• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2110162,571
  % -0,09
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Günlük Para Çekme Limiti Arttırma İşlemi (ATM Para Çekme Limiti)

Günlük Para Çekme Limiti Arttırma İşlemi (ATM Para Çekme Limiti)

Her bankanın kendi kriterlerince belirlemiş olduğu günlük limitler bulunmaktadır. Bu nedenle günlük para çekme limiti arttırma işlemi yapmanız gerekebilir. Bu işlemi gerçekleştirip ihtiyaçlarınız doğrultusunda nasıl para çekme limitinin artırılacağına her banka için ayrı ayrı cevap aramaya çalışacağız.

Öncelikle günlük atm para çekme limitleri hakkında bir ön bilgi vermeye çalışalım. Bankaların kendi atm’leri için sınırladığı günlük tutarların tablosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası: 1500 TL
 • İş Bankası: 2000 TL
 • Garanti BBVA: 2000 TL
 • Finansbank: 1000 TL
 • Halbank: 1000 TL
 • Yapı Kredi: 2000
 • TEB: 1000 TL
 • Denizbank: 1900 TL
 • Enpara: 7500 TL

Limitlerde de görüleceği üzere bazı bankalar maksimum 1000 TL için bir izin sağlarken bazı bankalarda bu durum daha yüksek rakamlara ulaşabiliyor. Peki günlük ihtiyacınızın bu rakamların üstünde ise nasıl bir işlem uygulamanız gerekiyor başlıklarda birlikte inceleyelim.

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2023 (BÜTÜN BANKALAR)

Yurt içindeki ve aynı zamanda yurt dışındaki bütün bankalar, kişilerin günlük belirli miktarda ATM aracılığı ile para çekmelerine olanak tanımaktadır. atm para çekme limitleri, kişilerin güvenliği sağlamak için mutlaka gereklidir. Fakat bunun yanı sıra, atm para çekme limitleri aynı zamanda farklı bir nedeni daha var. Günlük belirlenen limitin üzerinde para çekimi yapıldığı durumlarda, ATM içerisinde yer alan para tükenebiliyor, ve kısa süreli de olsa banka müşterilerine hizmet

İlgili İçerik

Günlük Para Çekme Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Bankaların günlük para çekme limiti her bankaya göre değiştiği gibi bu limiti artırma konusu da değişkenlik gösterebilir. Öncelikle çoğu banka için bu işlemlerin uygulama imkânı sadece şubeler aracılığı ile olurken bazı bankalarda alternatif yöntemler söz konusu olmaktadır.

Bazı bankalarda günlük para çekme limiti artırma işlemi için bankayı arayarak ek limit talep etmeniz gereklidir. Bazı bankalarda bu konuda da bir yardım yapılamadığı için banka şubesinden el ile çekmeniz talep edilebilir. En kolay yöntemlerden birisi de QR kod kullanımı ile yapılacak çekimlerde ek limit sunan bankalardır. Bu bankaların hangileri olduğuna ve nasıl işlem yapıldığına aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

günlük para çekme limiti artırma nasıl yapılılr

günlük para çekme limiti artırma nasıl yapılılr

Garanti Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Türkiye’nin ikinci büyük özel bankası olan Garanti Bankası 1964 senesinde Ankara’da kurulmuştur. Garanti bankası 2010 senesinden beri ana hissedarı olan BBVA ile ortak çalışması sonucunda ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunmaktadır. Garanti bankası 2019 senesinin haziran ayından beri faaliyetine Garanti BBVA olarak devam ediyor. Garanti bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma oldukça kolaydır. Bu makalemizde size Garanti bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma nasıl yapılır adımlarıyla açıklayacağız.

İlgili İçerik

Garanti Paracard Günlük Para Çekme Limiti Arttırma

Garanti BBVA sizlere atm para çekme limiti olarak 2bin TL sunmaktadır. Bu tutarın size yeterli gelmemesi durumunda QR kod yöntemini deneyerek garanti bankası kartsız para çekme işlemi uygulamanız gerekmektedir. Bu yöntemi uyguladığınız zaman ATM’den çekebileceğiniz tutar 3bin tl daha artmış olacaktır. Bu şekilde bir nevi garanti paracard günlük para çekme limiti arttırma işlemi sağlayarak atm’den ek tutar çekebilirsiniz.

