• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8556
  % -0,60
 • € EURO
  36,0361
  % 0,10
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3777
  % -0,80
 • BITCOIN/TL
  2244942,288
  % 1,28
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Aile Toplum Kağıdı Nedir, Nereden Alınır? (Aile Toplum Kağıdı Sorgulama)

Aile Toplum Kağıdı Nedir, Nereden Alınır? (Aile Toplum Kağıdı Sorgulama)

Aile toplum kağıdı, bakım maaşı almada ve engelli maaşlarında istenilen resmi belgelerden bir tanesidir. Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak verilen aile toplum kağıdı sayesinde bir ailenin durumu hakkında talep eden kuruma bilgi verilir. Bu sayede de evrağı talep eden şirket, firma ya da kurum; aile yapısına ve durumuna göz atarak konu hakkında karar verebilir.

Aile Toplum Kağıdı Ne İşe Yarar

Türkiye’deki sosyal ve ekonomik problemlerin belirlenmesi ve çözüm konularında aile ve sosyal politikalar bakanlığı çatısı altında hizmet vermekte olan aile ve toplum hizmetleri; ailelerin bir bütün olarak kalması için gerek manevi gerekse maddi konularda destek vermektedir. Bu sebeple de; resmi evraklardan birisi olan aile toplum kağıdı; aile birey sayısını, ikamet yeri ve maddi durum gibi bilgilerin bulunduğu resmi bir evraktır. Bu evrak, gerekli mercilere verilir, inceleme sonucunda ise aileye destekte bulunulur.

Aile toplum kağıdı

Aile Toplum Kağıdı Nereden Alınır?

Bulunduğunuz il ve ilçelerde yer alan hükümet konaklarında hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumlarından ve e devlet internet sitesi üzerinden aile toplum kağıdı alabilirsiniz. Size en yakın hükümet konağına ya da nüfus müdürlüğüne giderek; aile toplum kağıdı çıkarmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. İlgili çalışan, sizden kimlik bilgilerinizi alarak oldukça kısa bir sürede aile toplum kağıdı belgenizi teslim edecektir. Hükümet konağına gitmeden, bilgi almak isterseniz; Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait olan 0312 705 55 00 numarasını arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Aile toplum kağıdı

E Devlet Aile Toplum Kağıdı Alma

E Devlet aracılığıyla hükümet konaklarına gitmeden, sıra beklemenize gerek kalmadan aile toplum kağıdı alabilirsiniz. E Devlet kullanıcısıysanız, resmi internet sitesine giriş yaparak arama bölümüne “ e devlet aile toplum kağıdı alma “ yazmanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada kendinizin, eşinizin, çocuklarınız, varsa eski eş ya da eşlerin bilgilerini içeren kayıtlara ulaşabilir; çıktı alabilirsiniz. E Devlet Aile Toplum Kağıdı almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Aile toplum kağıdı

Aile Toplum Belgesi Sorgulama

Aile bireylerinin maddi ve birtakım diğer durumlarını genel bir şekilde sorgulama aşamasından sonra; talep eden kişiye verilen nüfus kayıt örneği şeklindeki kağıda; aile toplum belgesi de denilmektedir. Nüfus kağıt örneği üzerinde ailede yaşayan kişilerin tamamı yerinde, evrak talebinde bulunduğu anda hanede yaşayan kişilerin durumlarını kişilere sunar.

Aile toplum belgesi sorgulama işlemlerinizi yaşadığınız il ya da ilçelerde yer alan nüfus müdürlüklerinde gerçekleştirebilir ya da, çok daha kolay bir yöntem olan e devlet üzerinden aile toplum belgisi sorgulama işlemlerinizi; kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. E devlet üzerinden sorgulama yapamıyor ve ayrıca Hükümet Konağına gidecek imkanınız, olanağınız bulunmuyorsa; 0312 705 55 00 numaralı toplum hizmetleri genel müdürlüğü bilgi hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Aile toplum kağıdı

Aile toplum kağıdı

Tc İle Aile Toplum Kağıdı Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC kimlik numaranız ile ilgili sorgulama adresine giderek, kolaylıkla sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Lakin sorgulama yapmadan önce bilmeniz gereken husus, TC kimlik numaranıza ek olarak e devlet şifrenizin de bulunması. E devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubelerinden talep edebilirsiniz. E devlet’in yanı sıra, yaşadığınız il ya da ilçede yer alan Hükümet Konaklarına da başvuru yaparak, tc ile aile toplum kağıdı sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik sorgulamanın ardından size isteğinize bağlı olarak bir adet sorgulamanızın sonucuna dair, resmi belge niteliğinde olan aile toplum kağıdı verilecektir.