• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8556
  % -0,60
 • € EURO
  36,0361
  % 0,10
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % -0,80
 • BITCOIN/TL
  2244942,184
  % 1,28
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Bloke Olan Kart Nasıl Açılır?

Bloke Olan Kart Nasıl Açılır?

Ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılan kartlarda bloke olan kart nasıl açılır soruları sıkça gündeme gelmektedir. Kartlar kullanılırken zaman zaman şifrelendirme hataları yapılabilmektedir. Günümüzde artık insan başına düşen kart sayısına göz önünde bulundurursak bazı kartların şifreleri karışabilir.

Bloke konumuna düşebilmektedir. Böyle bir durumda banka ile görüşerek bu kartın üzerindeki blokajın kaldırılması durumu söz konusudur.

Şifrenizi arka arkaya yanlış girdiğinizde, şüpheli bir işlem gerçekleştirildiğinde veya son kullanma tarihinin dolması durumunda kartın bloke olması durumu karşınıza çıkacaktır.

Bloke Olan Kredi Kartı Nasıl Açılır Denizbank

Bloke olan kartınızı açtırmak için direkt olarak müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri size bu blokaj ile ilgili öncelikli olarak bilgi verecektir. Bu bilgilendirme sonrasında hızlı bir şekilde işleminiz gerçekleştirilebilir.

Tabii blokaj ile ilgili olarak örneğin borç yüzünden kapatılma işlemi varsa öncelikli olarak blokajın kaldırılması için borcunuzun ödenmesi gerekmektedir. Bundan sonra yine müşteri hizmetleri ile konuşarak bloke işlemi kaldırabilirsiniz.

Bloke Olan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi kartlarında bloke olmasının sebebi iki farklı durum olabilir. Az önce de bahsettiğimiz gibi şifreyi 3 defa yanlış girmeniz veyahut da kredi kartını ödemeniz. Kredi kartının 3 aylık döneminde hiçbir şekilde ödeme yapılmaması durumunda bankanın bu karta bloke koyma hakkı bulunmaktadır.

Bu hakkı kullanan banka, öncelikli olarak kartınıza bloke koyar. Artık kartınızı kullanamaz hale gelirsiniz. Böyle bir durumda direkt olarak müşteri hizmetlerini arayabilir veya herhangi bir şube ile görüşebilirsiniz. Burada şube ya da müşteri hizmetleri size kartın borcunun ödenmesi talebinde bulunacaktır.

Hiçbir şekilde borç ödenmediği için böyle bir blokaj durumu olmuştur. Kartın borcunu ödedikten sonra siz de müşteri hizmetleri ile konuşarak tekrar blokenin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

kredi kartı bloke açma

kredi kartı bloke açma

Bloke Olan Bankamatik Kartı Nasıl Açılır?

Bloke olan kart nasıl açılır konusunda kredi kartı ile banka kartı arasında elbette ki fark bulunmaktadır. Bankamatik kartında ağırlıklı olarak şifrelendirme hataları veya şüpheli işlemler nedeniyle banka bir kısıtlama getirebilir. Banka, müşteri hizmetlerini direkt olarak aradığınızda müşteri hizmetleri konuya müdahil olacak ve blokenin kaldırılmasını sağlayacaktır. Sizden güvenlik açısından bazı bilgiler isteyecektir.

 

Bloke Olan Kart Nasıl Açılır Ziraat

Ziraat Bankası’nda da yine bloke ile karşı karşıya kaldığınızda direkt müşteri hizmetleri veya şube devreye girmesiyle işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamazsınız.

 

Bloke Olan Kart Nasıl Açılır Garanti

Garanti Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi çeşitli sebeplerle kartlara bloke koyabilmektedir. Bu konu ile ilgili olarak Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu müşteri hizmetleri şube avantajları bulunmaktadır. Bu günümüzde tabii ki mobil sistemlerin gelişmesi ile birlikte isterseniz direkt mobil bankacılık üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Kartınızın bloke olduğunu bildirdiğiniz taktirde direk müşteri hizmetleri sizi arayarak gerekli bilgileri sunacak ve bloke olan kart engelleyeni kartın gönderilmesi sağlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan 18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma Velisiz başlıklı makalemizde 18 yaş altı banka kartı veren bankalar, akbank 18 yaş altı banka hesabı ve is bankası 18 yaş altı hesap açma hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • Rufet2 yıl önce
 • Salam kredi hesabi isteyrem