• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2110123,635
  % 1,50
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

1 Aylık Sigortalıya Kredi Veren Bankalar 2023

1 Aylık Sigortalıya Kredi Veren Bankalar 2023

Bankaların kişilere kredi verebilmek için dikkat ettikleri ilk husus hiç şüphesiz düzenli bir gelirlerinin olup olmadığı ve sigortalarının düzenli yatıp yatmadığıdır. 1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar, kişinin artık düzenli bir gelire sahip olmasından kaynaklı olarak kredi tahsis edebilmektedirler. Kredi çekebilmenin her banka tarafından belirlenen belli başlı şartları bulunuyor. Bu şartlar arasında en az 1000 puan kredi notuna sahip olunması ve kişilerin sigortalı olması gerekiyor. 1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar, gelir seviyenize de bakarak kredi tahsis etmektedir. Kredi çekebilmek için banka tarafından belirtilen bir takım evrakların ve belgelerin mutlaka tamamlanması gerekmektedir.

Kredi

Belgelenebilir gelir, kredi kullanabilmek için gereken en tem unsurların başında yer almaktadır. Belgelenebilir gelir olarak iş yerinden alınan yazı, maaş bordrosu ve sigorta dökümü gereklidir. Eğer maaşınızı saatlik, günlük ya da haftalık alıyorsanız; iş veren kişi size sigorta yapmayabilir. Bu durumda ise kredi çekmeniz, oldukça zor olacaktır. 1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar, kişilerin en az 1 aylık sigortalı olmalarını ve belgelenebilir bir maaşlarının olmasını talep etmektedir.

3 Aydan Az Sigortam Var Kredi Başvurusu Yapabilir Miyim?

Türkiye’de faaliyette olan bütün bankalar olmasa da, bazı bankalar 1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar kapsamında yer almaktadır. Kredi çekebilmek için normalde en az 180 gün – 6 ay sigortanızın tam olarak yatması gerekmektedir. Fakat henüz 1 aylık sigortalıysanız ve kredi çekmeniz gerekiyorsa; ya da 3 aydan daha az sigortanız varsa, teminat ya da kefil aracılığı ile kredi çekebilirsiniz. Bunun asıl sebebi, bankaların size güvenememesinden kaynaklanmaktadır. Yani siz 1 aylık sigortalı olsanız dahi, banka sizin düzenli bir şekilde çalıştığınızı, gelirinizin olduğunu ve aynı zamanda düzenli bir şekilde sigortanızın yattığını görmek istemektedir.

Kredi

İhtiyaç kredisi çekebilmek için kaç aylık çalışan olmak gerekiyor?

İhtiyaç kredisi çekebilmek için en az 180 gün – 6 aylık sigortalı olmanız gerekmektedir. Bu şekilde banka sizin düzenli bir gelire sahip olduğunuzu anlar ve kredi verebilir. Buna ek olarak 1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar, kişilerin kredi notunun 1000 puanın üzerinde olduğu takdirde; kredi tahsis edebilmektedir. Zira bu puanın üzerindeki kişiler; banka ile sürekli etkileşim içerisindedir ve ödemeleri düzenli bir şekilde yapmaktadır.

Borçlarınızdan dolayı kredi çekmek istiyorsanız, bir diğer konumuz olan Borç kapama kredisi veren bankalar hangileri? adlı içeriğe de göz atabilirsiniz.

Kredi

6 aydır sigortalı olan herkese kredi çıkar mı?

6 aydır sigortalı olan herkese kredi çıkmaz. Sigorta, kişilerin kredi alabilmesi için gerekli olan tek unsur değildir. İsterseniz 10 yıllık sigortalı çalışan olun, kredi notunuz düşükse banka sizin kredi çekebilmenize imkan tanımaz. Birçok unsur, kredi çekebilmeniz için aynı anda olumlu sonuç vermelidir. Buna ek olarak, bankada ödenmemiş ve icralık olan kredileriniz – kredi kartlarınız varsa; 6 aydan fazla sigortalı olsanız da, muhtemelen kredi alamazsınız.

Bir önceki yazımız olan 2023 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri? başlıklı makalemizde 2019 engelli maaşına ihtiyaç keredisi, Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.