• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2074195,685
  % 0,51
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? (Emekli Kredi Limitileri)

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? (Emekli Kredi Limitileri)

Emekli insanlar dar gelirleri ve yaşları göz önüne alındığı zaman bankaların kredi limiti konusunda emeklilere biraz daha az imkân tanıdığı görülmektedir. Bu problem de emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusunu gündeme getirmektedir.

Bu sorunun cevabı aslında her bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. SSK, Emekli Sandığı, Bağ-kur fark etmeksizin hangi yasal güvenceye sahip olursanız olun kredi çekebilmeniz mümkün. Peki hangi bankalardan ne kadar kredi kullanımı sağlayabileceğini konularına detaylıca bakalım.

Emekliye En Fazla Promosyon Veren Bankalar 2023

 Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka, emekli maaşını taşıyan kişilere ekstra promosyon vermektedir. Emekliye en fazla promosyon veren bankalar; çoğu zaman yüksek oranları ile neredeyse bir maaş kadar promosyon verebilmektedir.Daha önceleri yürürlükte olan bir kanun ile promosyon ödemeleri sadece memurlara yapılmaktaydı. Fakat yapılan yeni düzenlemeler neticesinde emekli kişiler de promosyon ödemesi almaya başladılar. Yani bu konuda yapılan sözleşmeler; yasal bir zemin üzerinde konumlandırılmaya başlandı. Bu avantajdan ve

İlgili İçerik

Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İlk paragrafımızda da yüzeysel olarak bahsettiğimiz üzere emekliye kredi veren bankalar hangileri sorusunu biraz daha detaylandıracak olursak, aslında hemen hemen her banka da bu imkanın bulunduğunu söylemek mümkün.

Bu bankaları listeleyecek olursak aynı zamanda emekliye faizsiz kredi veren bankalar konusunda da bir liste sunmuş olacağız. Hem faizsiz hem de faizli olarak bu listeden kredi çekme imkanı bulabilirsiniz:

 • TÜRKİYE FİNANS
 • İŞ BANKASI
 • TEB
 • PTT
 • VAKIFBANK
 • AKTİFBANK
 • ŞEKERBANK
 • FİBABANK
 • DENİZBANK
Ön Ödemesiz Komisyonla Kredi

Çeşitli finans firmaları sizlere günümüzde ön ödemesiz komisyonla kredi fırsatları sunmaktadır. Birçok kişinin artık bankacılıkla alakalı ciddi sorunlar yaşadığı aşikar. Günümüzde baktığımız zaman birçok kişinin bankalarla alakalı ciddi problemleri var. Aslında bu firmalar da gerekli kontrolleri sağlayarak size işlem yapıyor.Ancak sunmuş olduğunuz ipotekler veyahutta kefillere göre de sizlere bazı konularda biraz daha esneklik sağlayabiliyor. Bankacılık sistemlerinde bilindiği gibi Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Üst Kurulu var. Bu üst

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti Nedir?

Maaş ödemelerini ziraat bankası aracılığı ile alan emeklilere özel ziraat bankası tarafından sunulan emekliye kredi paketleri mevcuttur. Emeklinin Artısı Kredi Paketi ismi verilen bu kredi hizmeti sayesinde ihtiyaç ve konut kredisi çekebilmek uygun koşullar ile mümkün durumda.

Tüketici kredisi kapsamında emekliye sunduğu hizmet kapsamında 20bin TL tutarlı krediyi 60 ay vade imkânı ile 0,98 faiz ile çekebilmek mümkün durumdadır.

emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir

emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir

Aynı zamanda konut ihtiyaçlarınız için sunulan konut kredisi sayesinde 100bin lira tutarında krediyi 120 ay vade ile 0,94 faiz oranıyla çekebilmek mümkün. Buna göre emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusunun cevabı ziraat bankası için 100bin lira olarak belirtilebilir. Fakat bu limitin de konut kredisi için olduğunu unutmamak gereklidir.

