• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2110598,579
  % 0,49
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Garanti Bonusları Nerede Kullanabilirim 2023?

Garanti Bonusları Nerede Kullanabilirim 2023?

Kredi kartları artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Alışveriş yaparken, market alışverişlerinde, toplu taşıma ödemelerinde, kafe-restoran ödemelerinde ve müze girişlerinde nakit para taşıma sorunu yaşamadan kredi kartlarını kullanıyoruz.

Garanti Bankası, müşterilerine sunduğu Bonus kart ile birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar, kart sahiplerine farklı sektörlerde geçerli indirimler, taksit seçenekleri ve bonus puanları kazanma fırsatı sunar. Ancak Garanti bonusları nerede kullanabilirim? Sorusu, kart sahiplerinin en merak ettiği konular arasında yer alır.

Bonus Kartı Nasıl Kullanabilirim?

Bonus Kartı, Türkiye’nin ilk çok markalı ve çipli kredi kartı olma özelliğini taşımaktadır. Bonus Program Ortağı olan işyerlerinden yapılan alışverişlerde Bonus kazanılmaktadır. Program ortağı olmayan işyerlerinden yapılan harcamalarda da belirli oranda Bonus kazanmak mümkündür. Bonus’lar, mağazalarda yapılan alışverişlerin yanı sıra online alışverişlerden de kazanılabilmektedir.

Biriken Bonus’lar Nereden Görüntülenebilir?

Bonus kartında biriken puanlar, online olarak kontrol edilebilir. Ayrıca, Bonus tutarı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nin 444 0 333 numaralı telefonundan, bankanın internet sitesi ya da cep şubesinden şifre ile giriş yaparak veya son alışveriş sırasında verilen slipin altında yazan bölümden görüntülenebilir.

garanti bonusları nerede kullanabilirim

garanti bonusları nerede kullanabilirim

Garanti Bonusları Nerede Kullanabilirim?

Garanti Bankası Bonus kart, farklı sektörlerdeki iş yerleri ile anlaşmalıdır. Bu iş yerleri, kart sahiplerine özel olarak belirlenen indirimler, taksit seçenekleri ve bonus puanları sunarlar. Garanti bonusları nerede kullanabilirim? Sorusuna cevap vermek için bu anlaşmalı iş yerlerine örnek verebiliriz:

 • Restoranlar: Garanti Bonus kart sahipleri, anlaşmalı restoranlarda özel indirimlerden ve taksit seçeneklerinden yararlanabilirler.
 • Mağazalar: Garanti Bonus kart sahipleri, anlaşmalı mağazalarda alışveriş yaparken özel indirimlerden ve bonus puanlarından faydalanabilirler.
 • Online Alışveriş Siteleri: Garanti Bonus kart sahipleri, anlaşmalı online alışveriş sitelerinde de özel indirimlerden ve bonus puanlarından yararlanabilirler.
 • Seyahat Acenteleri: Garanti Bonus kart sahipleri, anlaşmalı seyahat acentelerinde tatil ve seyahat harcamalarında özel indirimlerden ve taksit seçeneklerinden yararlanabilirler.
 • Akaryakıt İstasyonları: Garanti Bonus kart sahipleri, anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında özel indirimlerden faydalanabilirler.

Garanti bonusları nerede kullanabilirim? Sorusunun cevabı, Garanti Bankası’nın anlaşmalı iş yerleri ile sınırlı değildir. Garanti Bonus kart sahipleri, bonus puanlarını biriken tutarlarıyla anlaşmalı olmayan iş yerlerinde de kullanabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey, BonusFlaş uygulaması veya Garanti İnternet/Mobil şubesi üzerinden bonus puanlarını nakde çevirmektir.

Garanti Bonuslarından Nasıl Yararlanabilirim?

Garanti Bonus kart sahipleri, anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş yaparken, Garanti bonusları nerede kullanabilirim? Sorusunun cevabıyla karşılaşırlar. Bu anlaşmalı iş yerlerinde yapacakları her harcama, kendilerine bonus puanları olarak geri döner. Bonus puanları, biriken tutarlarıyla Garanti Bankası’nın anlaşmalı olmayan iş yerlerinde de kullanılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, biriken bonus puanlarının son kullanma tarihleridir. Bonus puanları, son kullanma tarihinden sonra geçerliliğini yitirir.

Garanti Bonus kart sahipleri, bonus puanlarını nakde çevirerek de kullanabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey, BonusFlaş uygulamasını veya Garanti İnternet/Mobil şubesini kullanarak, bonus puanlarını nakde çevirmektir. Nakde çevirilen bonus puanları, müşterinin hesabına anında yatar.

Garanti Bonus kart sahipleri, bonus puanlarını kullanırken dikkat etmeleri gereken bir diğer nokta da, bonus puanlarının tutarının harcama tutarından az olmamasıdır. Bonus puanları, yalnızca harcama tutarına eşit veya daha fazla olan tutarlarda kullanılabilir.

Bonus’lar Ne Zaman Silinir?

Bonus kartında biriken Bonus’lar, iki takvim yılı sonunda silinmektedir. Bu nedenle, takvim yılına dikkat etmek önemlidir. Örneğin, Ocak 2019’da yapılan alışverişlerden kazanılan Bonus’lar, 31 Aralık 2021’de silinirken, Haziran 2019’da kazanılan Bonus’lar da 31 Aralık 2021’de silinmektedir.

Garanti para puan nerelerde kullanılır?

