• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2109942,462
  % 1,21
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

PTT’den Hesap Açmak (Ptt Hesabı Nasıl Açılır?)

PTT’den Hesap Açmak (Ptt Hesabı Nasıl Açılır?)

PTT, günümüzde bankacılık faaliyetleriyle de hizmet vermektedir. PTT’den hesap açmak, neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizi hızlı, güvenli ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PTT’den hesap açmak için yalnızca birkaç dakika süren başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formu doldururken, dikkatli, eksiksiz ve gerçek bilgiler içermesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun ardından kısa süre içerisinde onay verilerek; hesabınız açılacaktır.

PTT Hesabı Nedir, Nasıl Açılır ? Masrafı Var Mı?

175 yıldır ülkemizde faaliyet veren PTT, bir devlet kurumudur. Bu nedenle oldukça güvenli hizmet sunmaktadır. PTT hesabı; müşterilere özel hizmetler sunan PTT Bank ürünlerinden yalnızca biridir. PTT hesabı açarak, kişiler kendilerine özel işlemlerden faydalanabilir. PTT hesabı ile yapılan havale ve EFT işlemlerini için herhangi bir bedel ödenmez.

PTT Bank bünyesinde bulunan PTT hesabı, müşterilerine sunduğu fırsatlar ile ülkenin herhangi bir yerinden ücretsiz para aktarımını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmesine olanak tanır.  PTT hesabı nasıl açılır konusunda ise, PTT çalışanları yardımcı olmaktadır. Hesap açmak isteyen kişi, kendisine en yakın şubeye giderek; başvuru yapabilir. Başvuru esnasında kendisine iletilen formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurması şarttır. Başvurunun ardından kısa bir süre içerisinde başvuru onaylanır, kişi PTT hesabı sahibi olur. Aynı zamanda PTT hesap açma ücreti olarak; tek seferliğe mahsus TL hesabı için 5 Türk Lirası, Dolar hesabı için 1 USD, Euro hesabı için ise 1 Euro ödeme yapılır. Müşteri hesabını kapatmak istediğinde ise; ödediği ücret tarafına iade edilir.

PTT'den Hesap Açmak

PTT’den Hesap Açmak

PTT Hesabı Nasıl Açılır?

Posta ve Telgraf Teşkilatı müşterileri, hesap açtıkları taktirde; hesaplarına dilediği yerden diledikleri miktarda para yatırabilir, bankalar arası transfer yani EFT ya da Havale işlemlerini gerçekleştirebilirler. En önemlisi ise, müşteriler bu işlemiler için herhangi bir bedel ödemek zorunda kalmazlar. Öte yandan PTT müşterileri, PTT bank ürünleri için ekstra ücret ödemezler. Örneğin PTT bünyesinde bulunan kredi kartı için yıllık aidat ücreti talep edilmemektedir.

PTT hesabı açmak için, yalnızca şubelerden başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru kabul edilmediği gibi, telefon aracılığıyla da hesap başvurusunda bulunulamamaktadır. 18 yaşından küçük kişiler velileri ile beraber, 18 yaşından büyük kişiler ise, nüfus cüzdanları ile beraber PTT şubesine giderek hesap açabilirler.

PTT'den Hesap Açmak

PTT’den Hesap Açmak

PTT’den Hesap Açmak

PTT hesabı açan her müşteriye, prosedür gereği bir PTT bankamatik kartı tahsil edilmektedir. Başvurunun hemen ardından her ne kadar hesap açma işlemi gerçekleştirilmiş olsa da, banka kartı yaklaşık 10 gün içerisinde müşterinin ilettiği adrese posta ile gönderilmektedir. PTT hesabı sayesinde ücretsiz bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri? başlıklı makalemizde kefilsiz kredi ve Kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.