• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2150247,381
  % -0,42
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

Döviz Kurları Canlı Takip İşlemleri

Döviz Kurları Canlı Takip İşlemleri

Döviz kurlarının canlı takibini yapabileceğiniz çok fazla seçenek bulunuyor, bu seçenekler arasında serbest piyasalar, bankalara alt veriler ve Global borsalar var. Doğru sonuç alabilmek için en kaliteli hizmet veren firmaları takip edebilir ve borsalar üzerinden döviz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Döviz işlemleri konusunda nasıl takip yapabilirsiniz? Ve Döviz işlemlerinizi nasıl daha güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz? Bu konular hakkında sizlere kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Canlı olarak döviz kurlarını takip etmek için farklı, döviz kurları üzerinden işlem yapmak için farklı platformlar kullanabilirsiniz. Bu işlemleri yapabileceğiniz birbirinden farklı platformlar bulunuyor, bu platformlardan en sade olanı ya da karışık ama daha detaylı olan grafikler bulunduran yerleri takip ederek ileriye dönük olarak da kur tahminleri yapabilir ve bu tahminler üzerinden yatırımlarınızı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Döviz kurları canlı takip işlemleri bu şekilde yapılıyor.

Canlı Döviz Kuru Bankalara Ait Veriler

Bankaların döviz kurları sürekli olarak güncellenmekte olduğu için dakikalık olarak doğru veriler elde edebilirsiniz. Bankaların döviz kurları ile diğer serbest piyasa döviz kurlarının alış ve satış oranlarında farklılık olabiliyor, bu farklılık çok büyük olmasa da yüksek miktarda döviz alım ve satımı yapmak isteyen kişiler için büyük önem arz etmekte.  Bankaların güncel Dolar ve Euro alış ve satış işlemlerini gözlemleyecek olursak; Dolar alış: 6,0995 TL, Dolar Satış: 6,1495 TL. Bankalara göre Euro alış: 6,9675 TL, Euro satış: 7,0246 TL olarak görebiliyoruz.

kolombiya pesosu kuru

Döviz Hesaplama İşi Nasıl Yapılır?

Döviz kuru sürekli olarak güncellendiği için 1 saat önce hesapladığınız döviz miktarı ile 1 saat sonra hesapladığınız döviz kuru arasında fark olacaktır. Bu döviz kurlarının sürekli olarak dalgalanmasının çok fazla etkeni bulunuyor, ülkelerin ticaretleri, gündemde yaşanan olaylar, ülkenin refah ve borç düzeyi gibi birçok etmen döviz kurlarına etki edebiliyor bu yüzden sürekli olarak döviz kuru hesaplamak gerekebiliyor. Döviz kurlarını internet ya da televizyonlar üzerinden hesaplanmış şekillerini görebilirsiniz ama kendiniz hesap yapmak istiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Elinizde 10 dolar bulunduğunu düşünelim, doların şu anki kurunun da TL üzerinde 6,2 TL olduğunu varsayarsak, elinizde bulunan dolar miktarı ile güncel dolar kurunun çarptığınız zaman gerçek zamanlı döviz hesaplaması yapmış olursunuz. 10×6,2=62 TL gördüğünüz gibi bu hesaba göre elinde 10 dolar bulunan birisinin, üzerinde bulunan doların TL karşılığı 62 TL olarak önümüze çıkacaktır. Döviz hesaplamak aslında sandığınız kadar zor değil görüldüğü üzere dolar hesaplamak küçük bir matematik işlemi bilmenize bakıyor.