Garanti BBVA QR kodu ile kartsız para çekme işlemi için:

 • Garanti BBVA internet veya mobil bankacılığına giriş sağlayın,
 • “İşlemler” menüsü altından “Bankacılık İşlemleri” sekmesine ilerleyin,
 • “Para Çekme İşlemi” seçeneğine tıklayarak çekim yapılacak hesap ve tutarı belirtin

Daha sonra garanti bbva atm’sine giderek:

 • Telefonunuzdan mobil bankacılığa giriş yapın,
 • “Kartsız İşlemler” menüsüne dokunun,
 • QR Kod resmini gördüğünüz “Para Çekme İşlemi” seçeneğini seçin,
 • ATM Ekranında belirlenen QR kodu resmini mobil uygulamada görüntülenen “Para Çekme İşlemi” kamerasına okutun
 • Böylelikle para çekme işlemini Garanti BBVA internet veya mobil bankacılığına giriş sağlayın,
 • “İşlemler” menüsü altından “Bankacılık İşlemleri” sekmesine ilerleyin,
 • “Para Çekme İşlemi” seçeneğine tıklayarak çekim yapılacak hesap ve tutarı belirtin,

Daha sonra garanti bbva atm’sine giderek:

 • Telefonunuzdan mobil bankacılığa giriş yapın,
 • “Kartsız İşlemler” menüsüne dokunun,
 • QR Kod resmini gördüğünüz “Para Çekme İşlemi” seçeneğini seçin,
 • ATM Ekranında belirlenen QR kodu resmini mobil uygulamada görüntülenen “Para Çekme İşlemi” kamerasına okutun
garanti paracard günlük para çekme limiti artırma

garanti paracard günlük para çekme limiti artırma

Böylelikle garanti paracard günlük para çekme limiti arttırma işlemini tamamlamış ve 3bin TL’ye kadar para çekmiş olacaksınız.

 

Yapı Kredi Atm Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Yapı kredi bankası atm üzerinden günlük çekilebilecek maksimum limit olarak 2bin tl belirlemiştir. Bu tutar size yetmeyecek ise bunu artırmanın yolu kurumsal müşteri olmaktır. Tabii ki kurumsal müşteri olabilmek için şirketinizin bulunması gerektiğini unutmayın.

yapı kredi atm günlük para çekme limiti artırma

yapı kredi atm günlük para çekme limiti artırma

Kurumsal üye olabilme imkânınız bulunmadığı için yapı kredi atm günlük para çekme limiti artırma işlemi için bir çözüm bulunmuyor. Bankayı arayıp limit artırma talebi bulunmak veya banka şubesine giderek elden para çekme işlemi uygulamanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma 2023

Bu içeriğimizde Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma adımlarını sizlere aktaracağız. Anlattığımız adımları birebir uygulamanız durumunda hiç bekleme yapmadan Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemini uygulamış olursunuz.İlk olarak 1944 yılında kurulan Yapı Kredi Bankası A.Ş.yenilikçi yönü ile her zaman dikkatleri çekmeyi başaran bir banka olmuştur. Yenilikçi olduğu kadar da gelişimci bir banka olan Yapı Kredi her zaman istikrarlı olarak büyümeyi başarabilen bir banka olmuştur. Koçbank A

İlgili İçerik

AKBANK Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Akbank müşterilerine atm’den çekilebilecek maksimum limit olarak 1500 tl belirlemiştir. Bu tutarı artırmanın yöntemi Akbank neo müşterisi olmaktır. Akbank neo müşterilerine 2bin TL’ye kadar günlük para çekme limiti sağlamaktadır. Bahsettiğimiz günlük para çekme limiti artırma işlemi sizin için yeterli değilse müşteri hizmetlerinden artış talep edebilir veya şubeden çekim sağlayabilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri, Eft günleri, Eft Ücretleri 2023

