• YARIM ALTIN
  8.463,00
  % -0,93
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1612
  % 0,03
 • € EURO
  36,1290
  % 0,35
 • £ POUND
  42,7556
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5495
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3813
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  2249263,585
  % 1,59
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kapalı Çarşı Döviz Kurları

Kapalı Çarşı Döviz Kurları

Serbest piyasa döviz kurları incelenirken kapalı çarşı döviz kurları değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklik normal serbest piyasa kurlarına kıyasla %1’lik bir makas marjı şeklinde ortaya çıkabilir. Bu marj nedeniyle döviz alım veya satım yapmak isteyen kişiler tarafından takip edilmektedir.

Kapalı Çarşı Tarihi

Kapalı çarşı İstanbul’da Beyazıt ve Mercan arasında bir konumda yer almaktadır. Fatih Sultan Mehmet döneminde yapımı başlayan kapalı çarşı asıl ihtişamını Kanuni Sultan Süleyman döneminde kazanmıştır. O dönemde İstanbul’un ticaret merkezi haline gelmiştir. Dönemin zenginleri madenlerini ve en değerli eşyalarını kapalı çarşıda muhafaza etmiştir. Hatta zenginlerden ziyade devlet de hazine mülkerini kapalı çarşıda muhafaza etmiştir. Kapalı çarşı Evliya Çelebi tarafından büyük bir kale olarak anılmıştır. Geçmişten beri Kapalıçarşı kıymetli maden alım satım konusunda gözde bir bölge olmuştur. Günümüze kadar gelen kapalı karşı kıymetli maden alım satımı hala popülerliğini korumaktadır. Kapalı çarşı döviz kurları bu yüzden oldukça önemlidir. Bizde sizler için serbest piyasa döviz kurları kapalı çarşı döviz kurları farklarını sitemizde sürekli olarak güncel tutmaya gayret göstermekteyiz. Kapalı çarşıda döviz alımı yapmadan önce sitemizi inceleyerek anlık olarak kapalı çarşı döviz kurları takibi yapabilir döviz alım satımlarınızı sitemizde yer alan serbest piyasa döviz kurları kapalıçarşı farklarına göre yapabilirsiniz.

Serbest Piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı

Serbest Piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı

Serbest Piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı

Serbestpiyasa.net üzerinde pek çok döviz kuru bilgisine detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunlardan birisi olan serbest piyasa döviz kurları kapalıçarşı fiyatları da sistemimiz üzerinden rahatlıkla takip edilebilmektedir. Sadece bununla sınırlı kalmayıp döviz bürosu fiyatları incelemesinide linke tıklayarak sağlayabilirsiniz.

Döviz kurları özellikle euro ve dolar bazında yükseliş göstermektedir. Yatırımda bulunmak isteyen pek çok vatandaş döviz alım ve satışlarına yönelmiş durumda.

İstanbul’da döviz alım satımında en hızlı bölgelerden biri olan Kapalı çarşıda döviz alım satımı yapabilmeniz için bir çok alternatifiniz bulunmaktadır. Kuyumcular, döviz büroları mesai saatleri içerisinde her zaman hizmet vermektedirler. Serbest piyasa döviz kurları kapalıçarşı kurları ile kıyaslandığı zaman arada %1 e yaklaşan bir makas farkı gözlenebilmektedir. Küçük çaplı alım satımlarda çok bir fark etmese de büyük çaplı alım satımlarda kayda değer bir rakam farkı gözlemek mümkündür. Kapalı çarşı döviz büroları fiyatlarını güncel fiyatlara göre sürekli güncel tutmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Devletten Çiftçiye Bedava Traktör 2023 (Traktör Desteği) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.