• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2109060,626
  % 0,86
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

2023 Burs Veren Yerler

2023 Burs Veren Yerler

Burs Veren Yerler

Hepimiz birçok öğrenci gibi üniversite sınavı sonuçlarımız açıklanır açıklanmaz ilk işi bur veren yerler araştırması yapmak olmuştur. Eskiden düzenli bir liste şeklinde burs veren yerler listesi bulmak çok zordu. Şimdi ise daha kolay bir şekilde bulunabiliyor. Biz d

e üniversiteyi kazanan öğrencileri tebrik eder burs aramalarında bir nebze olsun faydamız olsun diye 2021 burs veren yerler, burs veren kurumlar, burs veren dernekler listesi hazırlamaya karar verdik. Listemizi inceleyerek şartlarına uyduğunuz tüm kurumlara, derneklere, firmalara burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrencilere Burs Veren Vakıflar

Burs konusunda en çok alternatif vakıflarda bulunmaktadır. Birçok vakıf öğrencileri desteklemek adına burs vermektedir. Kriterlerinizin uyması durumunda bu burslardan bir veya birçoğunu alma imkânınız vardır.

Şehir vakıflarının birçoğu öğrencileri burs ile desteklemektedir. Ancak şehir vakıfları genelde kendi hemşerileri olan öğrencilere burs vermektedir. Yani örneğin Konyalı iseniz Konya vakıflarını kesinlikle takip edin. Buralardan burs alma ihtimaliniz her zaman daha fazladır. Çünkü sadece kütüğü aynı şehirde olan öğrencilere burs verdikleri için doğal olarak rakip sayınız oldukça düşük olur.

Burs veren yerler

Burs veren yerler

Burs Veren İş Adamları

Burs veren yerler arasında alternatiflerinizden biri de burs veren iş adamlarıdır. Bazı iş adamları kişisel olarak birçok öğrenciye desteklemek adına burs vermektedir. Çevrenizde veya tanıdıklarınızın çevresinde burs veren iş adamları varda burs konusunda onları da değerlendirebilirsiniz.

Burs Veren Dernekler

Burs alma konusunda alternatiflerinizden biri de derneklerdir. Çok sayıda derneğin faaliyetleri arasında belirli sayıda öğrenciye burs vermek vardır. Dernekler arasında da vakıflarda olduğu gibi sadece kendi şehirlerinde olan öğrencilere burs verme durumu oldukça yoğundur. Ancak bazı dernekler de bazı vakıflar gibi burs verirken öğrencinin nereli olduğuna bakmaksızın burs vermektedir. Üniversiteyi kazanmış ve burs başvurusu yapmak isteyenler kesinlikle dernekleri de gözden kaçırmamalıdırlar.

Burs Veren Eğitim Kurumları

Bazı üniversiteler ve eğitim kurumları da öğrencilerinden bazılarını burs ile desteklemektedir. Okumaya hak kazandığınız üniversitenin böyle bir faaliyeti olup olmadığını araştırarak varsa eğer okuduğunuz üniversiteye sizler de burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Üniversite okuyan bir öğrenciyseniz eğer kesinlikle burs başvurularınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Burslar sizi öğrencilik döneminde rahat bir öğrencilik geçirmenizi sağlayacak ve birçok problemi zorlanmadan aşabileceksiniz. Ancak maddi durumu iyi olan öğrencilerin burs başvurusu yapmayıp bu hakkı maddi durumu kötü olan öğrencilere bırakmalarını da tavsiye ederiz. Zor şartlarda okumak için çaba sarf eden birçok öğrenci bulunmaktadır. Ve maddi durumu iyi olup buna rağmen burs alan öğrenciler aslında maddi durumu kötü olan insanların yerine bu bursu almış olacaklardır.

Burs veren yerler genelde kriterler arasında gelir düzeyinin düşük olup mal varlığının belirli bir miktarın altında olmasına bakmaktadır. Burada amaç tamamen gerçekten ihtiyacı olan öğrencilere burs verebilmektir.

Burs Veren Yerler Listesi

Sizler için burs veren yerler listesini detaylı bir şekilde hazırladık. Listede bulunan kurumlara tıklayarak kurumların burs koşullarını, burs başvuru tarihlerini ve detaylı bilgilerini de inceleyebilirsiniz. Ayrıca E-Bursum üzerinden detaylı burs analizi yapabilirsiniz.

Burs Veren Vakıflar Listesi

Aydın Doğan Vakfı Bursu

Betav Bursu

2021 İsmail Özseçkin Vakfı Bursu Başvurusu | ÖSEV Bursu

Bir önceki yazımız olan 2023 Aydın Doğan Vakfı Bursu başlıklı makalemizde Aydın Doğan Vakfı ve Aydın Doğan Vakfı Bursu hakkında bilgiler verilmektedir.