Eft bir banka hesabından farklı bir banka hesabına yapılan para transfer işlemine verilen isimdir. Her bankanın eft saatleri, eft günleri, eft ücretleri farklıdır. Akbank eft saatleri, eft günleri, eft ücretleri nedir? Sizlere tüm detayları ile Akbank eft işlemleri hakkında net bilgiler vereceğiz.Bir çok insan eft ile havale arasındaki farkı merak etmektedir. Öncelikle bilmeyenler için havale aynı banka arasında yapılan para transferi iken eft farklı iki banka arasında yapılan para

İlgili İçerik

TEB Günlük Para Çekme Limiti Artırma

TEB günlük para çekme limitleri en düşük olan bankalardan bir tanesidir. 24 saat içerisinde en fazla 1000 tl çekim yapmanıza olanak sağlayan TEB için para çekme işlemini artırmak mümkündür. Öyle ki yine aynı bankanın CEPTETEB isimli dijital bankacılık müşterisi olmanız durumunda bu durum 3bin TL’ye kadar artabiliyor.

 

Kuveyt Türk Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Kuveyt Türk günlük para çekme limiti olarak 2bin TL belirlemiştir. Bu limiti artırmanın pek bir yolu maalesef bulunmuyor. Yapılabilecek en kolay yöntem yine banka şubesinden manuel çekim yapmak veya müşteri hizmetlerine bağlanarak limit artırım işlemi talep etmektir.

XTM Nedir? Nasıl Kullanılır? (Kuveyt Türk ATM)

XTM sistemi Kuveyt Türk mühendisleri tarafından yapılan ATM hizmetidir. Xtm nedir konusunda birçok kişi çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Normal ATM kelimesine alışmış kişilere Xtm denilince garipsenebilmektedir. Xtm nedir konusunda kısaca yeni nesil ATM denilebilir. Bu sayede insanlar xtm nedir sorusunun cevabını öğrenmiş olurlar. Bu hizmet ile birlikte banka müşterileri yeni bir şube konseptine kavuşmuştur. Bu konsept içerisinde Xtm üzerinden birçok işlem yapılabilir. Bu işlemler;

İlgili İçerik

 

İŞ Bankası Günlük Para Çekme Limiti Artırma

İş bankası atm çekim limiti 2000 tl olarak belirtilmiştir. Fakat tıpkı garanti bbva’da olduğu gibi iş bankasında da QR kod yardımıyla 3bin tl daha çekim yapılması mümkündür. Günlük para çekme limiti artırma işleminin en kolay olduğu bankalardan bir tanesi de QR kod imkanı tanıması sebebiyle iş bankasıdır.

İş bankası QR kod ile para çekme işlemi için:

 • Bankanın mobil uygulamasını indirin,
 • İş bankası mobil uygulamasına giriş yapın,
 • “Bankacılık İşlemleri” menüsüne tıklayarak devam edin,
 • “Para Çekme” butonuna tıklayın ve “Karekod Kod ile” işlemini seçin,
 • Çekmek istediğiniz tutarı yazın

 

Bölgenizdeki İşCepMatik atm’lerinden bir tanesine giderek:

 • “Karekod” seçeneğine dokunun,
 • Karşınızda belirecek olan QR kodunu telefonunuz ile okutun

Da sonrasında kolaylıkla paranızı teslim almış olacaksınız.

Banka Kartı Olmadan Para Çekmek Mümkün Mü?

Geçtiğimiz yıllarda; henüz akıllı telefonlar bu denli yaygın değilken banka kartı olmadan para çekme olanağı yoktu. Fakat günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle; gerek akıllı telefonlardan gerekse kişiye özel olarak oluşturulan kodlar ile banka kartı olmadan para çekme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Öyle ki, kartınızı kaybetmiş olsanız dahi müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir ATM’sine giderek; banka kartı olmadan para çekme işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Banka Kartı Olmadan Nasıl Para Gönderilir?

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Ziraat bankası sizlere çekim yapabileceğiniz maksimum tutar olarak 1500 TL sunmaktadır. Fakat bu tutarın size yeterli gelmemesi durumunda ziraat bankası günlük para çekme limiti artırma konusunda başka bir yöntem maalesef sunmamaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız doğrultusunda yapabileceğiniz en kolay işlemler ziraat bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak limit artışı talep etmek veya şubeye giderek elden çekim yapmaktır.

ziraat bankası günlük para çekme limiti artırma

ziraat bankası günlük para çekme limiti artırma

Halkbank Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Halkbank kendi atm cihazlarından çekim yapabileceğiniz maksimum tutar olarak 1000 tl belirlemiştir. Bu limiti artırmak için belirlenmiş kolay bir yöntem bulunmamaktadır. Şubeye giderek manuel çekim gerçekleştirmeniz gereklidir.

