• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2225241,298
  % 0,19
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Hangileri, Başvuru Koşulları (2023)

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Hangileri, Başvuru Koşulları (2023)

Öğrencilerin dar ekonomisi göz önüne alındığı zaman titiz  ve dikkatli bir kullanımla kredi kartları öğrenciler için kolaylık sağlayabiliyor. Öğrencilerin kredi kartı seçimlerinde göz önüne alacağı kriterler olacaktır. Bu bağlamda en iyi öğrenci kredi kartları seçeneklerini değerlendirip kendileri için en uygun olanı tercih etmeleri kendi faydalarına olacaktır.

Öğrenciler ekonomik yönden çok geniş imkanlara sahip olamamaktadır. Gelir olarak aldıkları burs, öğrenci kredisi veya ailelerinden gelen maddi destek kapsamında ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıkları için kredi kartı limiti konusunda çok dar bir tutar işlerini görecektir. Bu dar limitlerin dışında çıkmak da ilerleyen dönemlerde kendileri için ciddi sıkıntılar çıkartabilecektir. Bu bilgi kapsamında dikkat etmeli ve aşağıda listeleyeceğimiz seçenekler arasından kendilerine en uygun olanı tercih etmelilerdir.

Aşağı başlıklarda yer alan seçenekler öğrenciye kredi kartı veren bankalar kapsamında hazırlanmış olup detaylarına da ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartlarının Avantajları

Öğrencilik hayatı göz önüne alındığında ekonomik yönden çok kısıtlı bir hayat yaşamak gerekliliği ön plana çıkmaktadır. Durumun böyle olması öğrencilik hayatında her zaman nakit para bulunduramama veya taksitli işlem yapamama gibi durumlara yol açıyor olabilir.

Durum böyle olunca öğrenci kredi kartlarının avantajları öğrenciler için bir miktar kolaylık sağlayabiliyor. Öncelikle bilinmesi gereken bahsedeceğimiz kredi kartlarının düşük limitli olması nedeniyle ödeme günlerinde öğrencileri çok ciddi bir sorunla karşılaşmasını önlemesidir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi siciliniz olumsuz olduğu zaman kredi çekmeniz güç hale gelebiliyor. Bu noktada pek çoğumuzun aklına hemen, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mı türünden sorular geldiğini duyabilmekteyiz.Hayatımızın her alanında, bir birikimimiz olmadan hepimiz bir ürünü ya da hizmeti elde etmeyi istemişizdir, ancak bu ürünün fiyatını ve hizmetin bedelini karşılayacak maddi imkan elimizde bulunmuyor olabilmektedir. İşte bu noktada, devreye kredi çekmek imkanları girmektedir. Her Şeye Rağmen Kredi Veren

İlgili İçerik

Bunun yanı sıra aşağıda cevabını bulabileceğiniz ve gönlünüze göre tercih edebileceğiniz en iyi öğrenci kredi kartları seçenekleri sayesinde artık olası ihtiyaçlarınız kapsamında taksitli işlem yapabiliyor olacaksınız. Tabii ki bunun yanı sıra ilgili kredi kartının yayıncısı olan banka kredi kartına özel indirimler, kampanyalar düzenleyecek ve bu imkanlardan da faydalanabiliyor olacaksınız.

Sizler için bu avantajlardan yararlanabilmek adına yapabileceğiniz işlem aşağıda yer alan öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesinden sizin için en uygun olanı belirleyip başvurmak olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

Öğrenci kredi kartına sahip olabilmek için bankaların şart koyduğu bazı başvuru koşulları bulunmaktadır. Aşağıdaki listeden rahatlıkla takip edebileceğiniz bu kriterlerden bir tanesinin bile eksik olmaması gereklidir.

 • 18 ile 25 yaş aralığında bulunuyor olmak,
 • TC Kimlik Kartı, ehliyet veya pasaport fotokopisi,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Eğitim görülen üniversiteye ait öğrenci belgesi (açıköğretim kabul edilmeyebilmektedir),
 • Sizlere sunulan tüketici sözleşmesinin imzalı hali,
 • Kredi notunun kritik seviyede bulunmuyor olması

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Aşağıdaki başlıklarda öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve kredi kartı isimleri, detaylarına ulaşabileceksiniz. Burada önemli olan nokta kendiniz için en uygun olanın seçimini sağlamaktır. Öyle ki en iyi öğrenci kredi kartları hangileri sorusunun cevabını verilen bilgiler doğrultusunda en uygun şekilde yalnızca siz verebilirsiniz.

