• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2226743,504
  % 0,21
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Evde Kalem Montajı Ek İşi

Evde Kalem Montajı Ek İşi

2019 yılı ile birlikte birçok sektörün ihtiyacı haline gelmiş olan kalemler sizler için gönderilir ve evinizde montajını yaparak ürünleri teslim edebilirsiniz.

Bu ürünlerin ne kadar kazandırdığı ve bazı teknik detayları hemen alt başlıkta sizler için derlemesini yaparak sunma gereksinimi duyduk. Dilerseniz direkt olarak o başlığa geçebilirsiniz.

Evde kalem montajı ne kadar kazandırır?

Bildiğiniz üzere kalem montajı işi aslında birkaç basit adım ile gerçekleşmektedir. Kalem montajı işlerinizi sağlar iken farklı türlerdeki dizilimleri öncelikle kutuların içerisinde bulunan bir adet numuneye göre ayarlamanız gerekmektedir.

Çocuk oyuncağı gibi görünen işler olsa da biraz alıştırma yaptıktan sonra normal hızda bir insan mesai saati süresince 1000 ve üzeri kalem montajı yapabilmektedir.

Bu işlerin en önemlisi eksiksiz olarak tamamlamak olacaktır bazen kalemine göre pahalı bazen ise kuruşluk kalemler paketler halinde gelebilmektedir.

Kolilerin içerisinden çıkaracağınız “yay, mürekkep haznesi, düğme, basma plakası, dış katman ve tutacak” gibi birkaç parçadan oluşabilen sıradan kalemler fonksiyonlu olarak adlandırılmaktadır.

evde kalem montajı işi

evde kalem montajı işi

Fonksiyon gerektirmeyen kalemler (basmasız tükenmez kalem) ise “mürekkep haznesi, dış katman ve tıpa” gibi materyallerden oluşmaktadır.

Bu nedenle basmalı kalemden biraz daha ucuz olarak sunulan işler arasında ortalama 400 TL oynamaktadır. Bu işlerden aylık olarak 900 TL fonksiyon gerektirmeyen sıradan kalemler kazandırır . Basmalı kalemler ise aylık ortalama 1300 ve üzeri kazandırmaktadır.

Bazen elit diye tabir edilen kalem işleri gelirse ki bu kalemler genellikle bankalara gönderilmektedir o kalemlerde 1600 – 1900 TL arası kazanabilirsiniz.

Kalem montajı işi nasıl alınır?

Kalem montajı işi aslında kolay birkaç adım ile firmalara başvuru yaparak alabilirsiniz. Belirsiz zaman dilimleri içerisinde sürekli olarak alımlar olacağından dolayı sizler de bu şekilde bir yol izleyerek hareket edebilirsiniz.

Başvuruları sosyal medya üzerinden yaparak firmaların sizi görmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle firmaların sizi daha iyi anlaması için lütfen düzgün bir Türkçe ile ilerleyiniz.

Bizler sizlere iş sunuyoruz lakin iş gönderimlerini firmalar yaptığı için aracı konumunda kalıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Evde Ataç Paketleme işi İle Para Kazanma başlıklı makalemizde evde ataç paketleme işi ve evde ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • Mont Modelleri5 sene önce
 • Merhaba…
  Evde kalem montajı yapmak istiyorum daha öncesinden böyle bir tecrübem yok ama el becerim var…
  Değerlendirirseniz sevinirim…