• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2151727,220
  % -0,16
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Kredi Notu Sorgulamak Ücretli mi?

Kredi Notu Sorgulamak Ücretli mi?

Kredi skoru sorgulamak için öncelikle bu hizmeti sunan platformlardan yararlanmalısınız. Ayrıca kredi notu sorgulamak ücretli mi konusunda sürekli artan bir bilgi ihtiyacı bulunmaktadır. Öncelikle bankalar genelde tüketicilere net bir şekilde bilgi sunmak istememektedir. Bu nedenle ücretli platformlar kullanılarak kredi skoru öğrenilebilir. Kredi puanı sorgulama yapmak için Findeks adı verilen platforma ücretsiz olarak üye olabilir ve aylık ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Puanı Sorgulama

Bilindiği üzere kredi notu, bankalardan hizmet alabilmek için kullanmanız gereken en önemli kriterdir. Bu sorgulamayı yapmak için Findeks’e üye olmanız gerekiyor. Üyelik için https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml linkini kullanmanız yeterlidir. 4 adımdan oluşan üyeliği tamamladıktan sonra minimum tutarlar üzerinden aylık sorgulama yapabilirsiniz. Üstelik aylık sorgulama işleminde tarafınıza finansal geçmişinize dair önemli bilgiler de sunulmaktadır. O halde kredi notu sorgulamak ücretli mi sorusuna verilecek yanıt ‘evet’ olmakla beraber kapsamlı bilgiler için yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama Ücreti Ne Kadar?

Skorunuzu sorgulamak için yukarıda paylaştığımız link üzerinden üyelik oluşturduktan sonra detaylı paketleri görebilirsiniz. Bu paketler klasik, gold takipçi, gold danışmanlık ve premium gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Klasik paketin ücreti 5.50 TL ve KDV ücretidir. Bu da toplamda 6.49 TL’ye denk gelmektedir.

Gold takipçi paketinden yararlanmak isteyen tüketiciler KDV dahil olmak üzere aylık 9,44 TL ödemek durumundadır. Aynı fiyat gold danışmanlık için de geçerlidir. Premium paket ise KDV dahil 15,34 TL’den sunulmaktadır. Her paketin farklı özellikleri olmakla beraber son derece kapsamlı analizler içermektedir.

Bankadan Kredi Notu Öğrenme

Bazı bankalar bu konuda hizmet sunmaktadır. Fakat hizmet sunan bankalar mobil uygulamaların indirilmesi ile beraber kredi skorunu paylaşmaktadır. Bazı bankalar ise şubeden yardım olabilmektedir. Yani banka şubesine giderek söz konusu sorgulamayı yapabilirsiniz. Örneğin, Akbank müşterileri, Akbank Direkt hesabını kullanarak bu konuda kapsamlı bilgilere ulaşabilir. Genel olarak kredi notu sorgulamak ücretli mi sorusu bu şekilde yanıtlanmaktadır. Yine de hizmet aldığınız bankadan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Kredi notu, mutlaka aylık olarak sorgulanması gereken bir faktördür. Çünkü bankalardan alacağınız tüm hizmetlerden önce bu skora bakılır ve bankalar açısından riskli olup olmadığınıza karar verilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde kredi notu hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.