• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2224725,458
  % 0,20
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2023

Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2023

Emekliye düşük faizli kredi veren bankalar 2021 yılı içerisinde bağ- kur ve sosyal sigortalar kurumu tarafından emekli sandığı ve malulen emekli durumunda olan tüm müşterilerine kampanyalar düzenlemeye devam etmektedir.  Öncelikle bu bankalar emeklilere özel düzenledikleri kampanyalar ile faizsiz kredi imkanı sundukları müşterilerini memnun edecek ödeme koşulları ve kredi çekebilme şartları ile bu kredileri sunmaya başlamışlardır.

Bu bankalar Ziraat bankası, Ptt, Vakıf Bank, Türkiye Finans Bankası, Türkiye İş Bankası, Teb, Garanti Bankası, Akbank, Ing Bank ve Yapı Kredi Bankası gibi özel ve devlet bankaları faiz oranlarına göre değişiklik gösteren bir tabloda buluşup en uygun ve en güncel faiz oranları ile müşterisinin karşısına çıkmaya başlamışlardır.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? (Emekli Kredi Limitileri)

Emekli insanlar dar gelirleri ve yaşları göz önüne alındığı zaman bankaların kredi limiti konusunda emeklilere biraz daha az imkân tanıdığı görülmektedir. Bu problem de emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusunu gündeme getirmektedir.Bu sorunun cevabı aslında her bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. SSK, Emekli Sandığı, Bağ-kur fark etmeksizin hangi yasal güvenceye sahip olursanız olun kredi çekebilmeniz mümkün. Peki hangi bankalardan ne kadar kredi kullanımı sağlayabileceğini konularına detaylıca bakalım.[ilgiliMakale

İlgili İçerik

Kredi Çekebilmek İçin Bankaların Belirlediği Şartlar

Devletin bankaları ile özel bankalar bazı dönemlerde belirledikleri düşük faizli kredi kampanyaları ile hemen hemen her müşterisine hitap edebilmektedirler. Bu durumdan faydalanmak isteyen emekliler, bankaların belirlediği şartları taşıması durumunda özel ve sıfır faizli kredi imkanından yararlanabileceklerdir. Bu kapsamda emekliye düşük faizli kredi veren bankalar 2021 yılında bazı şartlar belirlemişlerdir. Bunlar;

 • Bankalar tarafından belirlenen taksitlerin maaşının tamamı değil yüzde 60 ve 70 ini geçmemesi
 • Bankanın belirlediği yaş sınırının aşılmaması gerekmektedir. Bu sınır 65 yaş ve 75 yaş arasında değişiklik göstermektedir.
 • Başka bankalarda kredinizin olmaması gerekmektedir.
 • Bu nitelikleri üzerinde barındırmayan her müşteri banka tarafından sunulan en uygun krediyi çekebilmektedir.

Emekliye En Fazla Promosyon Veren Bankalar 2023

Türkiye’de faaliyette olan birçok banka, maaşlarını taşıyan emeklilere promosyon vermektedir. Bir takım şartlara göre emekliye en fazla promosyon veren bankalar değişse de; genellikle birkaç ikramiye kadar promosyon verilmektedir. Emekli maaşı alan kişiler için hazırlamış olduğumuz bu içerik ile emekliye en fazla promosyon veren bankaları öğrenebilir; maaşınızı o bankaya taşıyarak ilgili promosyonlardan yararlanabilirsiniz. Emekliye Promosyon Veren Bankalar Türkiye’de faaliyet gösteren bütün bankalar emeklilere promosyon vermektedir. Fakat bu konuda emekliye

İlgili İçerik

En Yeni Emekli Bankacılığı

Emekliye düşük faizli kredi veren bankalar 2021 yılında ve daha önceki yıllarda sadece belli bir banka ile çalışılması durumunda, öncelikli hizmetlere yer verildiği görülmektedir.  Müşterisinin kredi ihtiyacına artı puan olarak geri dönüş yapan bu bankalar ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi, konut kredisi, emekli promosyonları gibi pek çok seçenekle karşınıza çıkabilmektedir. Aynı zamanda başka bankalarla çalışan, kredi puanı yüksek olan ve düzenli ödeme gerçekleştiren tüm emeklileri de hem ihtiyaç kredisi hem konut kredisi taleplerini gerçekleştirme şansı veren emekli bankacılığı hizmetleri devreye sokulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde en az faizle konut kredisi veren bankalar ve en düşük faizle konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.