• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2151727,668
  % -0,16
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Filecoin Nedir ve Nerelerde Kullanılır? (2023)

Filecoin Nedir ve Nerelerde Kullanılır? (2023)

Kripto para dünyasında bir çok ünlü ve popüler coin yer almaktadır. Bu coinlerden bir tanesi filecoin olarak piyasada. Filecoin hacmi yüksek olan çok yatırımcısı olan bir kripto para türüdür. Son zamanlarda en çok tercih edilen kripto paralardan bir tanesi olan filecoinin kim tarafından çıkarıldığı da merak edilmektedir. Filecoin Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Filecoin Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

FIL coin, her ne kadar ICO’su 2017’de yapılmış olsa da 15 Ekim 2020’de hayata geçirilen Filecoin, dosyaların internet üzerinde güvenli şekilde saklanmasını sağlayan eşler arası bir ağ olarak bilinir. Daha kolay bir tanımla, herkesin kendi bilgisayarı üzerinden FIL karşılığında yedek depolama alanı kiralamasını sağlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Öte yandan dileyen kişilere de ağ üzerinde depolama alanı satın alma imkanı sunulmaktadır.

Resmi web sitesinde belirtilene göre Filecoin, “insanlığın en önemli bilgilerini muhafaza etmeyi hedefleyen” merkeziyetsiz bir bulut veri depolama çözümü. Filecoin; ağ katılımcılarının, depolama alanı kiralamak isteyen kullanıcılara hizmet sundukları bir “veri piyasası” olarak tanımlanıyor.

Filecoin Nedir ve Nerelerde Kullanılır

Filecoin’in (FIL) Geliştiricisi Kim?

Filecoin, Protocol Labs tarafından yaratılan bir açık kaynak yazılım. Juan Benet tarafından kuruldu. Filecoin, girişim sermayesi şirketlerinden de önemli destekler aldı. Tohum finansmanı aşamasında Digital Currency Group ve Winklevoss Capital gibi şirketlerin yanı sıra Naval Ravikant gibi önemli isimlerden 120 bin dolar finansman sağlayarak katkıda bulundu. 2017 yılına gelindiğinde ise yine Winklevoss Capital ve Andreessen Horowitz ile birikte Union Square Ventures, Sequoia Capital gibi risk sermayesi şirketleri, Filecoin’e 52 milyon dolar yatırdı. Filecoin’in yatırımcıları arasında Coinbase’in kurucu ortağı Fred Erhsam da bulunuyor.

Nano Coin Nedir Ne Amaçla Üretildi Nasıl Alınır?

Kripto para denildiğinde artık milyonlarca insanın konun en detaylı alanlarına kadar bilgi sahibi olduğunu biliyoruz. Bu gelişime uyum sağlayan herkes için sorunları tespit etmek pek zor olmuyor ve Nano coin üretilmesine yön verebiliyor.Nano coin son yılların en popüler ve kendisi adına yeni bir marka ismiyle piyasaya sunulmuş durumda. Düzenli olarak gösterilmekte olan çabalar neticesinde kripto para

İlgili İçerik

Filecoin Nasıl Çalışıyor?

Hemen her merkeziyetsiz platform gibi Filecoin de, kişilerin kendi verilerinin koruyucusu olması ilkesi üzerine geliştirilmiştir. Zira merkeziyetsiz veri saklama protokolleri, dünyanın her yerinden veriye erişme olanağı sunarken herkesin kendi verilerinden sorumlu olması koşulu vardır.

Solana Coin (SOL) Nedir? (2023)

Kripto paralarda Bitcoin ve Ethereum'un gerileyişi kripto yatırımcılarını üzmüş olsa da, bazı Altcoin projelerinde durum biraz daha farklılık göstermektedir. Son zamanlarda yükselişe geçen solana rekor üzerine rekor kırarak yatırımcıların gözdesi haline geldi. Solana Coin (SOL) Nedir? Solana, merkezi olmayan finans ( DeFi ) çözümleri sağlamak için blockchain zincir teknolojisinin izinsiz doğasını kullanan bankaların son derece işlevsel bir açık tokendir. Proje üzerinde il çalışma fikri 2017 de başlamıştır, Resmi olarak

İlgili İçerik

Dolaşımda Kaç Filecoin (FIL) Bulunuyor?

Filecoin maksimum arz miktarı 2.000.000.000 FIL olarak belirlenmiştir. Güncel fiyat, FIL başına $62,7442. Filecoin, $236,75 ile tüm zamanların en yüksek değerinin %73,50 altında. Güncel dolaşımdaki arz 115.117.217 FIL.

Son dönemlerde Dijital Paralardan gelir elde etmek isteyenler ilgili makalemize göz atarak bilgi sahibi olabilir.

Bir önceki yazımız olan Solana Coin (SOL) Nedir? (2023) başlıklı makalemizde nasıl alınır?, Solana (SOL) coin nereden ve SOLANA Ağı Nasıl Güvende? hakkında bilgiler verilmektedir.