• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2109778,412
  % 0,16
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

İpotekle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırması yaparak tüm ipotekle ihtiyaç kredisi veren bankaları ve şartlarını sizler için tek başlık altına topladık. Kredi ihtiyacı olanlar ipotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar için konumuzu detaylı bir şekilde inceleyebilirler.

Kredi alınacağı zaman bankalar çeşitli belgeler ve garantiler istemektedir. Bunlardan en yaygın olanlarından biri ipotek isteyerek kredi vermektir. İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar genelde kredi notu kötü olan ya da sicilleri bozuk olan kişilere bu şekilde kredi vermektedir. Burada amaç bankanın kendini garanti altına almak istiyor olmasıdır.

Bankalar kredi verdikleri zaman bankalar için en önemli durum kredi verdikleri kişiden verdikleri krediyi alabileceklerine inanmalarıdır. İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar kendilerini bu konuda garanti altına almış oldukları için müşterilere korkmadan kredi imkanı sağlayabilmektedir. Ancak her ne kadar ipotekle kredi alacak olsanız bile bankaların sizlere kredi vermeleri için sizlerden bazı şartları yerine getirmenizi isteyecektir.

İpotekle Kredi Nedir?

Adınıza kayıtlı olan bir arazi, taşıt, arsa, konut gibi taşınmazlar varsa bankadan alacağınız kredi karşılığında bu taşınmazlarınızı bankaya güvence olarak sunabiliyorsunuz. Böyle bir güvence sunularak alınan kredilere ise ipotekli kredi almak denir. Bir taşınmazı ipotek ettirerek kredi aldığınız zaman kredi borcunuz bitene kadar ipotekli olan bu taşınmazı satmanız mümkün değil. Bu taşınmazı banka kendi güvencesi olarak ipotek ettirir ve kredi borcunuzu ödememeniz durumunda belirli şartlarla banka taşınmazınızı satabilir.

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileri (Onay Garantili Tatil Kredisi)

Sınırsız olan ihtiyaçların arasında hiç şüphesiz en gerekli olanlardan birisi olan dinlenme ve tatil ihtiyacını düşünen finans kuruluşları tatil kredisi imkânı ile faizsiz veya faizli paketler sunmaktadır. Sizler için sunulan bu kredi imkânı sayesinde uygun vaktinizde değerlendireceğiniz tatili daha sonrasında ödemeye başlıyorsunuz. Tatil kredisi veren bankalar ve bu bankaların uyguladığı faizler hakkında aşağıdaki tabloda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.İş hayatının, çevrenin, gündemin sizlerde oluşturmuş olduğu stresten uzaklaşmanın en güzel yolu tatile

İlgili İçerik

İpotekle İhtiyaç Kredisi Şartları

İpotekle ihtiyaç kredisi almanız için sadece bir taşınmanızı ipotek ettirmeniz yetmeyebilir. Banka sizden ipotek dışında başka şartlarda isteyebilir. İpotekle ihtiyaç kredisi şartları ise aşağıdaki gibidir.

İpotek yapılması planlanan taşınmaz ekspere açık olmalıdır.

Teminat olarak alınacak olan taşınmazın karşılığında ipotek alabilmek gereklidir.

Başvuruyu yapacak olan kişinin bankaya bir gelir belgesi sunabilmesi gereklidir.

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araç sahibi olmak artık lüks değil, bir ihtiyaç haline gelse de ne yazık ki bazı insanlar için araç parasını biriktirmek oldukça zordur. Böyle bir durumda ilk başvurdukları adres ise bankalar olmaktadır. Çünkü günümüzde faaliyet gösteren kurumsal ya da devlet bankaları insanların araç ihtiyaçlarını karşılamak ya da hayalindeki aracı kısa sürede almak için taşıt kredisi adı altında kredi imkânı sunmaktadır. Bu

İlgili İçerik

İpotekle İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar sizden bazı evraklar isteyeceklerdir. Bu evraklar ise aşağıdaki gibidir. Bankaya gittiğiniz zaman bu evrakları yanınıza almanız gereklidir.