Bonus Genç Kredi Kartı – Garanti BBVA

Garanti bankasının sunmuş olduğu geniş imkanlara sahip olan bonus genç isimli kredi kartı alınması en kolay olan kredi kartı türlerinden bir tanesi. Tabii ki yukarıda bahsettiğimiz şartlara uygun biri olmanız gerekmektedir. Kart limiti olarak 500 TL tutarı sunulmaktadır.

bonus genç kredi kartı

En iyi öğrenci kredi kartları listemizde yer alan diğer bir seçenek olan bonus genç kredi kartı öne çıkan en uygun özellikleri arasında herhangi bir kullanım ücreti kesmiyor olması, geniş kampanyalar ve imkanlar sunuyor olmasıdır.

Güncel kampanyaları arasında:

 • Restaurant ve kafelerde yapılan alışverişlerde 35 TL bonus kazandırması,
 • Steam, itunes, aral game gibi platformlardan yapılacak olan 30 tl tutarında veya üstünde bir alışverişe 15 tl bonus puan veriyor olması,
 • Peşin alınan ürünleri sonradan taksitlendirebilme imkanı,
 • Alınan ürünün ödeme tarihini 1 ay sonrasına erteleyebilme,
 • Nakit avans ve taksitli para kullanım imkanları tanımlanması

Gösterilebilir.

Öğrenciye 5 Bin Lira Kredi

Öğrenciye 5 bin lira kredi verilmesi son dönemde çok konuşulan konulardan biridir. Öğrencilerin çeşitli sebeplerle ihtiyaçları olabiliyor. Bu tarz bir durumda kredi ihtiyacını kullanabiliyor. Öğrenciye kredi verilmesi aslında bazı şartların yerine getirilmesine bağlı olarak karşımıza çıkan bir durum.Herhangi bir işlem yapmak istediğinizde işlemin mahiyetine göre banka sizlerle sorgulama yapar ve buna bağlı olarak size bir kredi sunulması sağlanır. İşte bu durumda da yine aynı durum söz konusudur. Yani size

İlgili İçerik

Axess exi26 Kredi Kartı – Akbank

Akbank’a ait olan axess exi26 cazip avantajları ile ön plana çıkan öğrenci kredi kartlarından bir tanesidir. İlk yıla özel hiçbir kart ücreti talep etmeyen kredi kartında bunun yanı sıra pek çok fırsat bulunmaktadır. Ayrıca bir yıl sonrasında talep edilecek kart kullanım aidatları oldukça cazip tutarlarda bulunmaktadır.

Kart limiti olarak 750 TL tutarı sunulmaktadır.

axess exi26 öğrenci kredi kartı

Bu fırsatlar arasında:

 • Axess üye işyerlerinde yapılan alışverişlerde chip-para kazanma imkanı sunması,
 • Peşin alışverişi sonradan taksitlendirebilme,
 • Yapılan alışverişin ödemesini aylar sonrasına erteleyebilme,
 • Otomatik fatura ödeme talimatları oluşturabilme,
 • Nakit avans kullanabilme

Seçenekleri gösterilebilir.

Kazandığınız puanları nedenle nasıl kullancağınızı bilmiyorsanız Axess Chip Para Puanları Nerelerde Kullanılır? İsimli başlığımızdan detayları inceleyebilirsiniz.

Play Kredi Kartı – YapıKredi Bankası

Yapı Kredi bankasının kullandığı kredi kartı türü olan world kart kapsamında öğrencilere sunulan play kredi kartı sayesinde diğer tüm world kredi kartı kampanyalarından da yararlanabiliyorsunuz. Tabiiki bunun yanı sıra play öğrenci kredi kartına tanımlı ek kampanyalarda bulunmaktadır.

Başvuru şartları yine yukarı başlıkta belirttiğimiz şekilde olan bu kredi kartında ek olarak üniversitelerin önlisans veya lisans bölümlerinde aktif okuyor bulunma zorunluluğunuz mevcuttur. Herhangi bir kart aidatı ödeme durumu öğrenciler için söz konusu değildir.

play kredi kartı

Play kartın öğrencilere sunduğu öne çıkan kampanyalardan bazıları:

 • Anlaşmalı iş yerlerinden yapılacak olan gıda alışverişlerinde 30 TL puan kazanımı,
 • Gittigidiyor üzerinde kazananlar kulübü üyelerine özel 50 tl indirim sunulması,
 • Online yapılacak olan ülke dışı alışverişlerde 45 tl puan kazandırması,
 • QR Kod ile pos’ta yapılacak alışverişlerde 125 tl ve üzeri tutarlara 10 tl hediye puan kazandırması,
 • Mobil ödemeler kapsamında kazanabileceğiniz 50 tl puan,
 • otomatik fatura ödeme talimatları ile yapılan ödemelerde 100 tl’ye kadar puan kazandırma,
 • Gıda ve akaryakıt alışverişlerinde 1 aylık ücretsiz erteletme imkanı

Kampanyaları şeklinde listeyebiliriz.

