• YARIM ALTIN
  8.470,00
  % -0,86
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1257
  % 0,05
 • € EURO
  36,0729
  % 0,28
 • £ POUND
  42,7556
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5495
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3813
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  2249370,667
  % 1,25
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

PTT Kredi Kartı Kimlere Verilir?

PTT Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Kredi kartı kullanımı arttıkça PTT Kredi Kartı kimlere verilir konusunda araştırmalar yapılıyor. Her banka gibi PTT kendi sistemi içerisinde kredi kartı vermektedir. Bu kredi kartı ile normal alışveriş yapılabilmektedir. Bilindiği gibi kredi kartları özellikle internet alışverişi için büyük bir kolaylık olmaktadır. Bu yüzden de insanlar ağırlıklı olarak kredi kartlarına başvurular yapmaktadır.

Bu kredi kartının mahiyeti nedir, nasıl alınır veya bu başvuru nasıl yapılır bu konuda sizlere bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Aslında normal bir kredi kartından çok fazla ayıran bir özellik yok. Ancak sizlere gerekli bilgileri sunmaya gayret gösterelim.

PTT’den Hesap Açmak (Ptt Hesabı Nasıl Açılır?)

PTT, günümüzde bankacılık faaliyetleriyle de hizmet vermektedir. PTT’den hesap açmak, neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizi hızlı, güvenli ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PTT’den hesap açmak için yalnızca birkaç dakika süren başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formu doldururken, dikkatli, eksiksiz ve gerçek bilgiler içermesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun ardından kısa süre içerisinde onay verilerek; hesabınız açılacaktır. PTT Hesabı Nedir, Nasıl Açılır ? Masrafı Var Mı? 175 yıldır ülkemizde

İlgili İçerik

PTT Kredi Kartı Nedir?

Genel anlamda PTT’nin sunmuş olduğu kredi kartı sizlerin bankalardan veya fiziki mağazalardan alışveriş yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin içerisinde sizlere belirli limitler dahilinde alışveriş yapma fırsatını bulup direkt olarak almış olduğunuz herhangi bir kredi kartı ile bir farkı yoktur.

Son dönemde Garanti Bankası ile yapılmış olan alışveriş ortaklığı sebebiyle Bonus Kart sistemine dönmüş ve 3 farklı Bonus kart ta sunulmuş bulunmaktadır. Bu Bonus kartlara sizler de normal PTT sisteminden almış olduğunuz kredi kartı ile Bonus biriktirebilir ve bonuslarınızı harcayabilirsiniz.

ptt kredi kartı kimlere verilir

ptt kredi kartı kimlere verilir

PTT Kredi Kartı Nasıl Alınır? 

PTT Kredi Kartı kimlere verilir işte burada önem kazanmaktadır. Çünkü genel anlamda PTT’nin sunmuş olduğu kredi kartının nasıl alınacağı hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Kredi kartı başvurusu yaparken elbetteki kredi ile ilgili herhangi bir problem yaşamamış olmanız gerekir.Yani sizler kredi kartına başvuruda bulunacaksanız bankacılık işlemleri açısından olumsuzluk olmaması gerekir.

Kredi Kartı MM/YY Nedir, Nerede Yazar?

Kredi kartı mm/yy genellikle internet alışverişlerinde pos alanına girilen bilgilerden birisidir. Kart sahibinin adı soy adı, kart numarası, CVV kodu ve kredi kartı mm/yy; bir alışverişin olmazsa olmazlarındandır.Yalnızca kredi kartında değil, aynı zamanda banka kartlarında da olan mm/yy; mevcut kartın son kullanma tarihini ifade etmektedir. Mm kartın son kullanma ayını, YY ise son kullanma yılını temsil etmektedir.  Bu bilgi kartın ön yüzünde; isim ve soy isim alanının hemen sağ

İlgili İçerik

PTT de sizlere sunmuş olduğu bu hizmette genel bankacılık sistemlerinden özümseyerek buradan sorgulama yapmaktadır. Eğer sizin halihazırda devam eden bir dosyanız varsa bu durumda elbette ki bu kredi kartını alamazsınız. Kredi kartını almak için normal şartlarda kredi kartı kullanıyor olmak kullanarak bunların düzenli ödemesini yapmış olmanız gerekmektedir. Bankacılık puanlarınız yüksek olduktan sonra bu kredi kartını alabilirsiniz.

 

PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? 

PTT Kredi Kartı kimlere verilir konusunda bilgi verdikten sonra başvuru yapmak isteyenler için de yardımcı olmaya çalışalım. Bunun için PTT’nin herhangi bir şubesine giderek kredi kartı başvuru formu doldurabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden yine PTT’nin sistemi üstünden başvuruda bulunma şansınız var. Kredi kartı başvurusu yaparken normal bir kredi kartı alırmış gibi gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. PTT buradaki gerekli bilgileri kontrol ediyor ve ortak sisteme gönderiyor.

Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Hangileri?

Günümüzde kredi kartı başvurusu yapıldığında bununla ilgili olarak onaylandığı zaman kredi kartı dağıtım şirketleri yetkilendirilir. Her banka farklı kredi kartı dağıtım şirketleriyle çalışma gösterse de genellikle aynı şirketler üzerinde dağıtım gerçekleştirilir. Kredi kartı dağıtım şirketleri arasında en çok kullanılan şirketler şu şekildedir;Kuryenet Firması Aktif İleti FirmasıBankalar bu firmalarla işbirliği içerisinde kredi kartı gönderimi yapmaktadır. Kredi kartı gönderimine geçilmeden öncem müşteriler bankalara başvuru yapar. Başvuru yapıldıktan sonra

İlgili İçerik

Ortak sistem herhangi bir problem yok diyorsa bu durumda size de bu kredinin daha doğrusu kredi kartının sunulması sağlanıyor. Kredi kartı belirli bir süreçle sizin karşınıza çıkıyor. Yani sizin başvuruda bulunmanız akabinde hızlı cevap da olabiliyorsunuz veyahutta birkaç gün içerisinde de sizin cep telefonunuza mesaj gelebiliyor. Mesaj geldikten sonra zaten kredi kartınız onaylandı ise bu hazırlanır ve gönderimi yapılır. Bu da bir hafta ile 10 gün arasında değişir şekilde size teslimatı yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri Hangileri? başlıklı makalemizde kredi kartı dağıtım şirketleri, kurye net milas ve kuryenet ankara iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.