• YARIM ALTIN
  8.450,00
  % -1,08
 • AMERIKAN DOLARI
  33,2358
  % 0,00
 • € EURO
  36,0310
  % 0,18
 • £ POUND
  42,6621
  % -0,07
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3823
  % -0,14
 • BITCOIN/TL
  2250011,619
  % 1,47
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Son yıllarda artan ihtiyaçlara cevap niteliğinde karşınıza çıkabilen, miktarı belli olan paranın özel ve devlet bankaları tarafından müşteriye kredi yoluyla tahsil edilmesi ve tahsilin maaşının bir kısmından kesinti yapılarak geri ödenmesinin doğrultusunda birbirinden farklı teklifleri ile karşılaşılmaktadır. Ancak kredi kullanmak isteyenlerin uyması gereken şartların başında düzenli ödemeler kapsamında değerlendirilen kredi notunun yüksek seyretmesi gelmektedir.  Bu şartları yerine getirmenin en başında yine banka müşterisi olunmasıdır. Daha sonra yaş sınırına takılmamasıdır. Bu gibi durumlarda sunulan avantajlı paketlerin üzerinde oldukça yoğun çalışmalar yapan bankalar özellikle düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında yer alarak vadesi uzun olabilecek teklifler ile karşınıza çıkabilmektedirler.

Kredi Notlarının Önemi

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar, kredi kullanmak isteyen kişilerin, banka tarafından puanı yani hesaplanan kredi notunun üzerinde bir puan olması kredi şartlarını iyileştireceğinden müşterinin bu duruma hakim olması yapması gerekenin üzerinde yoğunlaşarak kötü durumda olabilecek kredi notunu yükseltmesi gerekmektedir.  Bu girişimleri olumlu değerlendirilirse ileride taşıt ya da konut kredisi kullanmak istediğinde bu durum artı puan olarak banka tarafından vadenize veya kredi faizinize yansıyacaktır. Aksi takdirde, istediğiniz kadar farklı bankaya gidin, puan düşüklüğü düzelmeyeceğinden hiçbir şekilde kredi verilmeyecektir. Bunun dışında bankaların bütün müşterilerine sağladığı avantajlar bir tarafa emeklilerin yerini ayrı tuttuğu görülmektedir. Bankasına taşıdığınız maaşınız karşılığında belirlenen promosyonlarla ödüllendirilerek istediğiniz şekilde faizsiz veya düşük faizli kredi çekebilecek bunun dışında banka tarafından sağlanan pek çok haktan yararlanabileceksiniz.

 Kampanyaların Banka Seçiminde Önemi

Ülkemizde sayısı giderek artan ve rekabet ortamı yaratılması neticesinde müşterisine her zaman düşük faiz ve uzun vade seçenekleri uygulayan bankalar özellikle düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında özel kredi kampanyaları başlatmışlardır. Örneğin maaşını Vakıfbank’ tan alan müşterinin kullandığı kredinin dosya masrafını ödememesi gibi bir takım kampanyaların sürekli yenilenmesi bankaya müşteri çekmek için önemli bir adımdır. Ya da ihtiyaç kredisini her zaman düşük faizle uygulayan Aktifbank’ ın müşterilerine uyguladığı kredinin vade uzasa da faizin artmayacağını bildirmesi gibi. Bu sebeple geri ödeme kolaylığından kredi alma kolaylığına kadar imkanlar sunan bankalar hakkında araştırma yaparak sizlerde en uygun bankayla anlaşma sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde en az faizle ihtiyaç kredisi veren bankalar ve en düşük faizle tüketici kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.