• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2152448,151
  % -0,39
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Yeni Doğan Bebeğe Mama Ve Bez Yardımı (Bebek Bezi Yardımı)

Yeni Doğan Bebeğe Mama Ve Bez Yardımı (Bebek Bezi Yardımı)

Mama ve bez yardımı hususunda kamu ve özel kuruluşlar tarafından sağlanan imkanlar bulunmaktadır. Bebek bezi yardımı olarak da geçen bu imkanların neler olduğu, nereden temin edilebileceği ve nasıl başvuru yapılacağı gibi konulara değinerek bu imkanlardan yararlanmanız için detayları sunmaya çalışacağız.

Bu kapsamda bulunan alt başlıkları takip edebilirsiniz. SGK tarafından yardım imkânı sunulduğu bilinen ve bebek bezi yardımı yapan firmalar bulunduğu söylenmektedir. Detaylı kaynağımız sayesinde tüm bu bilgilere erişebileceksiniz.

Evde Bakım Maaşı Kişi Başına Düşen Gelir 2023

 Evde bakım maaşı kişi başına düşen gelir 2021 itibari ile güncellendi. Evde bakım ya da bakım ihtiyacı bulunan engelli vatandaşların evde bakım ücreti ve evde bakıma destek yardımlarından faydalanabilmesi için; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları gereklidir.Uzun bir süredir devlet, evde bakıma muhtaç engelli ve yaşlı vatandaşlara bakan yakınlarına maaş ile destek sağlamakta. Yeni yıla girdikten kısa bir süre sonra ise;

İlgili İçerik

Mama Ve Bez Yardımı Nedir?

Çocuk sayısı fazla olan ve bunun yanında maddi sıkıntıları bulunan aileler için devlet ve özel kuruluşlar tarafından sağlanan, özellikle dar gelirli aileler için güzel bir yardım imkânı sunan bir fırsattır. 2015 yılı ve sonrasında gerçekleşen doğumlar için devlet tarafından doğum yardımı ismiyle bir imkân sunulduğu biliniyor. Tabii ki bu yardımdan aileler tek seferliğine mahsus yararlanabilmektelerdi.

Bahsi geçen yardım dar gelirli, maddi yönden sıkıntı çeken aileler için verilmektedir. Bu yönde ihtiyaç sahibi olan aileler başvuruda bulunarak aşağıda belirteceğimiz tutarlar ve şartlar kapsamında yeni doğan bebeğe bez ve mama yardımı imkanından faydalanabilirler.

bebek bezi yardımı başvurusu nereden yapılır

bebek bezi yardımı başvurusu nereden yapılır

Bebek Bezi Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Bilindiği üzere bu doğrultuda yapılan yardımların çoğu sosyal yardımlaşma dernekleri, belediyeler, valilik, sivil toplum kuruluşları gibi kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Yardımlar çeşitlerine göre değişken olup nakit veya aylık maaş şeklinde verilebiliyor.

Mama ve bez yardımı başvurusu yapabilmek için öncelikle bilinmesi gereken kriterler bulunmaktadır. Yardım çocuğun doğum tarihinden sonraki sıra gelen 2 yıl içerisinde gerçekleşmekte olup aylık ek bir maaş usulü ile sağlanmaktadır.

Başvuruda bulunabilmek için ebeveynlerin kimlik belgeleri ile birlikte SGK müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ayrı başvuru formu da gerekmektedir. Fakat bu formu müracaat ettiğiniz yerden temin edebileceksiniz. Son olarak da gelir gösteren bir belge zorunlu durumdadır. Bunun yanı sıra Aile ve Toplumsal Politikalar bakanlığının gerekli şubelerine başvuruda bulunabilir.

Başvurular sonrasında başvuru sonuçlarının en geç 30 gün içerisinde açıklandığı bilinmektedir. Bu nedenle 1 ay gibi bir süre boyunca sonuçları beklemek, sorgulamalarda bulunmak doğru olacaktır.

