• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8556
  % -0,60
 • € EURO
  36,0361
  % 0,10
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % -0,80
 • BITCOIN/TL
  2244942,172
  % 1,28
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Finansman Kredi Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansman Kredi Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi; birçok insanın finansman ihtiyacının karşılanması noktasında önem taşımaktadır. İhtiyaç kredilerinde kullanılacak olan tutar; bankaya, kişinin ihtiyacına ve maaşına göre farklılık göstermektedir. Finansman kredi ise ipotekli ihtiyaç kredisi olarak bilinmektedir.

Finansman Kredi Nedir?

Finansman kredi; bireysel ihtiyaç kredilerine kıyasla farklı özellikler taşımaktadır. Her şeyden önce, daha uzun vadelidir. Bunun yanı sıra, yüksek miktarlı olarak sunulur. Örneğin, evi olan bir tüketici, ipotek için evinin kullanılmasından herhangi bir rahatsızlık duymuyorsa finansman kredisi alarak ihtiyaç kredisine kıyasla çok daha uygun şartlarda borçlanır.

Bu kredi birçok sebepten dolayı kullanılabilir. Bu noktada, bu kredi türünü almak istiyorsanız sorununuzu önceden belirlemelisiniz. Buna uygun planlama yapmalısınız. Borçlarınızı tek bir yerde birleştirip faiz oranını düşürmek istiyorsanız bu krediyi kullanabilirsiniz.

Turkcell Finansman Kredisi Nedir? (Financell ve Kullanımı)

Turkcell; herkes tarafından tercih edilen oldukça büyük bir şirkettir. Bu bağlamda, ürün ve hizmet alımını kolay hale getirmek için Financell adı verilen Turkcell finansman kredisi sunulmaktadır. Financell kredisi; bilhassa son yıllarda birçok tüketicinin tercihi olmaktadır. Turkcell Finansman Kredisi Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Herkesin bildiği gibi tüketicilerin ihtiyaçlarının karşılanması için bankalar tarafından kredi verilmektedir. Bu bağlamda, Turkcell de boş durmayarak cihaz alımlarını daha kolay hale getirmek için finans şirketi kurmuştur

İlgili İçerik

Bunun yanı sıra, konut kredisi için gerekli peşinatı bulamadığınız takdirde bu krediyi kullanmak işinize yarayabilir. Herkesin bildiği gibi, konut kredisi, satın alınmak istenilen evin ekspertiz değerinin %75’ine verilmektedir. Bu noktada, kalan %25’lik kısım için yeterli peşinata sahip değilseniz finansman kredi kullanabilirsiniz. Evinizi ipotek olarak göstererek bu krediden faydalanmış olursunuz.

Yüksek tutarda kredi ihtiyacınız varsa, bireysel ihtiyaç kredisini daha uzun vadede ve daha düşük tutarlarda ödemek istiyorsanız, konut kredisi ödemelerinizde zorlanıp ödemeleri aksatmak zorunda kalıyorsanız kredi kullanarak bu sorunları aşabilirsiniz. Finansman kredinin birçok avantajı bulunmaktadır. Daha düşük faiz oranı, daha düşük vergi ödemesi ve daha yüksek tutarlarda borçlanma şansı sunan finansman kredilerinin birçok tüketicinin tercihi olduğunu söyleyebiliriz.

Finansman Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Finansman kredi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Hem kamu hem de özel bankaların sunmuş olduğu bir kredi türüdür. Birçok bankanın şubelerine giderek finansman kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin, Ziraat Bankası, yalnızca şubeleri aracılığıyla başvuru kabul etmektedir. Bunun yanı sıra, birçok bankanın hem internet şubesinden hem de normal şubelerinden başvuru kabul ettiğini söyleyebiliriz. Finansman kredisi için gerekli belgeler arasında nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi, gelir belgesi gibi evrakların yanı sıra ipotek olarak gösterilecek gayrimenkule ait tapu fotokopisi bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer (Kredi Ön Başvuru Süreleri) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.