• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8560
  % -0,61
 • € EURO
  36,0587
  % 0,09
 • £ POUND
  42,3157
  % -0,88
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % -0,82
 • BITCOIN/TL
  2239529,269
  % 1,09
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Bilinmeyen Para Kazanma Yolları

Bilinmeyen Para Kazanma Yolları

Kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin yanı sıra bilinmeyen para kazanma yolları üzerinden kazanç elde etmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Gerek internetten gerekse evden para kazanma yollarının arttığı günümüzde aslında hiç bilinmeyen para kazanma yöntemleri de bulunmaktadır. Web üzerinden çalışmak istemeyenler için aşağıdaki öneriler sunulmaktadır.

Yeniden Kazanım Uygulaması

Daha çok yurt dışında tercih edilen yeniden kazanım uygulaması henüz Türkiye’de yapılmamaktadır. Tabletlerin, akıllı telefonların ve buna benzer teknolojik cihazların bakım, temizlenme ve yeniden satışa sunulmasını amaçlayan bu çalışma türünde ciddi kazançlar söz konusudur. Ayrıca yurt dışında eski mobilyalar için de bu uygulama tercih edilmektedir.

Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak

Şarkı yazma konusunda beceriye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, şarkı sözü yazarak para kazanabilirsiniz. Aslında ünlü olmak isteyenler de bu yöntemle çalışmaya başlayabilir. Sesi güzel olan bireylerin ise video paylaşım platformlarında söz ve müziği kendine ait olan parçaları paylaşarak para kazanabildiğini unutmamalısınız.

Organizatörlük Yapmak

Organizatörlük aslında günümüzün bilinmeyen para kazanma yolları arasındadır. Nişan, doğum günü, toplantı, konser ve parti gibi faaliyetlerde organizatörlere daima ihtiyaç vardır. Bu nedenle kendi işinizin patronu olmayı istemek ve elbette hayal gücünüzü kullanarak farklı fikirler sunmak, organizatör olmak için yeterlidir. Dilerseniz bu konuda sosyal medya üzerinden veya farklı platformlardan daha kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Süs Eşyası Yapıp Satmak

Doğadaki maddeleri kullanarak süs eşyası yapmanın en güzel para kazanma yollarından biri olduğu bilinmektedir. Ağaç kabukları, yosunlar veya taşlarla oluşturulan süs eşyaları her zaman rağbet görür. Bu nedenle hayal gücünüzü kullanarak ortaya çok güzel eserler çıkarabilirsiniz. Ürünlerinizi sosyal medya ya da e-ticaret platformları üzerinden rahatlıkla satabileceğinizi de unutmayın.

Yarasa Gübresi Üretmek

Organik bir bitki besini olan yarasa gübresi üretim işi, bilinmeyen para kazanma yolları arasında yerini almaktadır. Organik tarımın günümüzde ne kadar fazla tercih edildiği ortadadır. Bu noktada organik tarım yapılırken büyükbaş ya da tavuk gübresi kullanılmamaktadır. %100 organik bir yapıya sahip olan yarasa gübresi kullanıldığı için bu işi yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bilinçli bir şekilde yapıldığında şirketleşme yoluna gidebilir ve gübreleri yurt dışına da ihraç edebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Görkem CAN6 yıl önce
 • Gereksiz harcamaları kısarak ciddi anlamda artıya geçmek mümkündür. Tasarruf 2019’da daha sık aranan başlıklardan olacak.