Orman Köylülerine Verilen Destekler (Orköy Destekleri) 2023

Orman köylülerine verilen bir çok proje desteği Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli tarafından açıklanıyor. Orköy destekleri Orman ve Köy İlişkileri Daire Başkanlığı altında verilen çok sayıda ekonomik destekler ve sosyal destek projeleri olarak sağlanıyor. Ülkemizde orman köylüsü olarak yaşayan yaklaşık olarak 7 milyon kişi bulunmaktadır. Özellikle faizsiz kredi olarak sağlanan bu destekler tarım ve hayvancılığın ilerlemesi için önemli bir rol oynuyor.Devletimiz tarım ve hayvancılığın gelişmesi için özellikle

İlgili İçerik

Bez Ve Mama Yardımı Şartları Neler?

SGK Bebek Bez Parası yardımı kapsamında bulunan başvuru şartlarından en önemlisi ailenin maddi gelirinin düşük olması olarak nitelendirilebilir. İhtiyaç sahibi olmayan ailelerin yaptığı başvurular değerlendirilme sonucunda olumsuz olarak nitelendirilecektir.

Ayrıca mama ve bez yardımı başvurusu sırasında müracaat edeceğiniz kurumlarda resimli, tc kimlik numaranızın bulunduğu kimlik belgenizin bulunması da şartlardan bir tanesidir.

Hasta bezi yardımı başvurusu için ise öncelikle Kimlik belgesi, ürünün reçete ve ve alım faturası ile birlikte sosyal güvenlik kurumuna başvuru sağlanmalıdır. Bu yardım kapsamı mama yardımından bu hususta biraz ayrılmaktadır.

Günlük 4 adet olacak şekilde hasta bezi yardımı sağlanmaktadır.

bez ve mama yardımı şartları neler

bez ve mama yardımı şartları neler

Bez Parası Yardımı Sorgulama

E-devlet aracılığı ile günlük işlemlerimizin, başvurularımızın sonuçlarını takip edebiliyor veya yeni başvuruları kolayca yapabiliyorduk.  Aynı şekilde mama ve bez yardımı sorgulama işlemini yapmak için e-devlet şu an için yeterli. E-devlet üzerinden aşağıdaki linki kullanarak Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ekranından işlem yapabilirsiniz:

https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

Bu konuda en doğru sorgulama işlemi yine müracaat işleminde bulunduğunuz kurumlara ulaşıp son durumu hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Yıllık Ödemeli Konut Kredisi (En Uygun Konut Kredisi)

Ev almak isteyen kişilerin aklında en uygun konut kredisi hangi banka tarafından verilir sorusu bulunmaktadır. Bu noktada, yıllık ödemeli konut kredisi hakkında bilgi almak isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Yıllık Ödemeli Konut Kredisi Nedir? Yıllık ödemeli konut kredisi; ev sahibi olmak isteyen ancak elinde yeterli miktarda nakit parası olmayan kişiler için bankaların sunmuş olduğu önemli bir finansal destek olarak bilinmektedir. Konut kredisi sayesinde evlerin ekspertiz değerinin %75 veya %80'ine

İlgili İçerik

Bebek Bezi Yardımı Yapan Firmalar

Şu an için genellikle kamu kuruluşları tarafından yardım sağlanıyor olsa da, bazı durumlarda firmaların genellikle indirim veya doğrudan yardım yöntemleri ile yardımda bulundukları bilinmektedir.

Bu konuda hali hazırda bir liste sunabilmek oldukça zor olsa da duyuruları, firmaların sosyal medya hesaplarını takip ederek olası yardım imkanlarını duyabilirsiniz.

 

SGK Bebek Bez Parası Ne Kadar Ödüyor?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi imkanı bulunmayan ailelere sağlanan aylık yeni doğan bebek bez parası destek ücreti 150 – 249 TL aralıkları bandında olup çocuğun doğduğu tarihten başlayarak toplam 24 ay süre ile verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Devletten Çiftçiye Bedava Traktör 2023 (Traktör Desteği) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR YAZ
 • Çaresiz anne3 sene önce
 • Kira, elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz? On bir ayın sultanı olan ramazan ayının hürmeti için destek olurmusunuz? [email protected]