• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2075865,284
  % 0,93
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Devlet Desteği

Devlet desteği kapsamında değerlendirilen trüf mantarı yetiştiriciliği hakkında bu yazımızda bilgi vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından yapılan açıklamaya bağlı olarak bu alanda üretim yapanlara devlet teşviki verileceği resmi bir şekilde açıklandı. % 65’e kadar olan bu devlet desteği sayesinde gelir getirici kaynakların dönüşümünün artırılması planlanıyor. Yerel Kalkınma alanında her türlü desteği verdiklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bu sayede % 65’e kadar teşvik verileceğini açıklamış bulunuyor.

 

KOSGEB Mantar Üretimi Destek

KOSGEB tarafından sunulacak olan bu destek sisteminde elbette ki belirli kriterlere bağlı olarak bazı kıstaslar mevcuttur. Bilindiği gibi bulunduğu bölge ve yerel kalkınma gibi noktalar da göz önünde bulundurularak bu devlet teşviklerinin verilmesi sağlanıyor. KOSGEB tarafından sunulan devlet desteğine gerekli başvuru yapmak için bu konuda uzmanlarda geri dönüşler alabilirsiniz.

trüf mantarı yetiştiriciliği

trüf mantarı yetiştiriciliği

Mantar Yetiştiriciliği Bayiliği

Günümüzde trüf mantarı yetiştiriciliği oldukça gözde hale gelmişken elbette ki mantar yetiştiriciliği bayiliği konusunda firmalar bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizde bayilik fırsatlarından yararlanarak da yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Böylece özellikle satışı sıkıntı yaşamadan sonuç almış olursunuz. Bayilik almak istediğinizde gerekli alt yapıya göre paketler verilmektedir. Bu paketler hazır kitler tarzındadır. Böylece aslında danışmanlık konusunda da bilgi almış olursunuz.

Yapacağınız yatırımın dönüşümü hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bir çok firma bayilik verirken aynı zamanda da ürün satışına da yardımcı olmaktadır. Bu anlamda da bayilik almak sizler için de daha iyi ve daha kolay bir çözüm olabilir.

İstiridye MantarI Yetiştiriciliği Teşvik

Son dönemde istiridye mantarı yetiştiriciliği oldukça gözde. Devlet tarafından verilen destek ve hibeler de bu anlamda mantar yetiştiriciliğinin de önünü açmış oluyor. Bununla ilgili olarak yani mantar yetiştiriciliği yapmak için öncelikli olarak kursa gitmek daha hızlı ve planlı bir şekilde büyümeyi de sağlıyor. Yeterli sermayeniz yok ise bu durumda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan da bu konuda destek alabiliyorsunuz. Aynı zamanda tabii ki KOSGEB ve Ziraat Bankası tarafından size

İlgili İçerik

 

trüf mantarı yetiştiriciliği devlet teşviği

trüf mantarı yetiştiriciliği devlet teşviği

Trüf Mantarı Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Trüf mantarı yetiştiriciliği yapanların yapmış olduğu yatırımların KOSGEB tarafından % 65’i destek olarak verilmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için gerekli yatırım yapılmalı ve buna bağlı kalkınmanın desteklenmesi sağlanmaktadır. 2021 yılında alınan kararla tarımsal yatırımlar haricinde aynı zamanda da yetiştiricilik konusunda destekler verilmiştir.

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletme kurmak isteyenleri destekleyen ve bu destekleri ile pek çok işletme açılmasını sağlamış bir kurumdur. Kurumun temel amacı girişimcilere ve işletme kuracaklara hibe ve krediler vermektir. Bu maddi destekler ile de ekonomiye katkı sağlamak amaçlanır. KOSGEB tarafından verilen hibe desteği geri ödemesizdir ve bir nevi bağış olarak verilir. Kredi desteği ise daha yüksek miktarda olan

İlgili İçerik

Bu mantar yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilerin trüf mantarı ile alakalı olarak gerekli dosyaları alarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Bununla ilgili firmaların oluşturulması gerekli maliyetlerin karşılanması durumlarından sonra devletin desteği ile bu girişimler değerlendirilebilecektir.

Uzmanlar tarafından sizlerin yatırımlarınızın hangi konularda destekleneceği karar verilecektir. Tüm destek işlemlerinde uzman komisyon sizlerin yatırımlarınızı incelemektedir.

Bir önceki yazımız olan İstiridye MantarI Yetiştiriciliği Teşvik başlıklı makalemizde 1 ton komposttan ne kadar istiridye mantar alınır, depoda mantar yetiştiriciliği ve evde istiridye mantarı tohumu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.