Bu kampanyalı kredi paketlerinden başlangıçta da bahsettiğimiz üzere sadece maaşını ziraat bankası aracılığı ile alan emekliler faydalanabilmektedir.

Herşeye Rağmen Kredi Veren Bankalar

Silici bozuk, kredi alması için önünde bir takım resmi problem bulunan kişiler içinde son çare başvurabilecekleri bir banka arayışı artışta. Peki insanlar herşeye rağmen kredi veren bankalar hakkında ne kadar bilgi sahibi. Ve böyle bir banka mevcut mu? Bu makalemizde bu konuya değinmeye çalışacağız.herşeye rağmen kredi veren bankalar Sicili Bozuk Olana

İlgili İçerik

Emeklilik Kredisi Şartları Nelerdir

Emekliler yaş ve aylık durumundan bazı sınırlara takıldığı için bankalar kısıtlı işlemler uygulayabiliyor. Bu gerek yaşları üzerinden gerekse maaşları üzerinden etki edebiliyor, öyle ki her bankanın kendisine göre ayarlamış olduğu yaş ve maaş limitleri bulunmaktadır. Kimisi belirli bir yaş üstü emeklilerin başvurularını kabul etmeyi reddederken bazıları da maaşlarının belirli bir oranının aylık giderlerine olan oranıyla bu işlemi uygulayabiliyor.

En özet hali ile emeklilik kredisi şartları nelerdir sorusunu aşağıdaki şekilde listeleyebiliyoruz.

 • Emekliler, emekli maaşının %70’lik bir oranının aylık taksitlerin aşmaması
 • Herhangi başka bir bankadan çekilmiş kredinin olmaması
 • Yaşınızın bankanın belirlemiş olduğu limiti aşmaması (Genelde 75 Yaşıdır)
emeklilik kredisi şartları nedir

emeklilik kredisi şartları nedir

Emeklilik Kredisi Faiz Oranları

Bazı bankalar limitler doğrultusunda emeklilerden kredi işlemi sonucunda faiz talep etmezken bazıları da düşük oranlı faizler uygulamaktadır. Her bankanın kendi kriterlerine göre oluşturmuş oldukları emeklilik kredisi faiz oranları mevcuttur.

Aşağıdaki tabloda sizin için toparlamış olduğumuz faiz oranları listelenmiş olsa da verilerin güncel olmama ihtimalini de düşünerek en doğru bilgiyi bankayı arayıp sormak olduğunu da hatırlatalım:

 

QNQ Finansbank%0,89
İş Bankası%0,99-%1,05
Vakıf Katılım Bankası%1,10
INGBank%0,99
Yapı Kredi Bankası%1,72
Garanti Bankası%1,34
Vakıfbank%1,05
Ziraat Bankası%0,94-0,98
Akbank%1,49-1,53
Denizbank%1,69
Fibabanka%1,08
Enpara%1,19-1,24
Alternatif Bank%1,36
Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2023

Emekliye düşük faizli kredi veren bankalar 2021 yılı içerisinde bağ- kur ve sosyal sigortalar kurumu tarafından emekli sandığı ve malulen emekli durumunda olan tüm müşterilerine kampanyalar düzenlemeye devam etmektedir.  Öncelikle bu bankalar emeklilere özel düzenledikleri kampanyalar ile faizsiz kredi imkanı sundukları müşterilerini memnun edecek ödeme koşulları ve kredi çekebilme şartları ile bu kredileri sunmaya başlamışlardır. Bu

İlgili İçerik

Emekliye Kredi PTT

PTT herkes için kredi imkanı sunan devlet kurumlarından bir tanesi. Tabii ki bunların arasında emekli vatandaşlarımız da mevcut durumda. PTT’nin verdiği krediler hakkında bilmeniz gereken nokta PTTMatik aracılığı ile çekeceğiniz kredilerin aracı bankalar tarafından verildiğidir. Öyle ki aslında PTT şubelerinden temin edeceğiz kredileri aracı bankalar size sağlamaktadır. Bu kapsamda emekliye kredi ptt aracılığı ile mümkün kılınmıştır.

Emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusu her bankaya göre değişiyor olsa da ptt aracılığı ile alınan tutarı banka size dolaylı yoldan ulaştırıyor olacak.

emekliye kredi ptt

emekliye kredi ptt

Emekliye Kredi Halkbank

Halbank’ın emekliler için sunduğu kredi paketleri mevcuttur. Bu paketlerden günceli olan Halkbank Mutlu Emekli Kredisi sayesinde emeklilerin kredi çekmesi mümkündür.

Halbank’ın bu kredi kapsamında sunduğu kredi limiti 50bin TL ile sınırlıdır. Vade olarak da 60 ay olarak hizmet sunmaktadır. Halkbank da krediyi kullanmak için en kolay yol internet bankacılığı olarak ön plana çıkabiliyor. Tabii ki bunun yanında şubelere giderek manuel şekilde kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir diğer yöntem de SMS göndererek talep etmektedir. Kolay yöntemlerden birisi olarak görünen bu yol sayesinde:

Emekli (TC KİMLİK NO) (İSTENİLEN KREDİ TUTARI) şeklinde bir mesaj yazarak 3452’ye gönderebilirsiniz.

Reddedilen Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir?

Günümüzde birçok kişi kredi alabilmek adına şansını farklı bankalar üzerinde denemektedir. İnsanlar çok fazla bankaya kredi başvurusunda bulunduğu zaman kredi notunun düşürüleceğini düşünür. Ancak bu durum gerçek değildir. Bankalara yaptığınız başvurular kredi notunuza etki etmez. Ayrıca kredi başvurularında sayılarına bankalar bakamaz. Günümüzde farklı bankalara başvuru yaptığınızda ve olumsuz sonuç aldığınızda kredi notunuzda değişiklik olmaz. Reddedilen kredi başvuruları ne zaman silinir konusunda cevap arıyorsanız bu BDDK tarafından 180 gün olarak belirlenmiştir

İlgili İçerik

Örnek vermek gerekirse:

Emekli 12343243232 10000 şeklinde bir mesaj yazıp bilgilerinizi 3452‘ye SMS gönderebilirsiniz.

Halkbank emekliye sunduğu bu kredi kapsamında yukarıdaki tabloda da görüleceği üzere %0,98 faiz oranı belirlemiştir.

emekliye faizsiz kredi veren bankalar

emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Emekli Kredisi DenizBank

Denizbank her müşterisi için verdiği uygun faizli kredilerin yanında yaş fark etmeksizin her vatandaşımız için 1000 tl özel ve faizsiz bir kredi paketi sunmaktadır. Bu tutar içerisinde hiçbir dosya veya sigorta masrafı bulunmamaktadır.

Denizbank bu doğrultuda kredi talep emekliler için de kolay bir şekilde bu imkânı tanımaktadır. Sadece DenizBank üzerinden açacağınız mevduat hesabı üzerinden 2 adet  otomatik fatura ödeme talimatı vermek ve işler şekilde kullanmanız gereklidir. Emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir diye yapılan araştırmalar neticesinde ulaşabildiğiniz rakamları bankadan teyit etmek gereklidir. Fakat deniz bank emekli olun veya olmasında müşterisi olan ve belirli şartları taşıyan herkese bin tl krediyi faizsiz şekilde sunmaktadır.

 

Ziraat Katılım Emekliye Faizsiz Kredi

Ziraat Katılım Bankası, emekliye faizsiz kredi imkânı sunan bankalardan bir tanesidir. Katılım bankası olması sebebiyle faizli işlem yerine Katkı Payı esaslı bir hizmet sunan ziraat katılım bankası düşük katkı payı oranları ile emeklilere ihtiyaç kredisi sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Banka Hesabı Açma (Bankaya Gitmeden Hesap Açma) başlıklı makalemizde şubeye gitmeden internetten banka hesabı açma hakkında bilgiler verilmektedir.