• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2108895,212
  % 0,26
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi siciliniz olumsuz olduğu zaman kredi çekmeniz güç hale gelebiliyor. Bu noktada pek çoğumuzun aklına hemen, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mı türünden sorular geldiğini duyabilmekteyiz.

Hayatımızın her alanında, bir birikimimiz olmadan hepimiz bir ürünü ya da hizmeti elde etmeyi istemişizdir, ancak bu ürünün fiyatını ve hizmetin bedelini karşılayacak maddi imkan elimizde bulunmuyor olabilmektedir. İşte bu noktada, devreye kredi çekmek imkanları girmektedir.

Her Şeye Rağmen Kredi Veren Bankalar

Kredi notunuzun düşük olması durumunda ümitsizliğe kapılmamak en doğrusu olacaktır. Notunuzu düzeltmek adına çabalarda bulunmanız ve iyi bir araştırma sağlamanız gerekmektedir.

Daha önce sizlere bu bağlamda her şeye rağmen kredi veren bankalar isimli bir içerik hazırlamış ve tüm detayları aktarmıştık. O makaleye dönüş sağlayıp göz atmanızda fayda olacaktır.

Kredi çekmek, bankaların sizin gelirinize göre belirlediği ve belirli bir faiz oranıyla aylık ödemelerle bankaya geri ödemek durumunda kalacağınız toplu paranın alınması ya da çekilmesi anlamlarına gelmektedir.

Ancak bankaların kredi verirken dikkat ettiği bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi diyebileceğimiz husus, kredi çekmeyi talep edecek kimsenin daha önceden bankalarla geliştirmiş olduğu ilişkileri sonucu belirlenmekte olan kredi notu olarak sayılmaktadır.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hakkında bir liste vererek siz ziyaretçilerimize bilgilendirmeden önce, kredi notu, kredi notunun kim tarafından belirlenmekte olduğu ve kredi notunun nasıl yükselebileceği hakkında bilgi vermeyi uygun gördük. Aşağıdaki başlıklarda bu soruya cevap bulabileceksiniz.

Kredi Notum Düşük Kredi Alabilir Miyim?

Kredi notu, kredi çekmek isteyenlerin daha önceden bankalarla gerçekleştirmiş olduğu ilişkilere sadık olmasına göre belirlenmiş olmakta olan ve bankaların kredi verirken çeşitli açılardan dikkat etmekte olduğu hatta, kredi verip vermemeye, kredi verirken kefil istemiş bulunduğu notlara denilmektedir.

Daha önce yine kredi notum düşük kredi alabilir miyim sorusunu cevaplandırmış ve detaylı bilgileri size aktarmıştık.

kredi notum düşük kredi alabilir miyim

kredi notum düşük kredi alabilir miyim

Bu sebeple kredi notu, kredi çekerken bankaların en çok dikkat etmekte olduğu hususlardır. Kredi notu, çok iyi, iyi orta, riskli ve çok riskli şeklinde gruplara ayrılmaktadır. Bankalar her kredi notu grubuna göre ayrı kredi vermek politikaları izlemektedir. Kredi notumuzu ülkemiz içerisinde KKB olarak kısaltılmış olan Findeks belirlemektedir.

Bu sebeple kredi notu yerine Findeks kredi notu da denilmektedir. İki terim de aynı anlamlara gelmektedir. Çünkü ülkemizde kredi notu belirlemekte olan tek kuruluş Findeks olmaktadır. Kredi notu bankaların kredi vermeden önce, dikkat ettiği tek faktör oluyor olmasa da, en önemli faktörlerden biri olarak görülmektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Ancak kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da ülkemizde bulunmaktadır. Bu bankalardan bazıları, Garanti, Yapı ve Kredi, Akbank, İş Bankası ve TEB gibi bankalar yaklaşık olarak 10. 000 TL tutarını geçmemekte olan miktarlarda, kredi notu düşük olan kimselere çeşitli şartlar altında kredi vermektedir.

Ancak bu bankaların dışında, kredi notu düşük olan kimselere, daha avantajlı olarak kredi veren, Burgan Bank ve Aktifbank N Kolay Kredi gibi bankalar olmaktadır. Ancak bu bankaların da bazı şartlarının olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Borcu Başkasına Devredilir Mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.