752x395 dolar ve euro ne kadar 23 eylul dolar ve euro canli alis satis fiyatlari burada 1569189297950

Serbest Piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı

Bankaların belirlediği döviz kurlarına göre serbest piyasa da bulunan dolar kuru arasında farklar olabiliyor. İnsanlar hangi piyasa üzerinden işlemlerini gerçekleştirecekleri konusunda zorluklar yaşayabiliyor. Bu yazımızda güncel kur üzerinden serbest piyasa döviz kurları Kapalıçarşı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kapalıçarşı döviz kurları diğer piyasalara göre biraz daha düşük miktarlarda kalabiliyor, sizler de bu düşüklüğe göre işlemlerini yapabilirsiniz. Kapalıçarşı dolar alış fiyatı: 6,11260 TL, Kapalıçarşı dolar satış fiyatı: 6,11250 TL, Kapalıçarşı Euro alış fiyatı: 6,99468 TL ve Kapalıçarşı Euro satış fiyatı: 6,990584 TL olarak görülmekte. Serbest piyasa üzerinde durumlar gördüğünüz gibi bu durumları göz önünde bulundurarak döviz alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Uzmanlardan Dolar Kuru Tahminleri

Uzmanlardan dolar kuru tahminleri ile karşınızdayız, doların günümüzde sürekli dalgalanmasından dolayı kendi kafamıza göre bir grafik çizemiyoruz ne yazık ki, dolar konusunda deneyim sahibi kişilerin yorumlarını sizler ile buluşturacağız, sizlerde bu yorumlar üzerinden, şimdi yatırım yapılmalı mı? yoksa yatırım işini biraz daha ertelemek mi gerekiyor? Bu konu üzerinde uzmanların yorumlarını gözden geçirelim.

Geçtiğimiz haftalarda dolar ve TL kuru 6,03 ile 6,26 arasında gidip gelmişti. Geride bıraktığımız haftanın ilk 3 gününde dolar tekrar 6,26 ya kadar yükseliş yaşayan dolar kuru, FED’in 50 baz puanlık bir aşağı düşüş gerçekleştirmesinden dolayı doların tekrar alt seviyeleri doğru çekildiğine şahit olduk.

Dolar kurunda gelen satışlar ile 2 aylık süre içerisinde yükselen kanal alt bandı aşağı yönde geriye doğru çekildi. İçerisine girmiş olduğumuz hafta içerisinde yaşanan olaylar yüzünden dolar tekrar yükselişe geçebilir.

Kolombiya Pezosu başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ülkelerde yayılmaya başlayan virüs ve ülkemizin Suriye ve Rusya ile arasında gerçekleştirdiği görüşmeler yüzünden dolarda hareketlenmeler sürekli olarak değişecek gibi görünüyor. Sakin bir haftaya başladığımız için doların bu hafta içerisinde ne çok yüksek ne de çok alçak seviyelere düşmeyeceğini öngörebiliyoruz. İçerisinde bulunduğumuz hafta itibari ile büyük olaylar ile karşı karşıya gelmezsek dolarda pek de büyük bir oynama görmeyeceğiz.

 Canlı Dolar Takibi Kolay Yöntemleri

Dünya üzerinde dolar, sürekli olarak değerlenen para birimleri arasında yer alıyor. Ülkemizde dolar alıp, fiyatı yükseldikten sonra bozduran pek çok insan bulunuyor. Canlı dolar takibi kolay yöntemleri arasında bankaların kendi web siteleri yer alıyor. En doğru şekilde canlı döviz konusunda bilgi alabileceğiniz ilk yer bankaların web siteleri olarak görünüyor. Diğer bir yöntem ise serbest piyasalar. Serbest piyasalarda dolar kuru, bankalarda işlemi gerçekleşen dolar kuruna göre biraz daha yüksek olabilmekte bu yüzden dolayı da çoğu insan serbest piyasa üzerinden döviz işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Diğer bir yöntem ise forex piyasaları, bu piyasalar üzerinden dolar takibi yapabilir ve isterseniz canlı olarak alım ve satım işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir durum.

Bir önceki yazımız olan 2023 Temettü Takvimi Ve Tahminleri başlıklı makalemizde 2020 temettü tahminleri, 2020 temettü verecek hisseler ve tarihleri ve temettü 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.