Maximum Genç Kredi Kartı – İş Bankası

İlk önce “İş’te Üniversiteli” adı altında hizmet veren kredi kartının faaliyetleri iş bankası tarafından Şubat 2021 tarihinde bitirilmiş ve yeni bir girişimleri Olan Maximum Genç Kredi Kartı ile devam etmeye başlamıştı. Şimdi en iyi öğrenci kredi kartları listemizde yer alan maximum genç kredi kartı hakkında diğer detaylara geçelim.

Koşulları yine aynı şekilde olan bu kredi kartında 18-25 yaş arası öğrenci olmak veya çalışıyor olmak kartı alabilmek için yeterli durumda. Eğer ki lisansüstü bir eğitim hayatınız varsa kredi kartı limitinizi 1300 TL’ye kadar yükseltmek de mümkün durumda. Maximum kart kampanyalarından yararlanmak da aynı şekilde mümkün.

maximum genç kredi kartı

Öne çıkan fırsatları arasında:

 • Kültür Yayınlarında yapılacak olan ödemelerde QR Kodu kullanılması durumunda maxipuan kazanılması,
 • English Ninja isimli dil öğrenim platformunda %70’e varan indirimler sunulması,
 • Biryudumkitap platformunu 60 gün boyunca ücretsiz kullabilme,
 • MACFit platformunda yeni üyelik almanız durumunda 3 ay’a varan ücretsiz kullanım hakkı,
 • Boyner’de peşin fiyatına 9 ay vadeli taksit imkanları sunulması,
 • Kolektif academy platformu üzerinde %25’e varan indirim fırsatı

Gösterilebilir.

Kazandığınız maxipuanları nerede kullanacağınıza dair bir bilgiye sahip değilseniz İşbank – Maximum Puanları Nerelerde Kullanılır? İsimli başlığımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

ÜniversiTEB Kredi Kartı – TEB

Bonus kart türünü kullanan TEB öğrenciler için çıkarttığı kredi kartına ÜniversiTEB Kredi Kartı ismini vermiştir. Birçok fırsat ve kolaylık sunan teb öğrencileri de unutmamış.

Kart kullanım aidatı olarak çok cazip tutarlar tahsil eden teb ile bir çok kampanyadan yararlanabiliyorsunuz. Tanımlanan kredi kartı limiti ortalama olarak 500 TL civarlarındadır.

üniversiteb kredi kartı

Bu kampanya ve fırsatlar:

 • Gönderim ücreti tahsil edilmeden çiçek, hediye, konser bileti gibi ürünleri dilediğin adrese gönderebilme,
 • Acil durumlarda gerekli olduğu zaman ücretsiz, çilingir, camcı, çekici çağırabilme,
 • Bonus puan kazanma,
 • Bonus puan kullanarak bilet alma, rezervasyon yapabilme imkanları.

Şeklinde listelenebilir.

Kazandığınız puanların kullanımı konusunda kafanızda soru işareti bulunuyorsa TEB Bonus Puanları Nerelerde Kullanılır? İsimli başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Düşürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilinçsiz kullanımlarda ekonominizi ciddi şekilde bozacak olan kart kullanımı makul şekilde yapılacak kredi kartı limit düşürme işlemi sizi biraz rahatlatabilir. Her ne kadar doğru kullanıldığı zaman insanın bilhassa zor zamanlarında bir çok yönden kolaylık sağlayan kredi kartları, ipin ucunu kaçıran kişiler için ise bir ıstıraba dönüşmektedir.Bilhassa nakit kullanım zorunluluğunu kaldırması, kendi seçtiğiniz uygun vakitlerde maaş gününüze de denk getirerek risksiz ve kolay şekilde ödeme imkanı sunması bir çok dar

İlgili İçerik

Bankkart Genç Kredi Kartı – Ziraat Bankası

En çok tercih edilen öğrenci kredi kartlarından birisi olan Genç Bankkart ziraat bankası tarafından sunulan, hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanım imkanı sunan kartın ismidir. Burs ödemeleri için imkan sağlayan ziraat bankası sağladığı bu hizmet sayesinde burs limitinizce kredi kartı kullanabilmenize olanak sağlıyor.

bankkart genç kredi kartı

Öne çıkan fırsat ve kampanyaları arasında:

 • Hesabınızda herhangi bir tutarda para olmasa dahi Harçlık Avans ismi verilen imkan sayesinde limitiniz kadar faizsiz kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Anlaşmalı iş yerlerinden genç bankkart kullanarak taksitli alışveriş imkanı bulabilirsiniz.
 • Anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş sağlayabilir ve puan kazanabilirsiniz.
 • Nakit avans çekimi sağlayabilirsiniz.

Seçenekleri yer almaktadır.

