• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2154230,326
  % -0,08
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Yıllık Ödemeli Konut Kredisi (En Uygun Konut Kredisi)

Yıllık Ödemeli Konut Kredisi (En Uygun Konut Kredisi)

Ev almak isteyen kişilerin aklında en uygun konut kredisi hangi banka tarafından verilir sorusu bulunmaktadır. Bu noktada, yıllık ödemeli konut kredisi hakkında bilgi almak isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır.

Yıllık Ödemeli Konut Kredisi Nedir?

Yıllık ödemeli konut kredisi; ev sahibi olmak isteyen ancak elinde yeterli miktarda nakit parası olmayan kişiler için bankaların sunmuş olduğu önemli bir finansal destek olarak bilinmektedir. Konut kredisi sayesinde evlerin ekspertiz değerinin %75 veya %80’ine konut kredisi verilmektedir. Ancak, evin geri kalan kısmının tüketici tarafından peşinat olarak ödenmesi gereklidir. Konut kredisi verilirken her bankanın sunmuş olduğu bir konut kredisi faiz oranı bulunmaktadır. Bu noktada, en uygun konut kredisi almak için faiz oranı en düşük banka tercih edilmelidir. Konut kredisi ödemeleri esnasında satın alınması planlanan ev ipotek altında tutulmaktadır.

ipoteksiz Kredi Veren Bankalar

İnsanların yaşam boyunca birçok maddi ihtiyacı olmaktadır. Bu ihtiyaçlar araba almak, ev almak, iş ihtiyacı, tatil ve seyahat ihtiyacı, eğitim ihtiyacı gibi şeyler olabilmektedir. Bu nedenle araştırdıkları ipoteksiz kredi veren bankalar konusunda sizlere detay vereceğiz. Bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için de bankalar tarafından krediler sunulur. Fakat çekilecek olan kredi için de birtakım şartların yerine getirilmesi gerekir. Banklar

İlgili İçerik
yıllık ödemeli konut kredisi

yıllık ödemeli konut kredisi

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankanın?

2021 yılının Mayıs ayını tamamlamak üzere olduğumuz şu günlerde en uygun konut kredisi faiz oranları sunan üç banka bulunmaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası ve ING Bank; yüzde 0,89 faiz oranına sahiptir. Bu bağlamda, 100 bin TL tutarında konut kredisi alacak olan kişiler, 120 ay vade süresince aylık 1.359 TL ödeyeceklerdir. Bunun yanı sıra, en uygun konut kredisi faiz oranını sunan diğer bankalar ise Ziraat Bankası ve Halkbank olmaktadır. Yüzde 0,94 faiz oranına sahip olan bu bankalar; tüketiciler için alternatifler arasındadır.

en uygun konut kredisi hangi bankanın

en uygun konut kredisi hangi bankanın

Ziraat Konut Kredisi Hesaplama

En uygun konut kredisi faiz oranına sahip bankalardan birisi olan Ziraat Bankası’ndan konut kredisi almayı tercih ederseniz yüzde 0,94 faiz oranıyla karşı karşıya kalırsınız. 100 bin TL tutarında bir ev için 120 ay vadeli konut kredisi aldığınız takdirde aylık ödemeleriniz 1.393,40 TL olacaktır. Yıllık ödemeli konut kredisi yıllık maliyet oranı ise yüzde 12,218 olacaktır.

Kredi Notum Düşük Kredi Alabilir Miyim?

İnsanların nakit ihtiyaçlarını karşılamada en fazla tercih ettikleri yollardan biri kredilerdir. İhtiyaç kredileri, taşıt kredileri, konut kredileri ve benzeri krediler ile insanlar ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kredi almak isteyenlerin, birtakım koşulları yerine getirmesi gerekir. Bu koşullar içinde en önemlilerinden biri de kredi notudur. Bankalar, kredi verirken bu nota çok dikkat ederler. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi çekmesi daha kolaydır. Çünkü bankalar, kredi notu yüksek olanların geri ödemeyi

İlgili İçerik

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank’tan 120 ay vadeyle 100 bin TL konut kredisi almayı düşünenlere yüzde 0,93 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre, tüketicilerin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.387 TL olarak belirlenmiştir.

konut kredisi yapılandırma

konut kredisi yapılandırma

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi yapılandırma işlemleri iki farklı sebepten dolayı yapılmaktadır. İlk olarak, tüketicilerin ödemelerini yapmakta zorlanmasından dolayı bu işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra, faiz oranlarının düşmesinden dolayı mevcut kredi faizini düşürmek adına bu işlemlere başvurulmaktadır. Konut kredisi yapılandırma işlemlerinde hem kredinin alındığı banka hem de başka bankalar tercih edilebilir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Krediler, insanların birtakım ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için verilir. Bankalar, kredi verirken çeşitli koşulları göz önünde bulundurmaktadır. Başvuruda bulunan herkesin başvurusu değerlendirmeye alınmaktadır. Kredi verilirken de bazen kefil talep edilebilir. Kefilsiz kredi çekmek isteyenler için de seçenekler bulunmaktadır. Bazı bankalar kefilsiz krediler sunmaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri? Sorusu birçok insan tarafından merak edilmektedir. TEB tarafından kefilsiz kredi seçenekleri sunulmaktadır. Enpara ve ING Bank tarafından da kefil gerektirmeyen

İlgili İçerik

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Yıllık ödemeli konut kredisi için en uygun şartlara sahip bankalardan birisi Halkbank olarak bilinmektedir. Buna göre, 100 bin TL tutarında konut kredisini 120 ay vadeli olarak almak istediğinizde yüzde 0,94 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu bağlamda, aylık taksitleriniz 1.393 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2023 Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi ? başlıklı makalemizde 2020 kredi faiz oranları ne olur, konut kredisi faiz oranları 2019 ve konut kredisi faizi düşecek mi hakkında bilgiler verilmektedir.