• YARIM ALTIN
  8.438,00
  % -1,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8556
  % -0,60
 • € EURO
  36,0645
  % 0,09
 • £ POUND
  42,3087
  % -0,90
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3776
  % -0,82
 • BITCOIN/TL
  2248789,445
  % 1,43
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2023 (BÜTÜN BANKALAR)

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2023 (BÜTÜN BANKALAR)

Yurt içindeki ve aynı zamanda yurt dışındaki bütün bankalar, kişilerin günlük belirli miktarda ATM aracılığı ile para çekmelerine olanak tanımaktadır. atm para çekme limitleri, kişilerin güvenliği sağlamak için mutlaka gereklidir. Fakat bunun yanı sıra, atm para çekme limitleri aynı zamanda farklı bir nedeni daha var. Günlük belirlenen limitin üzerinde para çekimi yapıldığı durumlarda, ATM içerisinde yer alan para tükenebiliyor, ve kısa süreli de olsa banka müşterilerine hizmet vermeyi durdurabiliyor. Güvenlik açısından ise, kişilerin kartları 3. Şahıs kişilerin eline geçmişse; ATM üzerinden sınırlı miktarda para çekimi sağlanarak, hesapta yer alan diğer tutarlar güven altına alınıyor.

Atm Para Çekme Limitleri

atm para çekme limitleri, bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. X bankası günlük 10 Bin TL limit koyarken, Z bankası Günlük 5 Bin TL limit koyabilir. Fakat bilmeniz gerekir ki, atm para çekme limitleri banka ile iletişime geçtiğiniz takdirde düşürülebilir ya da arttırılabilir. atm para çekme limitleri sınırını aşmışsanız, ve daha fazla para çekmeniz gerekiyorsa; ertesi günü beklemeniz gerekmektedir. Ya da kimliğiniz ile beraber bankanın herhangi bir şubesine giderek; hesabınızda yer alan tüm parayı herhangi bir limite takılmadan rahatlıkla çekebilirsiniz. Fakat unutmamanız gerekir ki, çok yüksek meblağlarda para çekimi yapacaksanız ( 100 Bin TL ve Üstü ) bankaya belli bir süre öncesinden haber vermeniz gerekiyor. Eğer 100 bin ve üzeri para çekimi yapacaksanız, bankaya bildirmenizde fayda var. Aksi takdirde bankanın da size vezneden verebileceği para miktarı sınırlıdır.

Eğer ATM kartınız olmadan para çekmek istiyorsanız; şu içeriğimizi okuyabilirsiniz. – Banka kartı olmadan para çekilir mi? 

ATM

Ziraat Bankası Para Çekme Limiti 2021

Ziraat bankası atm para çekme limitleri 2019 yılına kadar 24 saat içerisinde yalnızca 1.000 Türk Lirasıydı. Fakat atm para çekme limitleri 2021 yılında güncellenerek; Ziraat Bankasından 1.500 Türk Lirasına kadar para çekimine olanak tanınmaya başlandı. Yanı ATM kartınız ile Ziraat Bankası ATM’sine giderek, 1.500 TL’ye kadar para çekimi yapabilirsiniz. Daha fazla tutarda çekim yapmak isterseniz, ya 24 saatin dolmasını beklemek zorundasınız ya da Ziraat Bankası şubelerinden birisine giderek, istediğiniz tutarı çekmeniz gerekiyor.

ATM

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2021

İş Bankası atm para çekme limitleri iki şekilde belirlenmiştir. Eğer ATM kartınız ile İş Bankasından para çekmek isterseniz 24 saat içerisinde yalnızca 2 Bin TL çekebiliyorsunuz. Fakat kartız para çekme işlemini gerçekleştirmek isterseniz, mobil bankacılıkta bulunan QR kod ile 3 Bin TL’ye kadar para çekimi yapabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan miktar 3 bin ya da 2 bin TL’den daha fazla ve 5 Bin TL’den daha azsa, ATM kartınız ile 2 Bin TL çekebilir ve geri kalan tutarı QR kod aracılığı ile ATM’den çekebilirsiniz. Eğer çekmek istediğiniz tutar çok daha fazlası ise, 24 saat bekleyebilir ya da İş Bankası şubelerine giderek istediğiniz tutarda para çekebilirsiniz.

ATM

Garanti Günlük Para Çekme Limiti 2021

Garanti bankası yani güncel adı ile Garanti BBVA atm para çekme limitleri, tıpkı İş Bankası ATM’lerinde olduğu gibi değişiklik göstermektedir. ATM kartı ile 2 Bin TL para çekimine izin verilirken, QR kod ile 3 Bin TL’ye kadar para çekimi yapabilirsiniz.

Finansbank Para Çekme Limitleri 2021

FinansBank’ın otomatik olarak atm para çekme limitleri 1.000 TL’dir. Bu tutarı yükseltmek için banka ile iletişime geçebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda atm para çekme limitleri yükseltilebilir ya da azaltılabilmektedir.

Halkbank Atm Para Çekme Limiti

HalkBank atm para çekme limitleri, 24 saat içerisinde 1.000 TL olarak belirlenmiştir. 24 saat içerisinde ATM’lerden yalnızca 1.000 TL çekim yapabilirsiniz. Daha fazlasını çekebilmek için, şubeye başvurmanız gerekiyor.

Kredi

Yapı Kredi Atm Para Çekme Günlük Limiti

Yapı Kredi Bankası atm para çekme limitleri bireysel müşteriler için 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Fakat Yapı Kredi kurumsal müşterileri 5.000 TL’ye kadar ATM’lerden para çekimi yapabilmektedir.

Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Akbank ATM kartı ile günlük para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Fakat Akbank Neo müşterisiyseniz, ek para çekme limiti özelliğini kullanarak 2.000 TL’ye kadar para çekebilirsiniz.

TEB Atm Para Çekme Limitleri

TEB bankası ATM para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Fakat ek olarak daha fazla para çekmek isterseniz; 24 saat içerisinde 1.000 TL daha çekebilirsiniz.

ATM

Denizbank Para Çekme Limiti 2021

DenizBank ATM’lerinden günlük 1.990 TL’ye kadar para çekimi yapabilirsiniz. Para yatırma limiti ise banka tarafından 19 Bin TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk Atm Para Çekme Limitleri

Kuveyt Türk ATM para çekme limiti, 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla para çekebilmek için banka ile iletişime geçebilir ya da şubeden para çekebilirsiniz.

Enpara Atm Para Çekme Limitleri 2021

atm para çekme limitleri konusunda en fazla limit veren banka Enpara’dır. Öyle ki, Enpara kartınız ile ATM’lerden 7.500 TL’ye kadar para çekebilirsiniz. Eğer daha fazla para çekmeniz gerekiyorsa; Enpara mobil uygulamasından ya da müşteri hizmetlerinden limitinizi kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Veren Bankalar 2023 başlıklı makalemizde 2019 banka faizleri kaç, faiz hesaplama 2019 ve faizi yüksek bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.