Özellikle indirim dönemlerinde, bonus puan kazanmak isteyenler için birçok mağaza özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu Bonus Puan geçen mağazaların bazıları şunlardır:

 1. Migros: Bonus kart sahipleri, belirli ürünlerde yüzde 50’ye varan indirimler ve bonus puan kampanyalarından yararlanabilirler.
 2. CarrefourSA: Bonus kart ile yapılan alışverişlerde bonus puan kazanılabiliyor. Ayrıca, özel kampanyalar ve indirimler de mevcut.
 3. İstanbul Bilişim: Teknoloji ürünleri satan İstanbul Bilişim, bonus kart sahiplerine özel indirimler ve bonus puan kampanyaları sunmaktadır.
 4. Watsons: Kişisel bakım ürünleri satan Watsons, bonus kart ile yapılan alışverişlerde bonus puan kazandırmaktadır.
 5. Gratis: Kozmetik ürünleri satan Gratis, bonus kart sahiplerine özel kampanyalar ve indirimler sunmaktadır. Ayrıca, belirli ürünlerde bonus puan kazanma imkanı da mevcut.
 6. Boyner: Giyim ve moda ürünleri satan Boyner, bonus kart ile yapılan alışverişlerde bonus puan kazandırmaktadır. Ayrıca, özel kampanyalar ve indirimler de sunulmaktadır.
 7. Decathlon: Spor malzemeleri satan Decathlon, bonus kart sahiplerine özel indirimler ve bonus puan kampanyaları sunmaktadır.
 8. Teknosa: Elektronik ürünlerin satıldığı Teknosa, bonus kart ile yapılan alışverişlerde bonus puan kazandırmaktadır. Ayrıca, belirli ürünlerde indirimler de mevcut.

Bu mağazaların yanı sıra, birçok diğer mağaza da bonus kart sahiplerine özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu nedenle, bonus puan kazanmak isteyenler alışverişlerini yapmadan önce kampanyaları takip etmeli ve fırsatları değerlendirmelidirler.

Bonus Puanlar nerede kullanılır?

Bonus Puan Geçen Marketler ise;
 1. Migros: Bonus kart sahipleri, belirli ürünlerde yüzde 50’ye varan indirimler ve bonus puan kampanyalarından yararlanabilirler. Ayrıca, düzenli olarak düzenledikleri “Bonus Klasik” ve “Bonus Flash” kampanyaları ile bonus puan kazanma fırsatı sunarlar.
 2. CarrefourSA: Bonus kart ile yapılan alışverişlerde bonus puan kazanılabiliyor. Ayrıca, özel kampanyalar ve indirimler de mevcut. “Bonus Klasik” ve “Bonus Flash” kampanyaları da CarrefourSA mağazalarında geçerlidir.
 3. A101: A101, belirli ürünlerde indirimler ve bonus puan kampanyaları düzenleyerek müşterilerine fırsatlar sunmaktadır.
 4. Şok: Şok mağazalarında yapılan alışverişlerde de bonus puan kazanılabiliyor. Ayrıca, belirli ürünlerde indirimler ve kampanyalar düzenlenmektedir.
 5. BİM: BİM mağazalarında da bonus kart sahipleri bonus puan kazanabiliyor. Mağazalarında düzenli olarak kampanyalar ve indirimler yapmaktadırlar.
 6. Hakmar: Hakmar mağazalarında yapılan alışverişlerde bonus puan kazanılabiliyor. Ayrıca, belirli ürünlerde indirimler ve kampanyalar da mevcut.
 7. Metro: Metro mağazaları, işletmeler için hizmet vermektedir. Bonus kart sahipleri, Metro mağazalarında yaptıkları alışverişlerde bonus puan kazanabiliyorlar.

Bonus kart sahipleri, yukarıdaki marketlerde yapılan alışverişlerinde bonus puan kazanmanın yanı sıra, düzenli olarak düzenlenen kampanyalar ve indirimlerden de yararlanabilirler. Bonus puanlarını biriktirerek, sonrasında kullanarak alışverişlerinde indirim sağlayabilirler.

Bonus Puan Geçen Akaryakıt Firmaları

 1. Petrol Ofisi: Bonus kart sahipleri, Petrol Ofisi istasyonlarında yapacakları akaryakıt alışverişlerinde bonus puan kazanabilirler. Ayrıca, düzenli olarak özel kampanyalar düzenlenmektedir.
 2. Shell: Shell istasyonları, bonus kart sahiplerine özel indirimler ve bonus puan kampanyaları sunmaktadır. Bonus kart ile yapılan akaryakıt alışverişlerinde bonus puan kazanılabiliyor.
 3. Total: Total istasyonlarında da bonus kart sahipleri bonus puan kazanabiliyor. Ayrıca, belirli dönemlerde özel kampanyalar ve indirimler de mevcut.
 4. Opet: Opet istasyonlarında da bonus kart ile yapılan akaryakıt alışverişlerinde bonus puan kazanılabiliyor. Ayrıca, düzenli olarak özel kampanyalar ve indirimler de sunulmaktadır.
 5. BP: BP istasyonları da bonus kart sahiplerine bonus puan kazandırıyor. Ayrıca, belirli dönemlerde özel kampanyalar düzenlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan ​​​​​Türkiye Finans Bankası 10 Numara Kart Nedir? başlıklı makalemizde 10 Numara Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?, 10 Numara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? ve 10 Numara Kart Her Sektörde Geçerli mi? hakkında bilgiler verilmektedir.