İkametgah belgesi

Gelir belgesi

Kimlik fotokopisi

İpoteki yaptıracağınız taşınmazın tapu fotokopisi ve tapusu

Kira geliri beyanı yapacak olan kişilerin kira aldığı yerin tapusu ve aslının fotokopisi

Emekli olup başvuru yapıyorsanız eğer emekli cüzdanı

Bir şirket ortaklığınız varsa şirketinizin vergi levhası

Maaş bordrosu

Bu belgeleri de alarak ipotekle kredi veren bankalar arasından birine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda gelir belgesi olmadan kredi veren bankaları merak ediyorsanız onları da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://www.serbestpiyasa.net/aninda-gelir-belgesi-olmadan-kredi-veren-bankalar-2021/

Araba İpotek Ettirerek İhtiyaç Kredisi Alma

Taşınmaz olarak ipotek ettirebileceğiniz bir aracınız varsa eğer bu aracı ipotekleyerek ihtiyaç kredisi almanız mümkündür. Arabanızın kasko değerini çıkararak çıkardığınız kasko değerinin %70’i kadar ihtiyaç kredisi almanız mümkündür.

Örneğin 150 bin TL kasko değerli bir aracınız varsa bu aracı ipotek ettirerek 150*0,7= 105 bin TL kredi çekmeniz mümkündür. Tabi her hâlükârda çekeceğiniz net rakamı gidip bankadan öğrenebilirsiniz. Bizim verdiğimiz %70 değer alabileceğiniz maksimum ipotekli ihtiyaç kredisi oranıdır. Ayrıca aracınızı ipotek ettirerek kredi alabilmeniz için aracınızın üzerine herhangi bir teminat olmaması gerekir. Aynı zamanda eğer aracınızın kredi borcu bulunuyorsa bu aracı ipotek edip kredi çekmeniz mümkün değildir. Bir de şu var ki ipotekle kredi veren bankalar her zaman araba ile ipotekli kredi vermeyebiliyor. Bu noktada sadece araç ipotekli kredi veren bankalara müracaat etmeniz gerekir.

Konut İpotek Ettirerek Kredi Veren Bankalar

Eğer üzerinize bir mesken varsa bu meskeni bankanıza teminat olarak sunarak ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ev ipotek ettirerek alınan kredilerin en büyük avantajı bu yöntemle alınan kredilerde BSMV vergisinin olmamasıdır. BSMV vergisinin alınmama kredi kullanıcısına fai oranında ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda konut ipoteki ile alınan kredilerde konut bedeline göre yüksek miktarlarda kredi çekmek de mümkündür.

 

İpotekle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Aşağıdaki bankalar farklı koşullarla ipotekle ihtiyaç kredisi vermektedirler.

 • Burgan Bank
 • Deniz Bank
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank

QNB Finansbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

QNB Finansbank ile ipotekli kredi almak isteyenler 120 ay vadeli kredi alabilmektedir. QNB Finansbank şubelerinden ipotek teminatı yaptırarak taksitli kredi çekmeniz mümkündür. Eğer bir ticari işletmeyseniz QNB Finansbank size 1 milyon TL miktarına kadar kredi imkânı sunabilmektedir. Faiz oranları ise alacağınız kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir.

QNB Finansbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

 • Krediyi yalnızca TL para birimi olarak kullanma hakkınız vardır.
 • Bankaya teminat olarak sunduğunuz taşınmaz türüne göre taşınmazınızın sigortasını yaptırmak zorundasınız
 • Teminat olarak eğer bir konut veya iş yeri sunacaksanız buranın ekspertiz değerinin %75’ine varan kredi alma imkânınız vardır.
 • Teminat olarak eğer bir arsa gösterecekseniz de ekspertiz değerinin %50’sine varan kredi kullanma imkânınız olur.
 • En fazla vade süresi 120 aydır
 • Alabileceğimiz en yüksek kredi miktarı 1 milyon TL’dir.
 • QNB Finansbank ipotekli ihtiyaç kredisini kullanabilmeniz için isminden de anlaşılacağı gibi kesinlikle bir taşınmaz teminatı sunmanız gereklidir.
 • QNB Finansbank ipotekli ihtiyaç kredisinden faydalanabilmeniz için 20 milyon TL’ye kadar cironuz olmalıdır.
İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar

İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan biride Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Vakıfbank’tır. Vakıfbanka ipotek teminatı yaparak taksitli ihtiyaç kredisine başvurmanız mümkündür. Ancak Vakıfbank ipotekli hitiyaç kredisinde QNB Finansbank kadar uzun vade vermemekte. En fazla 60 aya kadar vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Faiz oranları ise gayet idealdir.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

 • Teminat göstereceğiniz taşınmazın değerinin %80’ine kadar ihtiyaç kredisi alma imkanınız vardır.
 • Konut paket sigortası yaptırıp bu sigortayı her sene yenilemeniz gerekir.
 • Krediyi alabilmeniz için hayat sigortası yaptırmanız gerekir.
 • Düzenli ve belirli kişiler ve sicili olumlu olan kişiler ancak bu krediden faydalanabilir.
 • Alabileceğiniz en fazla vade süresi 60 aydır.
 • Ödeme planını 3 aylık yada farklı dönemler şeklinde yapma imkanınız vardır.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

Bir devlet bankası olan ziraat bankası dünyada bankacılık sektörüne örnek olan bir hizmet sunmaktadır. Ziraat bankasının ise ipotekli ihtiyaç kredisi alanında, ipotekli bireysel finansman kredisi en iyi alternatiftir. Ziraat bankasında ipotekli ihtiyaç kredisinin vadesi Vakıfbank’ta olduğu gibi en fazla 60 aydır. Yüksek rakamda bir ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız Ziraat Bankası sizin için en iyi alternatif olabilir.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

 • Teminat gösterilen konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi almak mümkündür.
 • Teminat gösterilen iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi almak mümkündür.
 • Teminat gösterilen imarlı arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi almak mümkündür.
 • En fazla vade süresi 60 aydır.
 • Şubenin talep etmesi durumunda ek teminat istenebilir.
 • Kredinin kullanıldığı süreç boyunca müşterinin konut sigortası, zorunlu deprem sigortası ve hayat sigortası yapılması zorunludur.

HSBC Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

HSBC ipotekli kredisi sadece ev ve işyeri ipotek teminatı ile veriyor. Eğer ipotek teminatı yapabileceğiniz bir iş yeriniz yada eviniz varsa HSBC ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız mümkün. HSBC ipotekli ihtiyaç kredisinde vade en fazla 48 olarak verilir. Aynı zamanda gayet uygun faiz oranları bulunmaktadır. HSBC bankasından ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunu ancak banka şubelerinden yapabilirsiniz. Ek yakın şubeye giderek hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız mümkündür.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

Ülkemizde özel bankalar arasında büyüklüğünü korumaya devam eden en iyi bankalardan biri olan Akbank’ta müşterilerine ipotekli ihtiyaç kredisi imkânı sunmaktadır. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisinin en fazla vade süresi de birçok banka gibi 60 aydır.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

 • Her bankanın kredi verirken istediği gibi Akbank’ta ipotekli ihtiyaç kredisi verdiği zaman zorunlu hayat sigortası istemektedir.
 • Akbank ipotek olarak işyeri veya ev ipoteği istemektedir.
 • İpotekli ihtiyaç kredisinin taksit miktarı yapılacağına hanede bulunan kişilerin toplam gelirlerinin %50’sini geçmemesi lazım
 • Gelir belgesi talep edilmektedir.
 • Krediye başvuracak kişinin risk ve istihbarat raporu olumlu olmalıdır.

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

Düşük faiz oranı ile ipotekli ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka ise Burgan Bank’tır. Burgan Bank’da bir çok banka gibi en fazla 60 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Evinizi veya iş yerinizi ipotek teminatı olarak göstererek en yakın Burgan Bank şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Burhan Bank ipotekli ihtiyaç kredisi şartları da bulunmaktadır. Mesela ipotek teminatı yaptıracağınız evin ekspertiz değerinin 100 bin TL üzerinde olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileri (Onay Garantili Tatil Kredisi) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.