• YARIM ALTIN
  8.438,00
  % -1,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8556
  % -0,60
 • € EURO
  36,0645
  % 0,09
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3776
  % -0,82
 • BITCOIN/TL
  2248789,445
  % 1,43
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

Kredi kartları ve kredi için düzenli ödemeler yapılmadığı durumlarda; banka kredi borçlarını icraya gönderebiliyor. İcraya yani avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemini yapmak, borcu ödemek için mutlaka gereklidir. Eğer borcunuzu ödemek istiyorsanız; avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemini size en uygun gelen vade ile yapılandırarak; borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Her ne kadar avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemi kişilerin borçlarını ödeyebilmeleri için bir şans olarak görünse de; kişiler borçlarını yapılandırdıktan sonra ödeme yapmadıkları takdirde hapis cezası alabilmektedir.

Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi Borcu Yapılandırma

Avukata Giden Kredi Kartı Borcunu Yeniden Taksitlendirme

Tıpkı avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemleri gibi, kredi kartı borcunu yeniden taksitlendirme işlemleri de aynı şekilde ilerlemektedir. 90 gün boyunca ödenmeyen kredi kartı borçları avukata yani icraya gitmektedir. Bunun ardından banka sizinle avukat aracılığı ile iletişimde geçmekte; kredi kartı borcunuzu yapılandırabilmek için uygun taksit seçenekleri sunabilmektedir. Bu taksit seçeneklerini banka ya da avukat ile görüşerek; kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin kredi kartı borcunuz 10 bin TL dahi olsa, aylık 200 TL ödeme yapabileceğinizi belirterek, yeniden taksitlendirme avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fakat bu konuda avukata giden kredi borcunu yapılandırma işleminde de olduğu gibi, yeniden taksitlendirme yaptıktan sonra; borçlarınızı aksatmadan ödemeniz gerekmektedir. Aksi durumda hapis cezası alabilirsiniz.

Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi Kartı Borcu Avukat Masrafı Ne Kadar

avukata giden kredi borcunu yapılandırma yaptıysanız ya da kredi kartı borcu için avukat ile anlaşma sağladıysanız; avukatın tüm masrafları size ait olacaktır. Net bir tutar olmamakla beraber, kredi kartı borcu avukat masrafı, bankadan bankaya ve hatta avukattan avukata değişiklik gösterebilmektedir. Borç tutarı ile doğru orantıda artan avukat masrafı; 100 Türk Lirası ila 10 Bin Türk Lirası arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda en doğru bilgiyi, borcunuzdan dolayı sizinle iletişime geçen avukattan alabilirsiniz.

Bir diğer içeriğimiz olan Emekliye en fazla promosyon veren bankalar başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.

Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcunuzu 3 dönem üst üste ödemediğiniz takdirde borcunuz icralık oluyor; ve avukata veriliyor. avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmeniz için, avukat ile anlaşma sağlamanız gerekmektedir. Avukat ve banka ile yapacağınız anlaşma neticesinde belirli taksitler ile aylık düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gereklidir.

Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi Borcu Yapılandırma

İcralık Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2021

avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemi gibi icralık kredi kartı borcu taksitlendirme yapabilmek için, bankanın çalıştığı avukat ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Avukat, orta yolu bulmanızı sağlayarak icralık kredi kartınızın borcunu size uygun bir şekilde taksitlendirecektir. Aylık belirli bir tutar anlaşması yaparak; düzenli ödemeler yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, icra süresince avukat masrafları ve dosya masrafları sizin tarafınıza ait olacaktır. Taksitlendirme ile beraber bu diğer masrafları da ödemeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Aile Toplum Kağıdı Nedir, Nereden Alınır? (Aile Toplum Kağıdı Sorgulama) başlıklı makalemizde aile toplum kağıdı edevlet, aile toplum kağıdı nereden alınır ve aile toplum kağıdı nereden çıkarılır hakkında bilgiler verilmektedir.