• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2110715,709
  % 1,84
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Banka Kartı Olmadan Para Çekmek Mümkün Mü?

Banka Kartı Olmadan Para Çekmek Mümkün Mü?

Geçtiğimiz yıllarda; henüz akıllı telefonlar bu denli yaygın değilken banka kartı olmadan para çekme olanağı yoktu. Fakat günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle; gerek akıllı telefonlardan gerekse kişiye özel olarak oluşturulan kodlar ile banka kartı olmadan para çekme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Öyle ki, kartınızı kaybetmiş olsanız dahi müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir ATM’sine giderek; banka kartı olmadan para çekme işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Kartı Olmadan Nasıl Para Gönderilir?

Banka kartı olmadan para göndermek için, gönderim yapacağınız kişinin IBAN – Ad ve soy ad, hesap numarası bilgilerini bilmeniz gerekiyor. Bunun ardından müşterisi olduğu bankanın ATM’sine giderek kartsız işlemlerden banka kartı olmadan para gönderimi sağlayabilir, ya da müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulaması üzerinden bilgilerini bildiğiniz kişiye banka kartınızı kullanmanıza dahi gerek kalmadan para gönderimi sağlayabilirsiniz.

banka kartı olmadan para çekme

Banka Kartı Olmadan Para Çekmek Mümkün Mü?

Banka kartı olmadan para çekmek, günümüzde oldukça kolaydır. Bu işlem QR Kod ismi verilen bir kod algoritması ya da Cepbank üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Hesabınızda var olan parayı QR Kod ile çekebilir ya da Size gelen bir parayı banka kartı olmadan para çekme işlemleri alanından Cepbank veya QR kod ile çekebilirsiniz. Bu işlemler yalnızca ATM ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca söylemekte fayda var; yalnızca müşterisi olduğunuz ya da para gönderimi sağlanan bankanın ATM’si ile para çekebilirsiniz.

Paranız moneygram aracılığı ile gelecekse hesabınıza, şu içeriğimize de göz atabilirsiniz – Moneygram anlaşmalı bankalar

banka kartı olmadan para çekme

banka kartı olmadan para çekme

Cepbank Üzerinden ATM’lerden Kartsız Para Çekme

Cepbank, banka kartı kullanmayan ya da banka kartı olmadan para çekme işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler için banka tarafından geliştirilen bir sistemdir. Eğer banka müşterisi değilseniz; para transferi gerçekleştirecek kişi müşterisi olduğu bankanın mobil uygulaması üzerinden telefon numaranıza belli bir miktarda para gönderimi yapabilir; siz de kişinin göndermiş olduğu bankanın herhangi bir ATM’sine giderek; cep telefonunuza gelen şifre ve kimlik bilgileriniz ile Cepbank menüsünden kolaylıkla banka kartı olmadan para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ATM

ATM

QR Kod Üzerinden ATM’lerden Kartsız Para Çekme

QR Kod, anlık olarak verilen ve belirli bir süre içerisinde güvenlik amacı ile değiştirilen bir kod sistemidir. Eğer banka hesabınızda para varsa ve banka kartınız yanınızda değilse; bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak QR kod ile para çekme sekmesine giriş yapabilirsiniz. Bunun ardından müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sinden 8 tuşuna basarak ya da ekranda yer alan kodu okutarak kolay bir şekilde para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer paranızı Akbank kartsız para çekme işlemi ile çekecekseniz; Akbank’ın resmi internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz – Akbank

QR Kod ile para çekme bölümünde aynı zamanda hangi hesaptan ne kadar tutarda para çekeceğinizi de belirtmeniz gerekiyor. Bunun ardından telefonunuzun kamerası otomatik olarak açılacaktır. ATM ekranında yer alan kodu okuttuğunuzda ise; para çekme işlemi başlayacak, ATM hızlı bir şekilde kart olmadan para çekme işlemini tamamlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2023 başlıklı makalemizde money gram nedir, moneygram ve moneygram komisyonu hakkında bilgiler verilmektedir.