• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2113538,651
  % 1,77
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletme kurmak isteyenleri destekleyen ve bu destekleri ile pek çok işletme açılmasını sağlamış bir kurumdur. Kurumun temel amacı girişimcilere ve işletme kuracaklara hibe ve krediler vermektir. Bu maddi destekler ile de ekonomiye katkı sağlamak amaçlanır. KOSGEB tarafından verilen hibe desteği geri ödemesizdir ve bir nevi bağış olarak verilir. Kredi desteği ise daha yüksek miktarda olan ve faizi bulunmayan maddi yardımdır. Faizsiz krediyi almak için birtakım koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu kredinin amacı işletmelerin masraflarını karşılaşmalarına yardım etmektir. Faizsiz krediyi almak için öncelikle KOSGEB tarafından verilen uygulamalı girişimcilik kursuna katılmak daha sonra kursu tamamlayarak proje sunmak gerekir. Proje de onaylanırsa faizsiz kredi desteği alınabilir. O halde genel olarak KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır, sorusunun cevabı budur.

KOSGEB Faizsiz Kredi Almanın Aşamaları Nelerdir?

KOSGEB tarafından verilen faizsiz kredi desteğini almak için çeşitli aşamaları yerine getirmek gerekir. Öncelikle ilk gereken şey, bir uygulamalı girişimcilik kursuna katılmaktadır. Bu kursa katılmayan kişilere faizsiz kredi desteği verilmemektedir. Kursu başarı ile tamamlayan kişiler, verilen eğitimler doğrultusunda bir iş projesi sunulmalıdır. Sunulan proje, KOSGEB yetkili jürileri tarafından değerlendirilmeye alınır. Eğer uygun bulunursa, KOSGEB faizsiz kredi desteği verilmektedir. Günümüzde KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır, araştırması yapan kişiler, bu aşamaları yerine getirmelidir. Bu kredi, işletme masraflarının karşılanabilmesi amacı ile verilir. KOSGEB faizsiz kredi ile küçük veya orta ölçekli işletmelere destek verilmektedir. İşletmenin makine, kira, personel maaşı ve benzeri her türlü masrafları için KOSGEB faizsiz kredileri kullanılabilmektedir.

KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği Ne Kadar Ve Kimlere Verilir?

KOSGEB faizsiz kredi desteği, yeni bir işletme açmak isteyenlere ve girişimcilere verilmektedir. Verilen en yüksek miktar 100 bin TL’dir. Bu krediden kadın ve erkek herkes faydalanabilir. Şartları yerine getiren kişiler, uygun bir proje sunarak krediden yararlanabilir. KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır, diye merak edenlerin gerekli aşamaları yerine getirmesi zorunludur. Aşamaları yerine getirenler, krediden yararlanabilmektedir.