• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2228369,725
  % 0,24
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

2023 BETAV Bursu Başvurusu

2023 BETAV Bursu Başvurusu

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı

Bitlis’li bir çok öğrencinin okumasına katkıda bulunan BETAV bursu, Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı tarafından verilmektedir. En önemli meselenin Bitlis’in ve Türkiye’nin eğitim düzeyini arttırma inancı olduğu inancıyla kurulmuş bir vakıftır.

Tarihte kültür ve eğitim alanında büyük bir öneme sahip olan Bitlis son asırda yaşanan savaş ve istikrarsızlık ve yaşanan göçlerin etkisi ile iktisadi ve kültürel canlılığını maalesef kaybetmiştir. Bu duruma karşı varlığını devam ettirmek, gelişmek için mücadele etmiş ve etmeye devam eden Bitlis’li bazı iş adamları ve aydınlar tarafından 1987 yılında BETAV kurulmuştur. BETAV’ın kuruluş amacı geleceğe bir umut olmak, gelişim ve eğitim imkanlarını güçlendirmek amacı ile kurulmuştur.

BETAV Bursu

Şehirde eğitim kalitesini arttırmak, eğitim düzeyini yükseltmek amacı ile kurulan BETAV Bitlis’li bir çok gence burs imkanı sağlamıştır. Vakfın öncelikli amacı yeteneği olan ve istekli olan gençlere destek vermektir. Çeyrek asırdır varlığını sürdüren BETAV, BETAV bursu ile 3.636 öğrenciye burs imkanı sağlamıştır.

BETAV Bursu Başvuru Koşulları

 • Başvuru yapacak kişinin kendisinin ve/veya ebeveynlerinin Bitlis doğumlu olması,
 • Ülkemizde bir devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm kazanmış olması,
 • Maddi imkanlarının eğitim durumunu karşılama konusunda yetersiz olması
 • Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı bursu dışında başka bir burs alıyor olmaması (KYK Bursu haricinde)

Bu koşulları sağlayan öğrenciler BETAV Burs başvurusu yapabilecekler. Burs başvurularında öncelik tıp fakültesi ve teknik bölüm kazananlara verilecektir.

Bursiyer seçimi yapılınca dikkate alınan bir diğer öncelik ise başvuru yapan öğrencinin üniversite giriş sınavındaki başarısı ve mezun olduğu okuldaki notudur.

2021 BETAV Burs Başvurusu

BETAV Bursu Başvurusu

BETAV Bursu Başvurusu

Betav bursu başvuruları E-Bursum üzerinden yapılmaktadır. Üye olduktan sonra ilk olarak üyeliğniizi aktifleştirin. Başvuruyu yapmak için öncelikle E-Bursum sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı sayfasına girmeniz gerekir. Bu sayfaya girdikten sonra Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı bursu başvurusu yapabilirsiniz.

BETAV Bursu Başvuru Tarihleri

2021 BETAV Bursu başvuru tarihleri henüz açıklanması ancak açıklanır açıklanmaz sistemimizde tarihler güncellenecektir. Sitemizi takipte kalarak başvuru sürecinden haberdar olabilirsiniz.

En çok merak edilen sorulardan biri de BETAV bursu ne zaman verilecek sorusudur. Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı bursu, burs başvuru sonuçları açıklandıktan kısa bir süre sonra burs almaya hak kazanan öğrencilere verilmeye başkanmaktadır.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı Bursu hakkında detaylı bilgi için vakıf sitesini buradan incleyebilirsiniz.

2021 Burs Veren Yerler Listesini inceleyerek 2021 burs veren tüm özel kurumlar ve kamu kurumlarını takip edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2023 Burs Veren Yerler başlıklı makalemizde burs veren yerler hakkında bilgiler verilmektedir.