• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2113538,453
  % 1,77
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer (Kredi Ön Başvuru Süreleri)

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer (Kredi Ön Başvuru Süreleri)

İhtiyaçlarınızın artması ve maddi açıdan yetişemiyor oluşunuz sizi kredi çekmeye yönlendirebilir. Durumun aciliyeti kredi çekmek kaç gün sürer sorusunu da beraberinde getirecektir. İhtiyacınızın durumuna göre bu süre çok acil bir seviyede olabilir.

Daha çok araba, konut gibi uzun vadeli planlar gerektiren kredi türlerinin aciliyeti bu durumda daha geri planda olsa da ihtiyaç kredisi gibi acil durumlar için gereken kredilerin daha erken hesaba yansıtılması arzulanmaktadır.

Ön Ödemesiz Komisyonla Kredi

Çeşitli finans firmaları sizlere günümüzde ön ödemesiz komisyonla kredi fırsatları sunmaktadır. Birçok kişinin artık bankacılıkla alakalı ciddi sorunlar yaşadığı aşikar. Günümüzde baktığımız zaman birçok kişinin bankalarla alakalı ciddi problemleri var. Aslında bu firmalar da gerekli kontrolleri sağlayarak size işlem yapıyor.Ancak sunmuş olduğunuz ipotekler veyahutta kefillere göre de sizlere bazı konularda biraz daha esneklik sağlayabiliyor. Bankacılık sistemlerinde bilindiği gibi Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Üst Kurulu var. Bu üst

İlgili İçerik

Kredi Değerlendirmesi Kaç Gün Sürer

Krediler başvuru anından sonra başvuru değerlendirmesi ve ön onay işlemlerine tabii tutulabilir. Bu aşamalardan yüksek kredi notlarıne ve iyi bir kredi siciline sahip kişilerin çekince duymasına gerek yoktur. Aynı kriterler bu süreçlerin zamanını azaltabilmekte veya düşürebilmekte olabilir.

Bu durumda kredi değerlendirmesi kaç gün sürer sorusuna verilecek cevaplar talep edilen kredi türüne göre değişkenlik gösterebilir.

En hızlı sonuç verecek olan kredi türlerinden birisi ihtiyaç kredisidir. Öyle ki bazı bankalar dakikalar içerisinde ilgili tutarı hesabınıza yansıtabilirken bu süre 2 güne kadar da uzayabilir. Kredi çekmek kaç gün sürer sorusunun en net cevabı ihtiyaç kredileri için verilebilir. Çünkü paranın hesabınıza yansıma süresi en fazla 2 gün sürecektir.

Bu durum konut ve taşıt kredileri için daha uzun süreler ile gerçekleşecektir.

Konut kredisi başvuruları alındıktan sonra ilgili tutarın hesabınıza yansıması en erken 3 gün sürerken en yavaş 10 günü bulabilmektedir.

Taşıt kredisi için ise yine konut kredisinden daha erken ihtiyaç kredisinden daha geç bir süreç mevcuttur. Aynı gün geçmesi mümkün olsa da ortalama olarak 2 günü bulabilmektedir.

konut kredisi ön onay kaç gün sürer

konut kredisi ön onay kaç gün sürer

Konut Kredisi Ön Onay Kaç Gün Sürer

Konut kredisi başvurularında süreç 3 adımdan oluşmaktadır. Bunlardan ilk sırada gelen ön onay süreci kredinin değerlendirilmesinin sağlandığı aşamadır.

Fakat kredi sicili yine ön plana alarak değerlendirildiği zaman süre 2 güne uzayabilmektedir. Bir problem olmaması durumunda bekletmeden aynı gün içerisinde işlem sağlanabilir. Bu durumda konut kredisi ön onay kaç gün sürer sorusına 1 ila 3 gün arası cevabı verilebilir.

Bu aşamada değerlendirilmeye alınan kriterler; kredi kullanım amacı, kredi notu, teminatlar şeklinde listelenebilir.

Reddedilen Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir?

Günümüzde birçok kişi kredi alabilmek adına şansını farklı bankalar üzerinde denemektedir. İnsanlar çok fazla bankaya kredi başvurusunda bulunduğu zaman kredi notunun düşürüleceğini düşünür. Ancak bu durum gerçek değildir. Bankalara yaptığınız başvurular kredi notunuza etki etmez. Ayrıca kredi başvurularında sayılarına bankalar bakamaz. Günümüzde farklı bankalara başvuru yaptığınızda ve olumsuz sonuç aldığınızda kredi notunuzda değişiklik olmaz. Reddedilen kredi başvuruları ne zaman silinir konusunda cevap arıyorsanız bu BDDK tarafından 180 gün olarak belirlenmiştir

İlgili İçerik

İpotekli İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar

İhtiyaç kredisinin diğer kredi türlerine kıyasla daha erken sonuçlanabileceği bilgisini daha önce söylemiştik. Bu durumda ipotekli ihtiyaç kredisi kaç günde çıkar sorusunun cevabı da çok değişmemekte. Çünkü bu süreç ipotekli olsun ya da olmasın en geç 2 gün içerisinde sonuçlanabilecektir.

Fakat burada vurgulamak gerekiyor ki kredi çekmek kaç gün sürer ve kalan soruların cevabı bankadan bankaya da değişkenlik gösterir.

Bir önceki yazımız olan IBANdan Hesap No Bulma Nasıl Yapılır? (IBAN Çözümle) başlıklı makalemizde banka iban kodları, iban algoritması ve iban çözümleme hakkında bilgiler verilmektedir.