• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2153906,401
  % -0,10
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14

En iyi iş fikirleri nelerdir?

En iyi iş fikirleri nelerdir?

Günümüzde birçok insan biriktirmiş olduğu paraları bir girişim ve yatırım faaliyetinde kullanmak istemektedir.  İş fikirleri üzerinde düşünen insanlar hangi işi tercih edeceği ve işi yürütüp yürütemeyeceği hususunda kaygı yaşamaktadır. En iyi iş fikirleri fikirleri üzerinde iyi bir analiz gerçekleştirmek ve strateji oluşturmak sizlerin iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Bu yazımızda sizlere en iyi iş fikirleri konusundan bahsedeceğiz.

Birikim ve yatırımlarını en iyi şekilde değerlendirmek isteyen insanlar çeşitli iş fikirlerini yönelmektedir. Fakat çoğu kişi herhangi bir ön araştırma yapmadan bu işlere başlamakta ve kar sağlamak isterken zarara uğramaktadır.

İş fikirlerini en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız ilk olarak iş hacmine ve iş pazarına oldukça çok dikkat etmeniz gerekmektedir. İnsanların arz ve talebine ilişkin olarak seçeceğiniz işler sizlere daima kazandıracaktır. Bu işler üzerinde iyi bir analiz gerçekleştirmeniz sizleri başarıya götürecektir.

En iyi iş Fikirleri

 İş fikirlerinden yararlanarak iyi bir gelir elde etmenin en temel amacı insanların talebine karşılık vermektir. Bunun yanı sıra bu iş fikirlerinin ticaret pazarına dikkat edilmesi ve stratejik ortaklık kurulması da oldukça önemli etkenler arasında yer almaktadır. Sizler için En İyi İş Fikirlerini listeledik;

İşte En iyi iş Fikirleri;

 • Kiralama İşi Yapmak: Kiralama işi her zaman ilgi çekici işler arasında yer almıştır. Sizlerde birikimleriniz ile alacağınız konut ya da taşıtı kiralama işine başlayarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Elinizde bulunan birikimin değerlendirilmesinin en iyi yöntemleri arasında kiralama işi gelmektedir.
 • Pastane Açmak: İnsanların talebine ilişkin ticaret pazarının olmadığı bir bölgede pastane açmak sizler için oldukça kar sağlayacaktır. İçerisinde satacağınız unlu mamuller halk tarafından sürekli bir talep halindedir. Bu talebi karşılayarak bu işten iyi bir gelir elde edebilmeniz mümkündür.
 • Tamirci Açmak: Masrafsız ve el becerisine dayalı bir iş olan tamircilik, sizlerin hem işçi istihdamı sağlamanızı hem de kar etmenizi sağlayacaktır. İyi bir usta ile yola çıkmak sizleri başarıya götürecek ve bu iş fikrinden iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Oto Kuaför Açmak: Son dönemlerde oldukça artış gösteren bu meslek grubu özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte oldukça rağbet kazanmıştır. Sizlerde açacağınız küçük bir işyeri ile birlikte az masrafa güzel bir gelir elde edebilirsiniz.
 • Doğal Ürün Satmak: Doğal ürünler son dönemlerde oldukça fazla rağbet görmektedir. Köylerden ve pazarlardan uygun fiyatlara alabileceğiniz doğal ürünleri e-ticaret ortamından ve şarküterinizde satmanız sizlerin iyi bir gelir elde etmesini sağlayacaktır.
 • Evde Yemek Yapıp Yemek Sepeti Üzerinden Satmak: Evde iş yapmak isteyenler için evde yemek yapıp yemek sepeti üzerinden satmak güzel bir fikir olarak gelebilir. Ancak tabii ki insan böyle bir fikre kapıldığı anda da negatifleri ve pozitifleri çok iyi bir şekilde düşünmesi gerekir. Evde yemek yapmak kolay bir işlem gibi gözükmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılında Yapılabilecek İşler başlıklı makalemizde 2019 iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.