebilmektedir. Bu sayede de geri ödeme yapılmaz ise ipotek olarak gösterilen mal varlığı banka tarafından satılır ve borç karşılanır.

ipoteksiz kredi veren bankalar ise bazı şartlara bağlı olarak bunu yapar. İhtiyaç kredileri gibi genellikle düşük miktarlı olan kredilerde, ipoteğe gerek duyulmaz. Ancak taşıt ve ev kredileri gibi kredilerde ipotek talep edilebilir. Çünkü bu krediler yüksek miktarda olur ve bankalar güvenceye ihtiyaç duyar.

Düşük miktarlı krediler, ihtiyaç kredileri alınırsa pek çok banka ipoteksiz kredi sunar. Denizbank, Aktif Bank, Yapı Kredi, Garanti Bankası, TEB, Enpara ve benzeri pek çok bankada ipoteksiz düşük miktarlı krediler mevcuttur.


Bankalardan İpoteksiz Kredi Almanın Yolları Nelerdir?

ipoteksiz kredi veren bankalar, bunu düşük miktarlı krediler için sağlamaktadır. Yüksek miktarlı kredilerde ise çoğunlukla ipotek istenir. Ev alınırken çekilen konut kredileri için satın alınan ve ipotek olarak kabul edilmektedir.

İpoteksiz bir şekilde kredi almak için iyi bir kefil gösterilebilir. Ancak çoğu banka ipotek ile kredi vermeyi daha fazla tercih etmektedir. ipoteksiz kredi veren bankalar, sadece düşük miktarlı krediler için bunu yapmaktadır.

Yüksek miktarlı kredilerde ise büyük ihtimalle bir ipoteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Banka yeterli görmediği takdirde kefil de talep edebilmektedir.


Kefil Gösterince İpoteğe Gerek Kalır Mı?

Bankalar ipotek talep edince başka bir güvence ile de kredi çekmek mümkündür. İyi ve güvenli bir kefil gösterildiği takdirde, ipoteksiz kredi verilebilmektedir. Ancak bu tamamen kredi çekilecek olan bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur.

ipoteksiz kredi veren bankalar, bu şekillerde kredi vermektedir. Kredi miktarı ya ipotek gerektirmemelidir ya da krediye iyi bir kefil bulunmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar ve Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.