Kazandığınız World puanları nerede kullanacağınızı bilmiyorsanız Yapı Kredi Worldpuan Kullanılan Yerler, Siteler isimli başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Like Card Kredi Kartı – Vakıfbank

Sağladığı kampanyalar, fırsatların yanı sıra kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan Like Card kredi kartı vakıfbank’a ait olup world kart hizmeti altında öğrencilere kolaylıklar, fırsatlar sunmaya devam etmektedir.

En geniş fırsat ve kampanya imkanı sunan Vakıfbank çok geniş bir kullanım yelpazesi sunmaktadır öyle ki, Ankara Üniversitesi, İTÜ, Yalova Üniversitesi kampüs kartlarınızı like card olarak kullanabiliyorsunuz. Başvuru yapıp bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkün. Bu nednele belki de en iyi öğrenci kartları seçenekleri arasında ön plana çıkacak olanlardan bir tanesi de like card olarak gösterilebilir.

like card kredi kartı

Saymakla bitiremeyeceğimiz fırsat ve kampanyaların ufak bir kısmından bahsetmek gerekirse:

 • Netflix, app store, spotify, fizy platformları üzerinde gerçekleşecek alışverişlerde puan kazanamını,
 • Peşin fiyatına taksit imkanları,
 • Bir senelik kullanım sözünüze 150 tl’ye kadar varabilen indirimler,
 • Gıda alışverişlerinde 60 tl’ye kadar worldpuan kazanamı,
 • Restoran ve kafe alışveirşlerinde 20 tl’ye kadar puan kazanımı,
 • E-ticaret alışverişlerinize özel 30 tl puan kazanımıi
 • Akaryakıt alışverişlerinizde 25 tl’ye varan indirimler,
 • Giyim ürünlerinden yapılacak alışveirşlerde 25 tl’ye varan indirimler,
 • Mobil temazsız ödeme yöntemi ile yapılan alışverişerde 25 tl’ye varan worldpuan imkanları,
 • Kahve dünyasında yapılan alışverişlerde 25 tl’ye varan puan kazanımı,
 • Elektronik eşya alışverişlerinde faizsiz taksit imkanları,
 • Temassız ödeme yapabilme,

Sayılabilir.

Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı 2023

Kredi kartı aidatı yasal mı 2021 yılı itibari ile artık farklı bir yanıta sahip. Yeni yılın ilk aylarında BDDK tarafından yayınlanmış olan yeni yönetmelikten bir süre öncesine kadar neredeyse bütün kredi kartı kullanıcılarının şikayetci olduğu bir durumdu.BDDK tarafından yayımlanan yönetmeliğin ardından bankalar kredi kartı aidatı konusunda köklü bir değişime gitti ve tüm yönetmelikler baştan sona değişti.

İlgili İçerik

D-Şarj Bonus Kredi Kartı – DenizBank

En kolay başvuru imkanlarından birisi sunan, DenizBank’a ait D-Sarj kredi kartı ile bir çok fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yurtiçi veya yurtdışı fark etmeksizin gerçekleştirilen tüm alışverişlerde bonus puan kazanım imkanı sunan denizbank aynı zamanda 250 tl altında yer alan alışverişlerde ek bir zahmete girmeden güvenli ve kolay şekilde ödeme yapılabilmesi için paywave özelliğini öğrencilere sunuyor. Kredi kartınızı aynı zamanda banka kartınız olarak da kullanım sağlayabiliyorsunuz.

d-sarj bonus kredi kartı

Ayrıca d-sarj kredi kartının öğrenciler için sunduğu pek çok kolaylık mevcut, bunları listelemek gerekirse:

 • 6 ay boyunca her ay 200 tl kullanma sözü veren öğrencilere 10 tl bonus imkanı,
 • Tüm kafe veya restoranlarda yapılan harcamalarda %10 indirim imkanı sunması,
 • Tüm sinemalarda veya tiyatrolarda gerçekleşen bilet alım alışverişlerinde %10 indirim fırsatı sunması,
 • Online alışverişlerin tamamında %10 indirim sunması

Şeklinde gösterilebilir.

 

En İyi Öğrenci Kredi Kartları

Sizler için bu makalemizde kapsamlı bir şekilde öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesini sunarak seçiminizi yapmanız adına yol göstermeye çalıştık. Burada yer alan bankalar ve bankaların sunmuş olduğu kredi kartlarının sunduğu kampanyalar ve başvuru koşulları hakkında bilgi sahibi oldunuz.

Bundan sonraki aşama da yapacağınız araştırma veya tercihiniz tamamen size kalmış durumda. Unutmamak gerekiyor ki en iyi öğrenci kredi kartları hangileri sorusuna verilebilecek en uygun cevap sizin seçiminiz ile birlikte gelecektir. Seçiminizden pişman olmamak için, hangi beklentilerinizin olduğunu ne tür alışverişlerde kullanacağınız veya ne kadar limite ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Worldpuan Kullanılan Yerler, Siteler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.