Kredi Kartı Limit Düşürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilinçsiz kullanımlarda ekonominizi ciddi şekilde bozacak olan kart kullanımı makul şekilde yapılacak kredi kartı limit düşürme işlemi sizi biraz rahatlatabilir. Her ne kadar doğru kullanıldığı zaman insanın bilhassa zor zamanlarında bir çok yönden kolaylık sağlayan kredi kartları, ipin ucunu kaçıran kişiler için ise bir ıstıraba dönüşmektedir.Bilhassa nakit kullanım zorunluluğunu kaldırması, kendi seçtiğiniz uygun vakitlerde maaş gününüze de denk getirerek risksiz ve kolay şekilde ödeme imkanı sunması bir çok dar

İlgili İçerik

Denizbank Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Denizbank’ın atm çekimlerinde izin verdiği günlük maksimum tutar 1.990 TL’dir. Bu limiti artırmak için şubelerle görüşmek ve limit artırım talebinde bulunmak gereklidir.

enpara günlük para çekme limiti artırma

enpara günlük para çekme limiti artırma

Enpara Günlük Para Çekme Limiti Artırma

QNQ Finanbank’a ait olan dijital bankacılık sistemi enpara şu an listedeki en yüksek limiti veren banka olarak ön plana çıkıyor. Bir diğer dijital bankacılık olan CEPTETEB de enparayı limit konusunda takip ediyor.

Dijital bankacılık kullanımının önemi burada bir kere daha anlaşılmış oluyor. Verdikleri yüksek limitlerin yanı sıra masrafsız bir bankacılık kullanmanıza olanak sağlıyor. Enpara şu an atm para çekme limiti olarak 7500 tl tutarında imkân tanımaktadır.

Enparada da karekod yardımıyla limitinizi 1500 tl daha artırmak mümkün.

Enpara’dan Karekod ile nasıl para çekebileceğini aşağıdaki görselden öğrenebilirsiniz:

enpara qr kod ile kartsız para çekme

enpara qr kod ile kartsız para çekme

ATM Para Çekme Limiti Artırma

Tüm ATM günlük para çekme limiti arttırma işlemlerini hangi bankadan nasıl yapabileceğinize dair detayları anlatmaya çalıştık. Özet bir şekilde birçok bankada limit artırmak için şube veya bankalar aracılığı ile manuel çekim yapmak ya da müşteri hizmetlerine bağlanarak limit artırımı talep etmek gerekli olabiliyor.

Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara; QNB Finansbank'ın bir ürünü olan dijital bankacılık uygulamasıdır. 2012 yılından bu yana faaliyetlerine devam etmektedir. Dijital bankacılığın Türkiye'deki ilk örneği olmasından mütevellit değerlidir. Bu bağlamda, birçok kişinin aklında Finansbank Enpara hesabı nasıl açılır sorusu bulunmaktadır.Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılıyor? Enpara hesabı açtırmak için yalnızca online işlemler yapılmalıdır. İnternetten banka hesabı açma konusunda en gelişmiş sistemlerden birisi enpara olarka ön ğlana çıkmaktadır.İnternetten

İlgili İçerik

Bazı bankalar müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılan günlük para çekme limiti arttırma taleplerine olumlu cevap vermektedir. Bu konuda bir adım atmak faydanıza olabilecektir. Tabii ki unutmamak gerekli ki bazı bankalar bu işlem için ek bir ücret talep edebileceklerdir. Bazı bankalarda işlem hacimlerinize göre ücretsiz imkan tanıyabilmektelerdir.

QR kod (Karekod) ile günlük limitinize ek olarak aynı atmden kartsız para çekme işlemi yapaibldiğiniz bankalar da mevcuttur. Bu da sizin için ek bir yöntem olarak belirmektedir.

Bir önceki yazımız olan İpotekle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde İpotekle ihtiyaç kredisi şartları, İpotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar ve ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.