• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2111961,158
  % 1,81
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Kredim Neden Onaylanmıyor?

Kredim Neden Onaylanmıyor?

Tüketicilerin bankalara yaptığı kredi başvuruları bazı durumlardan ötürü onaylanmamaktadır. Bununla birlikte kredim neden onaylanmıyor sorusu sıkça araştırılıyor. Aşağıda sıraladığımız durumlardan birini yaşamanız halinde kredileriniz red yanıtı almaktadır. Bu kriterlerden en önemlisi kredi notudur. Buna ek olarak kara listede olma, sürekli kredi başvurusu yapma ve gelir yetersizliği gibi durumlara dikkat edilmelidir.

Kredilerin Onaylanmama Sebepleri

Kredilerin onaylanmamasındaki en önemli süreç, KKB kaydının olmamasıdır. Yani bugüne kadar bankalardan herhangi bir hizmet talebi bulunmadıysanız kredi kayıt bürosunda herhangi bir bilgi olmayacağı için bankalar olumsuz yanıt verecektir. Bu tür durumlarda yapılması gereken en önemli şey, düşük limitli bir kredi kartı çıkarmak ve ödemeleri düzenli yapmaktır. Bankalar bu durumun farkına vardığı andan itibaren KKB kaydınızı gerçekleştirecek ve kredi notunuz artmaya başlayacaktır.

Bireylerin kredim neden onaylanmıyor sorusuyla ilgili olarak dikkat etmesi gereken bir diğer durum, gelir yetersizliğidir. Bankalar, hizmet almak isteyen tüketicilerin gelir bilgisini talep eder. Gelirin aşılmasına neden olan kredi başvuruları genelde olumsuz sonuçlanmaktadır. Bu süreçte yapılması gereken, belgelenebilecek tüm gelirlerin bankaya sunulmasıdır. Yetersiz gelirlerde ipotek teklifi de bankalara sunulabilir.

Dikkat edimesi gereken bir diğer süreç ise hatalı ya da eksik başvurulardır. Yani kredilere başvuru sırasında eksik belgelerle işlem yapılmaya çalışılması, hizmet taleplerinin reddedilmesini beraberinde getirmektedir.

Sürekli Yapılan Kredi Başvuruları

Bankalara yapılacak ilk başvurudan red yanıtı alındıktan sonra aynı gün ya da bir sonraki gün kredi başvurusu yapmanız halinde kredi notunuz anında düşmüş olacaktır. Buna istinaden bankalar da finansal geçmişinizi takip ettiği için art arda yapılacak başvurular da dikkate alınmaktadır. Bu nedenle başvuruların aylık olarak yapılması daha mantıklıdır.

Kredi Notunun Önemi

Günümüz kredileri daha çok kredi notunun düşük olmasından kaynaklı onaylanmamaktadır. Genel olarak 1500 ve üzerindeki bir kredi skoruna sahip olan tüketicilerin hem kredi talepleri hem de kredi kart talepleri olumlu olarak yanıtlanır. Ek olarak düşük kredi notuna sahip olanlar da bankalardan hizmet alabilir. Özellikle de ipotek karşılığında hizmet veren çok sayıda banka bulunmaktadır. Paylaştığımız bu bilgiler kredim neden onaylanmıyor sorusuna verilebilecek en doğru ve güncel bilgilerdir. Kredi notuyla ilgili genel bilgilere ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterlidir.