• YARIM ALTIN
  8.438,00
  % -1,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8555
  % -0,60
 • € EURO
  36,0981
  % 0,21
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % -0,80
 • BITCOIN/TL
  2251209,183
  % 1,54
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

İstiridye MantarI Yetiştiriciliği Teşvik

İstiridye MantarI Yetiştiriciliği Teşvik

Son dönemde istiridye mantarı yetiştiriciliği oldukça gözde. Devlet tarafından verilen destek ve hibeler de bu anlamda mantar yetiştiriciliğinin de önünü açmış oluyor. Bununla ilgili olarak yani mantar yetiştiriciliği yapmak için öncelikli olarak kursa gitmek daha hızlı ve planlı bir şekilde büyümeyi de sağlıyor. Yeterli sermayeniz yok ise bu durumda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan da bu konuda destek alabiliyorsunuz. Aynı zamanda tabii ki KOSGEB ve Ziraat Bankası tarafından size sunulmuş olan mantar kredisine başvuru yapma şansına sahipsiniz. Buna bağlı olarak kültür mantarıi istiridye mantarı gibi önemli mantarların yetiştiriciliği ile ilgili kurslar da mevcuttur.

Ücretsiz Çiğköfte Bayiliği Veren Firmalar

Bu yazımızda kültürümüzün bir parçası olan çiğ köftenin satışını yapan ücretsiz çiğköfte bayiliği veren firmalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği gibi Türkiye'nin her lokasyonunda çiğ köfte ile ilgili satış yapan alanlar bulunmaktadır. Özellikle bütçesi daha düşük girişimler açısından büyük bir fırsat olarak sunulmuştur.ücretsiz çiğköfte bayiliği veren firmalarDirekt olarak bir veya

İlgili İçerik

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Son dönemlerde mantar yetiştiriciliğinin daha ön plana çıkması ve bu konuda istihdam sağlanması için istiridye mantarı yetiştiriciliği çok önemli bir hal aldı. Devlet desteği de oldukça fazla. Devlet tam destek ile özellikle 2021 yılından itibaren mantar yetiştireceğinin de desteğini sağlamaktadır.

istiridye mantarı yetiştiriciliği

istiridye mantarı yetiştiriciliği

İstiridye Mantarı Üretimi Devlet Desteği 2021

2021 yılından itibaren üretim devlet destekleri iyice artmış bulunuyor. Tabii ki burada belirli şartlar dahilinde bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için genel anlamda vergi dairesine kayıt olunması, belediyeden ruhsat alınması, gıda üretim belgesi alınması ve kalite belgelerine ihtiyaç var. Buna bağlı olarak hibe destekleri, devlet tarafından sunuluyor. Zaten 2017 yılında ilk olarak başlatılmış olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme destekleri haricinde günümüzde daha da artmış şekilde destekler veriliyor.

Çiftçilere Devlet Destekli Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Devletimiz, çiftçilere devlet destekli hibe kredisi ile yardım ederek; çiftçilik ve turizm gibi sektörlerin canlanmasını sağlamaktadır. Fakat devlet destekli hibe kredisi verilirken; belirli bir takım şartlar ve kurallar koymaktadır. Eğer başvuru yapan kişi bu şartlara ve kurallara uyuyorsa; ancak bu şekilde başvuru yapabilir. Şartlara uymayan kişiler, devlet destekli hibe alamamalarının yanı sıra; aynı zamanda başvuru dahi yapamamaktadır.Devletin çiftçilerden istediği bu şartlar; tamamen gerçek ihtiyaç ve proje sahiplerine destek verilebilmesi

İlgili İçerik

Depoda Mantar Yetiştiriciliği

Aslında az önce bahsettiğimiz gibi istiridye mantarı yetiştiriciliği özel bir durum buna bağlı olarak devlet desteğinden yararlanmak istiyorsanız kendinize ait bir şirketiniz olmalı. Bunun için merdiven altı olmadıktan sonra depoda da böyle bir işlem yapabilirsiniz.

istiridye mantarı yetiştiriciliği teşvik

istiridye mantarı yetiştiriciliği teşvik

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kazancı

mantar yetiştiriciliği veya herhangi bir girişim kazancından bahsederken elbette ki önemli olan sizin burada nasıl bir yatırım yaptığınızdır. Bu yüzden açılan kurslarda takip etmeniz ve kurslarla birlikte hareket etmeniz çok daha sağlıklı sonuç verir.

2023 Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ? (Faizsiz Hayvan Kredileri)

2021 hayvancılık kredisi için Türkiye’de hizmet veren birçok banka; kişilere kolaylıkla kredi verebilmektedir. Başta kamu bankası olan Ziraat Bankası olmak üzere, diğer birçok özel banka da 2021 hayvancılık kredisi vermektedir. Buna ek olarak, devlet destekli 2021 hayvancılık kredisi yerine hayvancılık hibe desteği de belirli şartlar sağlandığı takdirde; ilgili bankalardan alınabilmektedir. Hayvancılık Hibe Desteği Nasıl Alınır ? Eğer hayvancılık alanında bir projeniz varsa ve 2021 hayvancılık kredisi almak istemiyor; hibe olanaklarından

İlgili İçerik

Evde İstiridye Mantarı Tohumu Nasıl Yapılır?

Günümüzde büyük marketlerde bununla ilgili kitler de satılmaktadır. Mantar yetiştiriciliği konusunda bilgi olarak paketler sayesinde evlerde de yetiştirme şansımız bulunmaktadır. Uygun koşulları sağlamış olduğunuz ortamlarda sulamalar sonrasında sizler de mantarlarınıza kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Çiğköfte Bayiliği Veren Firmalar başlıklı makalemizde battalbey çiğ köfte bayilik, bayilik veren firmalar ve çiğ köfte bayilik oses hakkında bilgiler verilmektedir.