• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2228504,565
  % 0,04
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından birisi olan Ziraat Bankası; vermiş olduğu hizmetlerle birçok kişinin güvenini kazanmıştır. Bu noktada, birçok tüketici, Ziraat Bankası döviz hesabı açmak istemektedir. Bu hesap sayesinde Türk Lirası dışındaki paralarınızla da birikim yapabilirsiniz. Farklı türdeki döviz cinsleri için birikim fırsatı sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları 2023

Hayvancılık ve tarım sektörü ile ilgilenen kişiler için en önemli konulardan biri bankaların verdiği faizsiz kredi imkanlarıdır. Devlet fonlarından çiftçilere yapılan desteklerin en önemlisi faizsiz kredilerdir. Çiftçiler için faizsiz kredi imkanını tanıyan bankaların başında devlet bankası olan ziraat bankası gelmektedir. Mevzuatta belirlenen süreçte 2021 faizsiz çiftçi kredisi konusunda ziraat bankasına yetki verilmişitir. Sizler için ziraat bankası faizsiz çiftçi kredisi hakkında önemli noktaları derleyerek kredi konusunda yol haritanızı çıkarmanıza yardımcı olmak

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ücreti

Ziraat Bankası döviz hesabı açma ücreti; daha çok hesap işletim ücreti olarak bilinmektedir. Bu noktada, yalnızca 7,5 Amerikan doları ödeyerek döviz hesabı açma şansına erişebilirsiniz. Ziraat Bankası mevduat ürünlerinden yararlandığınız takdirde birikimlerinizi önemli kazançlara çevirebilirsiniz. Ancak, bu işlemler için, söylediğimiz gibi hesap işletim ücreti alınmaktadır. Döviz hesabı açma ücreti; BSMW dahil olmak üzere üç ayda bir 7,5 USD olarak alınmaktadır.

ziraat bankası döviz hesabı açma ücreti

ziraat bankası döviz hesabı açma ücreti

Ziraat Döviz Hesabı Faiz Oranları

Döviz hesabı faiz oranları; vade süresine ve döviz türüne göre farklılık göstermektedir. Bu noktada, 30 günden başlayarak 730 güne kadar uzanan vade süreleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, bir yıl vadeli bir ayda bir faiz ödemeli, bir yıl vadeli altı ayda bir faiz ödemeli, bir yıl vadeli üç ayda bir faiz ödemeli ve birikimli mevduat hesabı gibi seçenekler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Ülkemizde bankacılığın gelişmesi ve gidişatında en büyük rolü alan ziraat bankası son dönemlerde özellikle destekleri konusunda halkın övgüsünü almaya devam ediyor. Ziraat bankası atmler, şubeler, mobil bankacılık ve çağrı merkezleri ile ciddi anlamda kaliteli bir hizmet sunmak için elinden geleni yapmaya devam etmektedir. Ziraat bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma nasıl olur sizlerle paylaşacağız.En çok da devlet destekli katkıları sayesinde ciddi yol kat eden ziraat bankası günümüzde örnek bankacılığı uyguluyor

İlgili İçerik

Buna göre, hesap açmak için Amerikan dolarını tercih ettiyseniz 30 günden başlayarak diğer tüm vade seçenekleri için %0,85 faiz oranının olduğunu bilmelisiniz. Bunun yanı sıra, Euro tercih ettiyseniz aynı vade seçenekleri için %0,10 faiz oranı uygulanmaktadır. Yalnızca Euro için açılmış birikimli mevduat hesabında %0,15 faiz oranı bulunmaktadır. Son olarak, GBP için %0,5 faiz oranı uygulanırken CTF için %0,05 faiz oranı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası döviz hesabı üç yıl vadeye kadar açılmaktadır. Vadenin bitmesinin ardından anaparayı faiziyle beraber geri alabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, parasını vade sonlanmadan almak isteyen tüketiciler bulunmaktadır. Bu gibi hallerde, yatırdığınız anapara; vadesiz mevduat faiz getirisiyle beraber ödenmektedir. Son olarak, herhangi bir talimat vermediğiniz takdirde döviz hesabınız vade süresi bittiği zaman eski vade süresi kadar yenilenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kartsız Para Çekme QR Kod İle başlıklı makalemizde Garanti Bankası kartsız para çekme ve Garanti Bankası kartsız para çekme QR kod ile hakkında bilgiler verilmektedir.