• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2152558,389
  % -0,04
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araç sahibi olmak artık lüks değil, bir ihtiyaç haline gelse de ne yazık ki bazı insanlar için araç parasını biriktirmek oldukça zordur. Böyle bir durumda ilk başvurdukları adres ise bankalar olmaktadır. Çünkü günümüzde faaliyet gösteren kurumsal ya da devlet bankaları insanların araç ihtiyaçlarını karşılamak ya da hayalindeki aracı kısa sürede almak için taşıt kredisi adı altında kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredi sayesinde insanlar ihtiyacı olan aracı peşin para ile alabilme fırsatı bulmaktadır. Ancak taşıt kredi çekerken de düşük faizli olmasına dikkat etmeniz ileride ekonomik açıdan avantaj sağlamanız için oldukça önemlidir. Düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar kredi vermeden önce sizlerden gerekli tüm belgeleri eksiksiz şekilde isteyeceklerdir. Bu belgeler yanında satın almak istediğiniz aracın model ve kullanım bilgilerini de vermeniz gerekiyor.

Hangi Bankadan Taşıt Kredisi Çekmem Daha Karlı

Taşıt kredisi çekmeden önce bankalar hakkında geniş bir araştırma yapmanız sizin için daha avantajlı olmaktadır. Çünkü bütün bankaların kredi faiz oranları birbirinden farklı olacağından dolayı en uygun olanını tercih etmeniz aracı uygun fiyata almanız açısından oldukça önemlidir. Günümüzde hizmet veren bankalara göz attığımızda en düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanıyor;  Ziraat Bankası, Vakıfbank,  Halkbank,  Garanti Bankası,  İş Bankasıdır.  Ayrıca bu bankalar düşük faiz oranları dışında belirli zamanlarda çeşitli kampanyalar sunuyor. Bu kampanyaların verdiği zamanlarda taşıt kredisi almanız daha avantajlı olmaktadır.  Özellikle bankalar  düşük faiz oranlarını çoğunlukla sıfır araçlara vermektedir. Bu nedenle taşıt kredisi alırken alacağınız taşıtın durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Hayalinizdeki otomobili almak artık çok kolay hale geliyor.  Düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar sayesinde bütçenize uygun otomobili istediğiniz zaman satın alma fırsatınız olacaktır. Taşıt kredisi çekmek için öncelikle ne kadar çekeceğinizi ve aylık ne kadar bir tutar ödeyeceğiniz belirleyin. Taşıt kredisi başvurusu için gerekli evrak ve belgeleri hazırladıktan sonra kredi çekmek istediğiniz bankanın şubesine giderek taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? başlıklı makalemizde PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? ve Ptt emeklilerine özel kredi hakkında bilgiler verilmektedir.