• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2225669,332
  % 0,31
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Banka Kartı Kullanılır Mı?

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Banka Kartı Kullanılır Mı?

Kredi kartı ya da banka kartı kullanırken son kullanma tarihi geçmiş banka kartı kullanılır mı soruları çok fazla gelmektedir. Bilindiği gibi günümüzde artık insanlar nakit kullanımını ikinci plana atmıştır. Ağırlıklı olarak kredi kartları ve banka kartı kullanılmaktadır. Banka kartlarında ve kredi kartlarının üstünde son kullanma tarihi yazmaktadır.

Son kullanma tarihi merak edilen konuların başında gelmektedir. Gerçekten de son kullanma tarihi geçtikten sonra banka kartı kullanılmakta mı kullanılmamakta mı sorusu karşımıza çıkmaktadır. Bunu neden konuluyor ve nasıl bir işlem yapılıyor? Bu konuda size bilgi vermeye çalışacağız.

Banka  Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Banka kartında hesap numarası kartın hemen üzerinde yer alan 16 haneli numara olarak sanılmaktadır çoğu zaman. Fakat bu numara, sanıldığının tam aksine banka kartı hesap numarası değil; kart numarasıdır. Para aktarım işlemleri için kart numarası değil; banka hesap numarası mutlaka gereklidir.Banka kartında hesap numarası; bankadan bankaya ve hatta banka kartından bir diğer karta değişiklik gösterse de; genellikle kartların üzerinde, kart numarasının hemen altında yer alır. Hesap No Nedir?

İlgili İçerik

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Banka Kartı Nedir?

Sizlere gönderilmiş olan banka kartları ve kredi kartlarının üzerinde bir tarih vardır. Bu tarihi ay ve yıl olarak geçmekle birlikte siz ve kullanabileceğiniz en uzun tarih verilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yazılımlar nedeniyle bu yazılımların güncellenmesine bağlı olarak banka kartınızın içerisindeki şifrelendirme sistemlerin değişebileceği için böyle bir son kullanma tarihi kurumdur.

IBANdan Hesap No Bulma Nasıl Yapılır? (IBAN Çözümle)

Elinizdeki iban biligisi sizin için yeterli gelmez ise ibandan hesap no bulma işlemi ile gerekli verilere ulaşabilirsiniz. Bu işleme iban çözümle işlemi de denilmektedir. Peki böyle bir durum nasıl mümkün? Bu verilere nasıl ulaşıyoruz o konulara değinmeye çalışalım.IBAN numaraları çözümlendiği zaman bizlere hesap numarasından şube koduna hatta bic numarasına  kadar pek çok detayı verebilmektedir. Iban numarasının bu algortiması çözümlendiğinde bu verileri elde edebiliriz.  Iban Numarası Nedir? Iban

İlgili İçerik

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Kredi Kartı Kullanılır Mı?

Son kullanma tarihi geçmiş banka kartı kullanılır mı ya da kredi kartı kullanılır mı sorusunun cevabını aslında kısaca hayır olarak verebiliriz. Sonuç itibarıyla banka size bir kart verirken aynı zamanda da bunu günümüz şartlarındaki programlama ve yazılım diline uygun olur. Ancak bilindiği gibi teknoloji her geçen gün ilerlemekte ve değişmektedir. Bu teknolojiye uygun bir şekilde banka kartlarının içerisindeki bilgiler şifrelendirme güvenlik önlemleri de değişebilmektedir. Size gelmiş olan kart 5 yıl gibi uzunca bir süreyi kapsamaktadır. Bu 5 yıl içerisinde değişmiş olan yazılımların güncellenmesi ve kartınızın yeniden size sunulması için karta bir son kullanma tarihi konur. Son kullanma tarihi sizin kartınızı son olarak kullanabileceğiniz tarihtir. Bu tarihten sonra elbette ki bu banka kartı veya kredi kartı kullanılamaz hale gelecektir.

süresi dolan banka kartı yenileme nasıl yapılır

Akbank Kredi Kartı Başvurusu (Hızlı)

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak; aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Müşteri hizmetlerini arayarak, Akbank’ın internet sitesinden ya da SMS aracılığı ile kolaylıkla Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.Akbank, Türkiye’de faaliyet gösteren ve müşterilerine oldukça avantajlı ürünler sunan bankalardan birisidir. Akbank; birçok özellikte birden fazla kredi kartı sunmaktadır. Bu kredi kartları başlıca; Akbank Axess, Axess Gold, Axess Platinum, Axess Business, Axess Exi26 olmak üzere 5 farklı kredi kartı türü

İlgili İçerik

Süresi Dolan Banka Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

Süresi dolmuş olan banka kartı ya da kredi kartı yenilemesi için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Son kullanma tarihi geçmiş banka kartı kullanılır mı sorusunun cevabı hayırsa elbette ki banka da bu konuda size yardımcı olacaktır. Siz müşteri hizmetlerini arayarak son kullanma tarihi yaklaşmış olan kartınız ile ilgili bilgi verdiğinizde yenileme işlemi için kartın adresinize gönderimi sağlanır. Adres teyiti alındıktan sonra müşteri hizmetleri gerekli yönlendirmeyi yapar. Bir hafta ila 10 gün arasında yeni kartınızın size ulaştırılması sağlanır. Bu işlemlerde eğer evinizde veya işyerinizde bulunmazsanız bu durumda size yakın olan banka şubesine kartın bırakılması sağlanır. Siz banka şubesinden gidip alarak kartınızı yine farklı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ICBC Kimin? ICBC Bank Turkey Hangi Ülkenin? başlıklı makalemizde icbc bank kimin, icbc bank turkey çin ve icbc bank turkey kimin hakkında bilgiler verilmektedir.